باقری معتمد نایب قهرمان المپیک لندن از ایران رفت + عکس

محمد باقری معتمد  دارنده نشان نقره المپیک لندن ایران رفت + عکس

مهاجرت محمد باقری معتمد تکواندو کار از ایران

 

مجله مراحم : محمد باقری معتمد نایب قهرمان المپیک لندن قصد دارد تا با مهاجرت از ایران تکواندو را در کشوری دیگر دنبال کند. او گلایه هایی از برخی رفتار ها دارد. رییس فدراسیون تکواندو نیز می گوید او ناعادلانه قضاوت کرده است.

محمد باقری معتمد دارنده نشان نقره المپیک لندن برای تیم ملی تکواندو آذربایجان به عنوان یار کمکی در مسابقات جام جهانی مبارزه خواهد کرد.

http://www.astankhabar.com/wp-content/uploads/2015/12/%D8%A8%D8%A7%D9%82%D8%B1%DB%8C.jpg

محمد باقری معتمد  تکواندو کار ایرانی

مسابقات فینال گرندپری در سال ۲۰۱۶ با حضور ۱۶ تکواندوکار (هر وزن دو نماینده) براساس آخرین رنکینگ اعلام شده درماه اکتبر در ۴ وزن زنان و مردان طی روزهای ۱۹ و ۲۰ آذرماه و مسابقات جام جهانی نیز روزهای ۲۲ و ۲۳ آذرماه در «باکو» آذربایجان برگزار می شود.

بر اساس قوانین فدراسیون جهانی تکواندو کشورها در رقابت های جام جهانی می توانند از ۲ تکواندوکار سایر کشورها به عنوان یار کمکی استفاده کنند.

با توجه به قانونی که در سال ها گذشته نیز در مسابقات اعمال می شد، محمد باقری معتمد نایب قهرمان المپیک لندن طی ۱۰ روز گذشته راهی کشور آذربایجان شده و به همراه تیم ملی این کشور تمرینات خود را پیگیری می کند و گویا قرار است در مسابقات جام جهانی به عنوان بازیکن کمکی برای تیم ملی تکواندوی آذربایجان وارد شیاپ چانگ شود.

http://www.mizanonline.ir/files/fa/news/1394/9/30/261555_440.jpg

مهماندوست گفت:از باقری معتمد به عنوان یار کمکی در جام جهانی آذربایجان استفاده خواهیم کرد.

محمد باقری معتمد دارنده مدال نقره المپیک که با دلخوری از اردوهای تیم ملی کنار رفت، گفته بود که برای ادامه راه در دنیای قهرمانی، برای کشور دیگر مبارزه خواهد کرد و قصد مهاجرت دارد.

 

محمد باقری معتمد  نایب قهرمان المپیک لندن

وی هم اکنون برای جام جهانی آذربایجان به تیم کشور میزبان پیوسته و قرار است که فعلا تنها در این مسابقه ها شاگرد مهماندوست باشد.

این برای چندمین بار است که تکواندوی ایران شاهد مهاجرت بازیکنان شاخص است. پیش از این نیز میلاد بیگی، تکواندوکار ایرانی تیم ملی آذربایجان برای این این کشور در المپیک به مدال برنز رسید.

http://namehnews.ir/content/files/mohammadi/22001.jpg

صحبت های مهماندوست درباره باقری معتمد

مهماندوست درخصوص پیوستن باقری معتمد به تیم آذربایجان گفت:ما مجبور شدیم که از بازیکن کمکی استفاده کنیم چون یکی از بازیکنان در مسابقه های اوپن کرواسی زانویش به شدت آسیب دید. از باقری معتمد نیز فعلا به عنوان یار کمکی استفاده می کنیم و تنها برای جام جهانی از او بهره خواهیم برد زیرا در جام جهانی می توان از دو یار کمکی با ملیت های دیگر استفاده کرد.

وی در ادامه افزود:ما میزبان رقابت ها هستیم اما نمی توان گفت که برای قهرمانی می رویم و چون سال گذشته قهرمان شدیم، امسال هم سکوی اول برای ماست زیرا تمام تیم ها خوب هستند و از قبل نیز چیزی مشخص نیست.

منبع : فارس – ایسنا

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: