مراسم تدفین علی شریعتی در سوریه + تصاویر

مراسم تدفین علی شریعتی در زینبیه , علی شریعتی را همیشه با کتاب های خوب و پرمحتوا و همینطور با کلمات قصار و فلسفی میشناسیم. زندگینامه این فیلسوف عصر ما بسیار پیچیده و پر تنش بوده است.

پس از اینکه دکتر علی شریعتی با گذرنامه‌ای با نام علی مزینانی به انگلیس و از آنجا به فرانسه رفت امام موسی صدر باشنیدن خبر به سرعت عازم آلمان شد و از آنجا به اتفاق صادق طباطبایی برای ملاقات با دکتر به پاریس سفر کرد. 

امام موسی صدر ایده خود را درباره تشکیل کادری در اروپا که زمینه فعالیت‌های دکتر در آنجا فراهم شود، در پاریس مطرح کرد. از آنجا بود که پیشنهاد تأسیس «حسینه ارشاد در تبعید» را می‌دهند و آمادگی خود را در جهت کمک‌های فکری و مالی خود ابراز می کند و بنا می‌شود که دکتر مدتی به استراحت بپردازد تا پس از تجدید قوا و روحیه این موضوع پیگیری شود که مرگ نابهنگام و مشکوک دکتر اجازه نمی‌دهد.

همچنین ببینید: پوران شریعت رضوی همسر دکتر شریعتی +تصاویر

امام موسی صدر پس از درگذشت شریعتی به خواست خانواده وی مقدمات دفن وی در زینبیه را فراهم می‌کند، در این مراسم امام موسی صدر بر پیکر دکتر شریعتی نماز خواند، همچنین مراسم چهلمی را امام صدر برای دکتر در لبنان برگزار کرد. این مراسم سر و صدای زیادی به پا کرد و برای اولین بار ۱۷ نهضت از نهضت­‌ها و جنبش‌های آزادی­‌بخش اسلامی از اریتره، فلسطین، الجزایر و …برای این مراسم جمع شدند.

در ادامه تصاویری از اقامه نماز بر پیکر شریعتی توسط امام موسی صدر می‌آید:

مراسم تدفین علی شریعتی در زینبیه

 

امام موسی صدر در زنیبیه دمشق بر پیکر دکتر شریعتی نماز خواند

مراسم تدفین علی شریعتی,تشییع علی شریعی

مراسم تشییع عی شریعتی

مراسم تدفین علی شریعتی,تشییع علی شریعی

مراسم تشییع عی شریعتی

مراسم تدفین علی شریعتی,تشییع علی شریعی

 

شهید چمران و احسان شریعتی (فرزند دکتر شریعتی) در مراسم تدفین شریعتی در زینبیه دمشق

عکس های خاکسپاری علی شریعتی

اقامه نماز بر پیکر علی شریعتی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: