روز گذشته پیامی در فضامجازی با این مضمون  منتشر شده است. متن آگهی به شرح زیر است:

«علی بروجردی علوی» مدیرعامل بنیاد نیک ورزی شریان از حضور مجدد تیم پزشکی بین المللی جراحی قلب در سه ماه آینده خبر داد و به خبرنگار سلامت گفت: خانواده‌های نیازمند دارای فرزند مبتلا به بیماری قلبی می‌توانند برای درمان کودکان خود در بنیاد نیک ورزی شریان ثبت نام کنند.

مدیر عامل بنیاد نیک ورزی شریان در مورد چگونگی ثبت‌نام و درمان اطفال مبتلا به بیماری‌های قلبی گفت: خانواده‌های نیازمند می‌توانند با شماره ۶۳۴۳۳ تماس گرفته و نسبت به ارجاع بیماران خود اقدام کنند.

بروجردی با اشاره به لیست‌ عمل‌های جراحی قلب بسته شده است گفت:  در این مدت ۱۰ روزه پزشکان بین المللی فقط عمل‌های جراحی از پیش ثبت شده را انجام می‌دهند اما با توجه به اینکه این تیم پزشکی سه ماه دیگر مجددا در ایران حضور خواهند داشت، خانواده‌های این کودکان می‌توانند از هم اکنون  ثبت نام کنند و در لیست انتظار قرار بگیرند.

او درباره مورد حضور تیم بین المللی جراحی قلب در ایران گفت: این تیم ۱۵ نفره بین المللی از تمام ملیت‌ها و فوق تخصص جراحی قلب در تمام تخصص‌ها از جمله جراح قلب، بیهوشی قلب، پرستار اتاق عمل و پرستار آی سی یو هستند.

مدیر عامل بنیاد نیک ورزی شریان خاطر نشان کرد: این گروه از جراحان بین‌المللی قلب از آمریکا و اروپا تاکنون ۴ ماموریت در بیمارستان‌های دانشگاهی‌ ایران انجام داده‌اند و برای نخستین بار و پنجمین ماموریت حضور خود در ایران در بیمارستان شهید لواسانی تامین اجتماعی جراحی قلب اطفال را به صورت رایگان برای بیماران انجام می‌دهند.

 

وی ادامه داد: کودکان مبتلا به بیماری‌های قلبی در بیمارستان شهید لواسانی تامین اجتماعی تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند و حتی هزینه‌های درمان افرادی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هم نیستند در این مدت از سوی بنیاد خیریه پرداخت می‌شود.

خدمات بیمارستان «شهید لواسانی» برای بیمه شدگان تأمین اجتماعی کاملاً رایگان است و در این مدت افرادی که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی نیستند توسط خیریه پزشکی در بیمارستان شهید لواسانی درمان می‌شوند.

کودکانی که دارای بیماری قلبی هستند و خانواده آنها بضاعت  برای درمان کودکان خود را ندارند توسط تیم جراحی قلب اطفال آمریکا مورد درمان قرار می‌گیرند.