مدیران تلویزیون سریال‌های ماهواره را ببینند!

images

مسعود رایگان درباره‌ی اینکه با تغییر فضای سیاسی کشور، آیا هنرمندان همچنان به حضور در تلویزیون علاقمند می‌مانند یا ترجیح می‌دهند به تئاتر و سینما برگردند؟ می‌گوید: در حال حاضر هم سینما و هم تلویزیون هر دو هزینه‌بر هستند. تنها کاری که می‌توانیم در زمینه جذب مخاطبان سریال‌های خودمان انجام دهیم این است که به این نکته توجه کنیم سریال‌های ماهواره‌ از چه عناصری استفاده می‌کنند.

این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در گفت‌و‌گویی که با ایسنا داشت، درباره دلایل استقبال مردم از سریال‌های ماهواره و راه‌های رقابت با این شبکه‌ها، اینگونه مطرح کرد: باید ابتدا به این قضیه توجه کنیم که به عنوان مثال سریال‌های ترکیه‌ای، اروپایی و آمریکایی از چه عناصری استفاده می‌کنند.

بازیگر سریال «داوران» همچنین گفت: تجربه دیداری از فیلم‌ و سریال‌های بزرگ جزو وظایف هنرمندان است که باید به آن عمل کنیم. شبکه‌های ماهواره‌ای در حال حاضر از لحاظ رنگ، فضا، طراحی لباس و صحنه و سایر عوامل، مخاطبان ما را جذب می‌کنند و ما باید ببینیم ایراد کار ما در کجاست؟ ضمن اینکه در فیلم و سریال‌هایمان باید دقتمان را نیز بالا ببریم و ببینیم چه چیزی را قرار است در اختیار چه کسی قرار دهیم.

رایگان همچنین تأکید کرد: به نظر من مسؤولان تلویزیون باید سریال‌های ماهواره را ببینند و آن‌ها را با سریال‌های خودمان مقایسه کنند. ممکن است مسؤولان بگویند برای سریال‌های فاخر خیلی هزینه کردیم، اما باید ببینیم بازخوردها کجاست و تأثیرش در جامعه چگونه است؟

او خاطرنشان کرد: ما نباید بترسیم و باید با دید بازتری به قضایا نگاه کنیم تا فلان شبکه تبدیل به تلویزیون ملی ما نشود.

این هنرمند که بازی در سریال «داوران» را به پایان برده، در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا درباره‌ی فعالیتش در تلویزیون گفت: در حال حاضر دیگر هیچ کاری برای تلویزیون ندارم چرا که فیلمنامه‌ها‌ آنقدر ضعیف هستند که دلم نمی‌خواهد قبول کنم فقط یک تئاتر برای اجرا دارم.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: