بازداشت مدیر عامل معدن گلستان

مدیر عامل معدن گلستان دستگیر شد

با فاجعه پیش آمده در معدن یورت آزادشهر اقدامات پلیس شروع شده تا عامل یا عاملین این فاجعه مرگبار را شناسایی کنند. 

طبق اظهارات بعضی افراد علت این حادثه را به گردن کارگران معدن انداختند و مقصر این فاجعه را خود معدنچیان اعلام کردند .

اما رییس پلیس گلستان این اتهامات وارده را به عزیزان معدنچی رد کرد و گفت باید عاملین این سهل انگاری و کم کاری شناسایی شود و ما به هیچ عنوان کارگران معدن را مقصر نمیدانیم. 

رئیس پلیس گلستان خبر از پیگیری برای دستگیری رئیس معدن آزادشهر داد.

مدیر عامل معدن گلستان دستگیر شد

مدیر عامل معدن گلستان

بازداشت مدیرعامل معدن آزادشهر

رکنا نوشت: به گزارش سردار علی اکبر جاویدان رئیس پلیس گلستان در جمع مردم معترض به حادثه معدن آزادشهر، اظهار کرد: با تدابیر در نظر گرفته شده دستگاه قضایی، رئیس معدن زمستان یورت آزادشهر تحت پیگیرد قضایی قرار خواهد گرفت و تحویل مقامات قضایی خواهد شد.

وی افزود: دستگاه قضایی به طور کامل از حقوق معدنچیان دفاع خواهد کرد.
وی با بیان اینکه تا پایان بررسی های کارشناسی علت حادثه قابل ذکر نیست، گفت: اینکه گفته می شود معدنچیان عامل حادثه هستند مورد تائید ما نیست.

علت اصلی انفجار معدن یورت

یکی از معدنچیانی که هنگام حادثه انفجار معدن آزادشهر گلستان در صحنه حضور داشته در خصوص این حادثه به خبرنگار رکنا گفـت: زمانی که لوکوموتیو در تونل از کار افتاد مسوول آن طبق روال معمول با دستور مسئول شیفت باطری را به داخل معدن آورد و پس از اینکه باتری جرقه زد آن اتفاق افتاد.

وی افزود: معدنچیان بارها و بارها وجود حجم زیادی از گاز را به مسئولان بازگو کرده بودند اما آن ها جدی نمی گرفتند و در نهایت نیز این فاجعه رقم خورد.
وی افزود: در این حادثه من یک برادرم را از دست دادم و برادر دیگر و دامادمان نیز در معدن گرفتار شده اند و هیچ خبری از آن ها نیست.
وی در خصوص اینکه معدنچیان به همراه خود بی سیم نداشتند یا نه گفت: امکانات در اینجا بسیار ضعیف است و هیچ گونه وسیله ارتباطی در داخل معدن وجود ندارد.

بازداشت مدیر عامل معدن یورت

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: