آموزش ساخت خمیر دندان طبیعی در خانه

آموزش ساخت خمیر دندان طبیعی در خانه را در ادامه مجله مراحم بینید.

آموزش ساخت خمیر دندان

بهداشت دهان و دندان مهمترین نکته های سلامتی است که هر فرد باید به آن توجه ویژه داشته باشد چرا که بسیاری از بیماری های داخلی بدن ناشی از عدم بهداشت دهان و دندان است.

محققان دست یافته اند که عدم بهداشت دندان به بیماری های قلبی و تنفسی منجر خواهد شد و این دو ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند.

به قول قدیمی ها تا وقتی که دندان داری گوشت در دهانت خوشمزه است و زمانی که دندان هایت را از دست دادی دیگر غذاها نمیتوانند آن مزه همیشگی را داشته باشند.

پس بهداشت دندان چیزی نیست که بشود آن را نادیده گرفت.

در این مطلب میخواهیم به شما طرز تهیه یک خمیر دندان طبیعی را آموزش بدهیم که بتوانید با آن در سلامتی دندان هایتان نقش مهمی را ایفا کنید و به کمک این خمیر دندان به راحتی بتوانید دندان هایتان را در برابر باکتری ها ایمنی کنید.

مجله مراحم: خمیر دندان روغن نارگیل شاید اتفاق جدیدی در سلامت دندان باشد. به دلیل ایجاد حساسیت، خمیر دندان‌ها و دهان‌شوی‌های رایج در بازار بسیار آزاردهنده هستند.

شاید بسیاری از کسانی که با چنین مشکلاتی روبه‌رو هستند، از شنیدن این خبر خوش‌حال شوند؛ دانشمندان در حال پژوهش درباره‌ی جایگزینی روغن نارگیل به جای خمیر دندان هستند.

آموزش ساخت خمیر دندان طبیعی در خانهآموزش ساخت خمیر دندان طبیعی در خانه

استفاده از روغن نارگیل در جرم گیری دندان

استفاده از روغن نارگیل برای شست‌وشوی دندان، اخیرا مورد استقبال قرار گرفته است و دلیل موجهی هم برای این استقبال وجود دارد؛ عمل‌کردش شگفت‌آور است. روغن نارگیل ویژگی‌های عجیب ضدباکتری دارد که بر این اساس مزیت‌ برجسته‌ای برای سلامت دهان دارد.

خواص روغن نارگیل در ایمنی دندان

در پژوهش اخیر در موسسه‌ی فناوری اتلون در مورد روغن‌های مختلف و مزیت‌های‌شان برای سلامت دهان، به این نتیجه رسیدند که روغن نارگیل در میان روغن‌های دیگر بهترین عمل‌کرد را دارد. این روغن وقتی با آنزیم‌های گوارشی ترکیب می‌شود، عمل‌کرد فوق‌العاده‌ای در توقف رشد باکتری‌ها در دهان خواهد داشت. این عمل‌کرد در مورد باکتری با جهش استرپتوکوک نیز وجود دارد.

باکتری که باعث پوسیدگی دندان میشود

اس موتانس یا موتانس (جهش‌یافته‌های) استرپتوکوک، باکتریِ‌ تولیدکننده‌ی اسید لاکتیک است. این باکتری به فرآیند پوسیدگی دندان در کودکان و بزرگ‌سالان کمک می‌کنند؛ از مواد قندی انرژی می‌گیرد و فضای دهان را اسیدی می‌کند. سپس این فضای اسیدی، ‌مواد معدنی (فسفات کلسیم) مینای دندان را حل می‌کند باعث پوسیدگی آن می‌شود.

روغن نارگیل بهترین جایگزین خمیر دندان

دکتر دامیان بِرَدی، پژوهش‌گر ارشد موسسه‌ی فناوری اتلون، می‌گوید: “ترکیب آنزیم اصلاح شده‌ی روغن نارگیل با محصولات مربوط به بهداشت دهان و دندان جایگزین فوق‌العاده‌ای برای افزودنی‌های شیمیایی است، به ویژه آن‌که با غلظت‌های نسبتا پایین نیز می‌تواند عمل می‌کند. همچنین، با توجه به این‌که مقاومت باکتری‌ها به آنتی‌بیوتیک‌ها در حال افزایش است، باید توجه‌مان را به شیوه‌های جدید مبارزه با عفونت‌های میکروبی معطوف کنیم”.

استفاده از راه‌حل‌های طبیعی‌تر برای تولید خمیر دندان بهترین گزینه برای هر کسی است که می‌خواهد از کاربرد مواد شیمیایی آسیب‌رسان خودداری کند. گونه‌های بسیاری از خمیر دندان‌ها حاوی تری‌کلوسان، سدیم لوریل سولفات، فلوراید و شیرین‌کننده‌های مصنوعی مانند آسپارتام هستند. هر کدام از این مواد شیمیایی می‌توانند برای سلامتی‌مان مشکل‌ساز باشند.

تری‌کلوسان در بروز اختلال در غدد درون‌ریز تاثیرگذار است که می‌تواند باعث ابتلای انسان به سرطان‌های مختلف و متعددی شود. هم‌چنین سدیم لوریل سولفات، که باعث ایجاد کف در خمیر دندان می‌شود، می‌تواند بر جوانه‌های چشاییِ زبان تاثیر منفی بگذارد و باعث شود مزه‌ی تلخی را بیش‌تر احساس کنیم.

کار رایج دیگری که با روغن نارگیل می‌توان انجام داد، گرداندن آن در دهان است. می‌توانید به راحتی ۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با شکم خالی به مدت ۵ تا ۲۰ دقیقه در دهان‌تان به آرامی بچرخانید. پس از این مدت، روغن نارگیل را از دهان‌تان بیرون بریزید.

به اعتقاد بسیاری، این کار سموم و باکتری‌های دهان را از بین می‌برد. این کار هم‌چنین برای بهداشت دهان و دندان بسیار مفید است.

آیا می‌خواهید از روغن نارگیل به جای خمیر دندان استفاده کنید؟

با این دستورالعمل ساده می‌توانید این کار را انجام دهید!

آموزش ساخت خمیر دندان طبیعی در خانه

طرز تهیه خمیر دندان طبیعی

نصف فنجان روغن نارگیل
۲ الی ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین
۱۵ الی ۳۰ قطره عرق نعنا، آب لیمو، یا اسانس روغن
این مواد با هم مخلوط کنید و با اطمینان و آرامش به عنوان خمیر دندان از آن استفاده کنید.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: