مدیرعامل ایرباس: به آرزویمان رسیدیم !

مدیرعامل ایرباس

مدیرعامل ایرباس: آرزویمان این بود که به ایران هواپیما بدهیم

مدیرعامل ایرباس گفت: تحویل ایرباس ۳۲۱، به آرزوی دیرینه من و همکارانم در شرکت ایرباس برای دیدن پرواز دوباره یک ایرباس نو در رنگ‌آمیزی ایران‌ ایر را جامه عمل پوشاند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ فابریس برژیه در مراسم ورود نخستین ایرباس ۳۲۱ به ناوگان ایران‌ایر افزود: هواپیمای ایرباس ۳۲۱ تحویل ایرباس به ایران آرزوی دیرینه ما بودتلفیقی از پایین‌ترین هزینه ‌های عملیاتی و بالاترین استانداردهای راحتی مسافرتی است و در راستای توسعه پروازی، نمونه مناسبی برای توسعه مسیرهای پرحجم مسافری ایران‌ایر است.

توافق ایرباس و ایران‌ایر توافق تاریخی بود

مدیرعامل ایرباس گفت: مسیری که ما آن را طی کرده‌ایم سرآغازش دی‌ماه گذشته و در طول بازدید رئیس جمهور از شهر پاریس کلید خورد، زمانی که شرکت ‌های ایرباس و ایران‌ایر توافقی تاریخی را به دنبال برنامه جامع اقدام مشترک امضا کردند.

وی افزود: این شروعی برای یک سال دیپلماسی فعال همراه با تلاش‌ های عمیق فنی و بازرگانی بود.

مدیرعامل ایرباس گفت: ‌از دی‌ ماه پارسال ضمن درخواست و دریافت مجوزهای لازم از اداره کنترل دارایی‌های خارجی در چارچوب برجام توافق اولیه خود را نیز به قراردادی نهایی تبدیل و این هواپیما را برای  تحویل آماده کردیم.

فابریس برژیه ادامه داد: ایران‌ایر به عنوان یکی از باسابقه‌ترین شرکت ‌های هواپیمایی این منطقه تاریخچه‌ای غرور‌آفرین دارد که به بیش از نیم‌قرن گذشته برمی‌گردد.

ورود اولین ایرباس به ایران,ورود ایرباس به ایران,سلفی با هواپیما ایرباس

وی افزود: به همراه سازمان هواپیمایی ایران، ایران‌ایر با وجود چالش های مختلف در طول دو دهه گذشته کارنامه درخشان ایمنی و عملیاتی از خود برجای گذاشته است، اما از این‌پس ایران‌ایر می‌تواند با اعتمادبه‌نفس کامل شاهد عصری جدید در رشد و توسعه باشد.

مدیرعامل ایرباس گفت: در دی‌ماه توافقی جهت تحویل ۱۰۰ فروند ایرباس نو به ایران‌ایر نهایی شد، ضمن اینکه این قرارداد یکی از مهم‌ترین قرارداد های تاریخ هواپیمایی تجاری محسوب می‌شود.

وی افزود: واضح است ایران‌ایر در حال گردآوری ناوگانی است که با آن تمام این فرصت‌ها را به دستاوردهای پایدار تجاری تبدیل کند.

مدیرعامل ایرباس گفت: ایرباس ۳۲۱ نمونه بسیار خوبی است که از یک سو برای توسعه مسیرهای پرحجم مسافری ایران مناسب است و از سوی دیگر تلفیقی از پایین‌ترین هزینه‌ عملیاتی و بالاترین استاندارد های راحتی مسافر است.

وی افزود: این نوع هواپیما به عنوان بزرگترین هواپیمای تک‌راهروی ایرباس به هما کمک می‌کند تا پاسخگوی تقاضای در حال رشد سفر هوایی در داخل و خارج ایران باشد.

ورود اولین ایرباس به ایران,ورود ایرباس به ایران,سلفی با هواپیما ایرباس

 

فابریس برژیه گفت: ایرباس ۳۲۱ امروز نخستین هواپیما از سفارش برای ۴۶ فروند هواپیمای تک‌راهرو است که ما در شرکت ایرباس در طول چند سال آینده تحویل هما خواهیم داد.

وی افزود: همچنین ۳۸ فروند ایرباس ۳۳۰ و ۱۶ فروند ایرباس ۳۵۰ نیز تحویل ایران‌ایر خواهیم داد.

مدیرعامل ایرباس گفت: ‌ناوگان ایران‌ایر نه تنها ضامن جایگاه پیشتاز این شرکت در صنعت هوانوردی غرب آسیا بلکه در صنعت دنیا خواهد بود.

وی افزود:‌ عصر جدید در صنعت هواپیمایی ایران یکی از پراهمیت‌ترین تحولات در صنعت ما طی سالیان دراز است و من مشتاقانه نظاره‌گر قدرتمندی روزافزون ایران‌ایر خواهم بود.

فابریس برژیه در آغاز سخنان خود گفت:‌ نخست اجازه می‌خواهم مراتب تسلیت عمیق خود را به مقامات و مردم ایران به خاطر درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عرض کنم.

وی افزود: مرحوم رفسنجانی خدمات شایانی برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد و باعث تأسف اینجانب است که امروز نمی‌توانیم در فضای شاد دور هم جمع شویم.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: