ماجرای انتخاب نام کانگورو

ماجرای انتخاب نام کانگورو

ماجرای انتخاب نام کانگورو برای این حیوان را در اینجا بخوانید شاید تا به حال نمیدانستید که علت نامگذاری این حیوان به نام کانگورو چیست پیشنهاد میکنیم از مطلب را بخوانید.

فلسفه نام کانگورو

سالها قبل، يکي از جانورشناسان برای نخستين بار به استراليا رفت. ناگهان از مشاهده جانور عجيبي که با دم بلندش، جهش کنان طول صحرا را مي پيمود به هيجان آمد! رو به يکي از بوميان کرد و پرسيد نام اين جانور چيست؟ مرد بومي پاسخ داد کانگورو

پس از بازگشت جانورشناس به کشورش، عکس و تفصيلات جانور عجيبي که مي پنداشتند کانگورا

نام دارد در روزنامه ها چاپ شد، و امروز نيز به همين اسم ناميده مي شود. امّا بد نيست بدانيد سالها

بعد که دانشمندان با زبان بوميان استراليا آشنا شدند دريافتند که واژه کانگورو در زبان بوميان آن سرزمين يعني: من نميدانم!!! به هر حال اين نام که حاصل يک اشتباه لپي است از آن زمان تاکنون بر روی اين جانور باقي مانده است.

 

ماجرای انتخاب نام کانگورو

کانگورو جانوری از راسته کیسه‌داران علف‌خوار از خانواده درازپایان (Macropodidae) است که در استرالیا و گینه نو زندگی می‌کند. کانگورو می‌تواند به کمک پاهایش پرش‌های بلندی انجام دهد. طول این پرشها به سه متر هم می‌رسد. دم کانگوروها بلند و عضلانی است.

نوع ماده دارای کیسه ایست که نوزاد کانکورو پس از به دنیا آمدن به داخل آن رفته و در آنجا از شیر مادر تغذیه می‌کند تا به رشد کافی رسیده و قادر به زندگی در بیرون کیسه شود. نوزاد کانگورو در هنگام تولد جثه‌ای بسیار کوچک دارد که قطر آن از دو سانتیمتر بیشتر نمی‌شود. بزرگ‌ترین نوع کانگورو کانگوروی قرمز است. کانگوروی خاکستری نوع دیگریست که تقریباً به بزرگی کانگوروی قرمز می‌شود.

ماجرای نام کانگورو

ماجرای انتخاب نام کانگورو,داستان نامگذاری کانگورو برای این حیوان که در استرالیا زندگی میکنند و تاریخچه نام کانگورو,علت گذاشتن نام کانگورو روی این حیوان

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: