رئیس فدراسیون عربستان: ما با تیم های ایرانی بازی نمیکنیم

محمد النویصر، نائب رئیس فدراسیون و رئیس سازمان لیگ عربستان پس از اعتراض ایران به سیاست‌های آل‌سعود در خصوص اعدام شیخ نمر در مصاحبه با “الشرق الاوسط” اظهار داشت: پس از آن که عربستان روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرد، درست نیست که نمایند‌گان ما در خاک ایران بازی کنند زیرا در ایران وضعیت خیلی بد است. چطور کاروان‌‌های ورزشی خود را به کشوری که با آن روابط سیاسی بحرانی داریم، بفرستیم.

وی افزود: فدراسیون فوتبال عربستان در این فکر است که از AFC تقاضای قرعه‌کشی مجدد لیگ قهرمانان آسیا را داشته باشد. در طی دو روز آینده مشخص می‌شود چه کار کنیم. در صورتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست ما را قبول نکند، ما چاره‌ای جز این نداریم که درخواست کنیم بازی رفت و برگشت در کشوری بی‌طرف برگزار شود.

 

لازم به ذکر است که فیفا بارها تاکید کرده است که فوتبال هیچ کاری با مسائل سیاسی ندارد و درصورت مشاهده مداخله سیاسی کشوری در فوتبال آن کشور جریمه سنگینی متحمل خواهد شد.

  اگر کنفدراسیون آسیا رشوه گیری نکند و تیم های عربستانی به ایران نیایند بنا به قانون فیفا نتیجه مسابقات این تیم ها ۳ بر ۰ به نفع تیم های ایرانی ثبت خواهد شد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: