طرز تهیه پاناکوتای انار مخصوص شب یلدا

طرز تهیه پاناکوتای انار مخصوص شب یلدا و اموزش درست کردن دسر مخصوص شب یلدا و معرفی دسرهای شب یلدا و  آموزش درست کردن پاناکوتای انار مخصوص شب یلدا.

طرز تهیه پاناکوتای انار مخصوص شب یلدا

سلام دوستان عزیز این پاناکوتای اناری و که می بینید خیلی خوشمزه است حتما درستش کنید و از خوردنش تو بلندترین شب سال لذت ببرید.

طرز تهیه پاناکوتای انار مخصوص شب یلدا

مواد لازم :

خامه

۲۰۰ گرم

شیر

۲/۱ لیوان

پودر ژلاتین

۱ ق غ

عسل

۱ ق غ

چوب دارچین

۱ عدد

ژله انار

۱ بسته

آب جوش

۱ لیوان

انار

۱ عدد

طرز تهیه پاناکوتای انار مخصوص شب یلدا

ابتدا انارهارو دون کنید ، ظرف موردنظرتون را انتخاب کنید و به صورت مورب قرار بدید و کمی از انارهارو توش بریزید مثل عکس.

من ظرفمو توی جا تخم مرغیم گذاشتم اگه برای شما پایه نداشت می تونید توی ظرفی کمی نمک بریزید و لیوانتونو توی اون کج کنید بعد انار بریزید اینطوری تکون نمی خوره .

ا لیوان آب جوش را توی ژله بریزید تا حل بشه بذارید کمی خنک شه بعد روی انارها قاشق قاشق بریزید ، تا کمی نزدیک لبه لیوان و بگذارید تو یخچال تا ببنده ۱ ساعت کافیه .

ژلاتین را با شیر قاطی کرده و روی کتری بخار آب قرار داده تا ذوب بشه و خوب حل بشه . چوب دارچین هم می شویید و میذارید توش تا عطرش به مواد بره .

توی ظرف دیگه خامه رو با ۲ قاشق عسل مخلوط کنید یا به جای عسل شکر بریزید اینطوری سفیدتر میشه و رنگ عسل و به خودش نمی گیره من عسل ریختم چون طعم بهتری میده بعد مواد ظرف بالا یعنی شیر و ژلاتین و بهش اضافه می کنیم تا کمی حل بشه و بعد گاز را خاموش می کنیم.

دارچین هارو هم دریبارید.

توی ظرف بزرگتری یخ و آب می ریزیم و این ظرف مواد توش میذاریم تا زودتر خنک بشه و بعد قاشق قاشق به لیوان ژله بسته شده اضافه می کنیم می گذاریم ۲ ساعت تو یخچال بمونه و بعد نوش جان کنید.

خیلی خوشمزه میشه من که زیاد اهل ژله و دسر نیستم پسندیدم پس شما هم می پسندید .

طرز تهیه پاناکوتای انار مخصوص شب یلدا

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: