فیلم ضد ایرانی گلاب + تصاوير

اولین تصاویر مربوط به فیلم ضدایرانی «گلاب» ساخته «جان استوارت» در حالی منتشر شده است که در این فیلم اغتشاش های فتنه ۸۸ و شعارهای آن بازسازی شده است.

اولین تصاویر مربوط به لوکیشن فیلم ضد ایرانی «گلاب» ساخته «جان استوارت»، مجری آمریکایی، که هم اکنون در امان، پایتخت کشور اردن، در حال فیلمبرداری است منتشر شده است.

اولین تصاویر از فیلم ضد ایرانی گلاب

در یکی از این تصاویر شعارهای مربوط به جنبش سبز در همه جای آن به چشم می خورد که به نظر می رسد مربوط به پل حافظ باشد.

اولین تصاویر از فیلم ضد ایرانی گلاب

در اکثر تصاویر «جان استوارت» آمریکایی با مچ بند سبز حاضر شده است.

 اولین تصاویر از فیلم ضد ایرانی گلاب

خبرهای منتشر شده حاکی از آن است که «جان استوارت» که مدتی است شوی تلویزیونی خود با نام «دیلی شو» را در آمریکا به شخص دیگری واگذار کرده از اواخر هفته آینده، پس از ۱۲ هفته فیلمبرداری، به آمریکا بازمی گردد تا خود بار دیگر اجرای این شوی تلویزیونی که یک شوی طنز سیاسی است را به عهده بگیرد.

«استوارت» که مجری مراسم اسکار نیز بوده، پیش از ساخت فیلم «گلاب»، ۱۷ سال بدون وقفه، اجرای این شو را هر دوشنبه به عهده داشته است.

فیلم «گلاب» اولین ورود «استوارت» به عرصه فیلمسازی محسوب می شود .

او این فیلم را براساس داستان زندگی «مازیار بهاری» می سازد.

فیلمنامه پروژه «گلاب» براساس فیلمنامه ای از «استوارت» و با اقتباس از کتاب «سپس آنها به دنبال من آمدند: یک

داستان خانوادگی از عشق، اسارت و بقا» نوشته «مازیار بهاری» نوشته شده است.

 

اولین تصاویر از فیلم ضد ایرانی گلاب

روزنامه نیویورک تایمز پیش از این در گزارشی نوشت: تخمین زده شده که پروژه سینمایی «گلاب» از ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلار هزینه ساخت داشته باشد که علاوه بر «استوارت»، کمپانی «اود لوت اینترتیمنت» متعلق به خانواده «پریتزکر»،یکی از پولداترین خانواده های آمریکا و «اسکات رودین»، یکی از تهیه کنندگان یهودی هالیوود این هزینه را تأمین خواهند کرد.

در ساخت فیلم «گلاب»، حدود ۷۰_۸۰ نفر همکاری دارند که در میان بازیگران این پروژه سینمایی کسانی چون «شهره آغداشلو»، «گلشیفته فراهانی» و «گائل گارسیا برنال» به چشم می خوردند.

«گلاب» روایتگر بخشی از زندگی «مازیار بهاری» است که سال ۸۸ به عنوان یک روزنامه نگار و مستندساز ایرانی کانادایی به ایران سفر می کند ولی در جریان شلوغی های آن سال به زندان اوین می افتد و ۱۱۸ روز را در آنجا سپری می کند و او طی این مدت زندانبانش را بدون آنکه ببیند از روی بوی گلابی که می داده، می شناخته و به همین خاطر به او لقب «گلاب» می دهد. نام پروژه در دست ساخت نیز برگرفته از لقب زندان بان اوست.

«مازیار بهاری» خبرنگار هفته نامه نیوزویک آمریکا بود که در جریان اغتشاشات پس از انتخابات در ایران، به دلیل همکاری با سرویس های جاسوسی غربی دستگیر شد و پس از آزادی موقت به صورت غیرقانونی از ایران خارج شد و هم اکنون به فعالیت علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و همکاری با رسانه های فارسی زبان نظیر بی بی سی فارسی می پردازد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: