بیوگرافی مرتضی حیدری و همسرش + آلبوم عکس

مرتضی حیدری Morteza Heidari ، عکس های مرتضی حیدری و همسرش ، زندگینامه مرتضی حیدری ، ازدواج و همسر مرتضی حیدری

بیوگرافی مرتضی حیدری

مرتضی حیدری متولد ۱۳۴۷ در تهران، مجری و خبرنگار است. او دارای دکترای رشته مدیریت و فوق لیسانس فیزیوترابی از دانشگاه تهران است،  او مجری جنجالی مناظره و گفتگوها شناخته می شود.

عکس مرتضی حیدری

مرتضی حیدری

چرا هفت سال به تنهایی؟

خودم دوست داشتم و سیستم هم این امکان را به من داده بود که این کار را انجام دهم. گفتگو با مرتضی حیدری مجری اخبار

شما به جز سوالاتی که از قبل طرح شده بود باز سوالاتی را مطرح می‌کردید این اجازه را داشتید؟

من در این مدت عضو تحریریه بودم یا عنوان سردبیر، دبیر یا جانشین سردبیر را داشته‌ام در متن مباحث بودم بنابراین اجازه و امکان را داشتم که خارج از سوالاتی که طرح شده، بتوانم سوالاتی داشته باشم.

شما در اوج گویندگی کار خبر را ادامه ندادید؟

مدتی به خاطر ادامه تحصیلم مجبور شدم خارج از شکور باشم زمانی که برگشتم با تغییراتی که اتفاق افتاده بود و با خبر همکاری نکردم برنامه‌های مناظره پایش را داشتم و حالا قرار است دوباره کار خودم را شروع کنم.

در این مدت پیشنهاد نداشتید یا خودتون مایل نبودید؟

به هر حال یک دوره‌ای فاصله گرفتم هم شرایط خودم تغییر کرده بود و هم شرایط مدیریت به همین دلیل چند سالی در خبر نبودم ولی همیشه عاشق خبر بودم و دوست داشتم برگردم که خدا رو شکر این اتفاق افتاده است.

حاشیه‌های سفری که داشتید شما رو اذیت نکرد؟

حاشیه و شایعه در اطراف افراد مشهور طبیعی است اما یک بخشی از آن شامل کم لطفی رسانه‌ها و همکاران است که به این موضوعات بی‌اساس دامن می‌زنند.

تفاوت فعالیت در عرصه خبر با دیگر حوزه‌ها؟

خبر یک جذابیت و هیجان خاصی دارد و در عین حال شیرینی و لذت خود را دارد و من آن‌را با هیچ چیزی عوض نمی‌کنم.

نظرتون در خصوص مناظره‌ها؟

مناظره‌هایی که داشتم برنامه‌های خیلی خوبی بودند هم به لحاظ شکلی، محتوا و فرصت‌هایی را فراهم کرد که بتوانیم موضوعات چالش برانگیز جامعه را بررسی کنیم مناظره رئیس جمهور اوج مناظره‌ها بود.

 

ازدواج و همسر مرتضی حیدری

مرتضی حیدری با زهره کاظمی ازدواج کرده است
زهره کاظمی فوق تخصص سرطان زنان و اهل سیستان و بلوچستان است

همسر مرتضی حیدری

مرتضی حیدری و همسرش,همسر مرتضی حیدری

او درباره نحوه آشنایی‌ اش با مرتضی حیدری گفت :

خانم دکتر مظاهری که در یکی از دانشگاه‌های فرانسه درس می خواندند و با آقای حیدری آشنایی داشتند ایشان را به من معرفی کردند در حال حاضر نیز خوشبختانه آقا مرتضی در کارهایم خیلی به من کمک می‌ کند چون درس‌هایم در حال حاضر خیلی سنگین است ضمن اینکه مسؤولیت‌ هایم نیز بیشتر شده است

ورود به سازمان صدا و سیما

از اواخر دوره راهنمایی و دوره دبیرستان برای ورود به صدا و سیما تلاش کردم ولی موفق نشدم تا اینکه بعد از پایان دوره طرح و سربازی بر اساس یک اطلاعیه که در مجله سروش چاپ شده بود و با تکمیل آن فرم وارد سازمان شدم

اولین تجربه گویندگی

من همیشه به گویندگی علاقه داشتم نه هر گویندگی و اجرایی را بلکه فقط گویندگی خبر را دوست داشتم، اولین بار ساعت را در رادیو اعلام کردم که نمیشه گفت خبر ولی اولین باری بود که صدای من در رادیو پخش شد و بعد اعلام آب و هوا و مدتی خبرهای کوتاه را می‌ خواندم و با خبرهای علمی و فرهنگی تلویزیونی شروع کردم

ماجرای عمل جراحی

۱۲ سال گفتگوی ویژه خبری اجرا کردم که ۷ سال آن را با تنهایی اجرا رفتم

سختی‌ و شیرینی خاص خودش را داشت شیرینی آن این بود که در همه موضوعات کشور برنامه داشتم و ۲۵۰۰ شب بدون یک شب توقف و سختی آن این بود که صبح عمل جراحی داشتم و شب در برنامه بودم حتی در مراسم نزدیکانم نمی‌توانستم حضور داشته باشم

مرتضی حیدری و رهبر انقلاب

مرتضی حیدری و رهبر انقلاب

مرتضی حیدری شناسی

بارزترین خصلت : خوش‌رویی

سفر : علاقه دارم جاهایی که قبلا نرفته باشم، بروم.

موسیقی : موسیقی سنتی ایرانی را دوست دارم پاپ هم گوش می‌ کنم

مطالعه : مطالعات درسی و رمان هم می‌خوانم

سینما : فیلم سینمایی می‌ بینم ولی کمتر به سینما می‌ روم

شایعه فرار

طی سال‌ های اخیر شایعات زیادی در خصوص اختلاس و پناهندگی مطرح شد که وی در مصاحبه‌ای تمام این شایعات را منکر شد و گفت که در حال تحصیل در خارج از کشور بود

مصاحبه با احمدی نژاد و روحانی !

نحوه مصاحبه وی با احمدی نژاد که همراه با سکوت تایید آمیز در برابر ادعاها و آمارهای وی بود انتقادات فراوانی را بر انگیخت وی اعلام کرد که علت این سکوتها در دوسال آخر ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد شرایط خاص کشور در آن زمان و صلاحدید سازمان صدا و سیما بوده است پس از پایان دولت احمدی نژاد حسن روحانی حاضر به حضور مرتضی حیدری در مصاحبه‌های تلوزیونی خود نشد

ورزش و تیم مورد علاقه

به ورزش علاقه دارم ولی متاسفانه انجام نمی‌ دم و این خیلی بد است

اما کوه را به طور مرتب می‌ روم، طرفدار تیم خاصی نیستم بیشتر علاقمند به دیدن بازی خوب هستیم اگر فرصت داشته باشم فوتبال‌ های خوب و مشهور دنیا را نگاه می‌ کن

مرتضی حیدری

گفتگو مرتضی حیدری

مرتضی حیدری مجری و گوینده تلویزیون که با اجرای «گفتگو ویژه خبری» و برنامه‌های انتخاباتی در قاب تلویزیون بیشتر درخشید و دیده شد. سال‌هاست در صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران اجرای برنامه‌های مختلف را بر عهده دارد اکنون با وی به گفتگو پرداختیم که در ادامه می‌خوانید:

از تولدتون و شیطنت‌های خاصی که در دوران کودکی داشتید برای ما بگید؟

محله سه راه آذری تهران به دنیا آمدم بچه‌ آرامی بودم و شیطنت خاصی که باعث اذیت خانواده، همسایه و فامیل بشه را نداشتم، ۱ برادر و ۳ خواهر دارم که رابطه عالی باهم داریم.

خاطره خاصی از دوران کودکی؟

دوران کودکی همیشه پر از خاطره است شاید مهمترین چیزی که الان یادم میاد کلاس اول ابتدایی که می‌خواستم برم با خواهرم رفتم و خیلی گریه می‌کردم که باید خواهرم کنارم باشه و به خاطر همین تا آخر وقت در مدرسه موند و با هم به خونه رفتیم ولی از فرداش خودم به مدرسه می‌رفتم و می‌ومدم و در واقع عاشق مدرسه بودم.

به چه بازی‌هایی علاقه داشتید؟

فوتبال بازی می‌کردم الان هم بچه‌ها بازی می‌کنند عمدتا بیشتر بازی‌هایی که با توپ بود انجام می‌دادم.

الان ورزش می‌کنید؟

به ورزش علاقه دارم ولی متاسفانه انجام نمی‌دم و این خیلی بد است اما کوه را به طور مرتب می‌روم.

طرفدار تیم‌های پایتخت هستید؟

نه طرفدار تیم خاصی نیستم بیشتر علاقمند به دیدن بازی خوب هستیم اگر فرصت داشته باشم فوتبال‌های خوب و مشهور دنیا را نگاه می‌کنم.

دوران دبیرستان شما چطور گذشت؟

در منطقه ۹ تهران، دبیرستان استقلال می‌رفتم که بعدها به نام امام صادق تغییر نام داد. قبل از ورود ما این مدرسه حتی قبولی خرداد هم نداشت ولی با آمدن آقایان نظری و رزم‌آرا تمام فارغ‌التحصیلان کنکور قبول می‌شدند و رفتن من به این مدرسه یک اتفاق بزرگ در زندگی من بود.

چرا فیزیوتراپی؟ علاقه داشتید؟

راستش علاقه نداشتم به همین دلیل تا مدت‌ها نمی‌تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم و بعد از ترم دوم به رشته فیزیوتراپی علاقمند شدم و در این رشته فارغ‌التحصیل شدم در واقع هدف من برای شرکت در کنکور تجربی ادامه تحصیل در رشته پزشکی بود که قبول شدم ولی به دلایلی مجبور شدم تغییر رشته بدهم و فیزیوتراپی بخوانم.

الان نماینده سازمان نظام پزشکی هستید؟

بله نماینده بچه‌های فیزیوتراپی و تمام لیسانسه‌های پروانه‌دار در سازمان نظام پزشکی و عضو شورایعالی سازمان نظام پزشکی هستم.

زمان دانشجویی به سمت گویندگی رفتید؟

خیر بعد از فارغ‌التحصیل شدن و گذراندن دوره سربازی و طرح خود با آزمونی که دادم وارد سازمان شدم.

بیوگرافی مرتضی حیدری مجری اخبار

چرا از ابتدا به سمت گویندگی نرفتید؟

فرصتی برایم فراهم نشد شاید از اواخر دوره راهنمایی و دوره دبیرستان برای ورود به صدا و سیما تلاش کردم ولی موفق نشدم تا اینکه بعد از پایان دوره طرح و سربازی بر اساس یک اطلاعیه که در مجله سروش چاپ شده بود و با تکمیل آن فرم وارد سازمان شدم.

چرا گویندگی خبر؟

من همیشه به گویندگی علاقه داشتم نه هر گویندگی و اجرایی را بلکه فقط گویندگی خبر را دوست داشتم.

حس و حال اولین خبری که خواندید؟

خیلی عالی بود اولین بار ساعت را در رادیو اعلام کردم که نمیشه گفت خبر ولی اولین باری بود که صدای من در رادیو پخش شد و بعد اعلام آب و هوا و مدتی خبرهای کوتاه را می‌خواندم و با خبرهای علمی و فرهنگی تلویزیونی شروع کردم.

مهمترین خبری که خواندید؟

نمیشه گفت خبر فی نفسه مهم است خبر شاخصی که بخواهم به آن اشاره کنم در ذهنم نیست.

عجیب‌ترین پرسشی که از شما بابت حرفه خبر پرسیدند؟

اینکه ما چطوری این همه خبر رو حفظ می‌کنیم. راستش ما خبر رو حفظ نمی‌کنیم از روی دستگاه می‌خونیم.

تا به حال شما را تهدید کرده‌اند؟

خیر هرگز.

با توجه به برنامه‌هایی که شما اجرا کرده‌اید واقعا تهدید نشدید؟

در برنامه‌هایی که اجرا کردم افراد ناراحت شدند، دعوا کردند، حتی توهین شده اما تهدید نکردند.

گفتگو با مرتضی حیدری مجری اخبار

ویژگی گوینده از نگاه شما؟

گوینده باید عاشق کار گویندگی باشه چون گویندگی پیش از این که حرفه باشد یک هنر است و یک کار دلی است تا وقتی عاشق نباشی نمی‌توانی موفق باشی.

چالش‌های حوزه خبر؟

مهمترین چالش خبر خط قرمزهای آن است که البته به نظر من ۹۰ درصد خط قرمزها وجود خارجی نداره و ناشی از محافظه‌کاری ما و همکاران است و ۱۰ درصد آن واقعی است که اگر این ۱۰ درصد واقعی را رعایت کنیم و این ۹۰ درصد را بتوانیم ریسک کنیم و از آن عبور کنیم خبرهای ما بسیار جذاب می‌شود خود من بارها از آن‌ها عبور کردم و هیچ اتفاقی نیافته است.

خانواده و زندگی مرتضی حیدری

مرتضی حیدری : محله سه راه آذری تهران به دنیا آمدم بچه‌ آرامی بودم و شیطنت خاصی که باعث اذیت خانواده، همسایه و فامیل بشه را نداشتم، ۱ برادر و ۳ خواهر دارم که رابطه عالی باهم داریم

تحصیلات مرتضی حیدری

راستش به این رشته علاقه نداشتم به همین دلیل تا مدت‌ها نمی‌ تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم و بعد از ترم دوم به رشته فیزیوتراپی علاقمند شدم و در این رشته فارغ‌ التحصیل شدم

در واقع هدف من برای شرکت در کنکور تجربی ادامه تحصیل در رشته پزشکی بود که قبول شدم ولی به دلایلی مجبور شدم تغییر رشته بدهم و فیزیوتراپی بخوانم.

بیشتر در چه زمینه از خط قرمز عبور کرده‌اید؟

در همه حوزه‌ها سیاسی، اجتماعی، اقتصادی فرهنگی خیلی از موضوعات بوده که افراد فکر می‌کردند نباید به آن بپردازیم اما من این کار را کرده‌ام در صورتی که اغلب به خاطر محافظه کاری خودمان، بیخودی آنها را خط قرمز حساب می‌کنیم و بینندگان را محدود کرده‌ایم.

اتفاق غیر منتظره حین خواندن خبر؟

بله، ترکیدن پروژکتور، همچنین اشتباهات در پخش تصاویر و گزارش‌ها یا حرکات دوربین و خبرهای غیرمنتظره‌ای که باید آن را می‌خواندیم.

شما رکورد‌دار ۷ سال اجرا گفتگوی ویژه خبر هستید از حال و هوای این ۷ سال برایمان بگویید؟

۱۲ سال گفتگوی ویژه خبری اجرا کردم که ۷ سال آن را با تنهایی اجرا رفتم سختی‌ و شیرینی خاص خودش را داشت شیرینی آن این بود که در همه موضوعات کشور برنامه داشتم و ۲۵۰۰ شب بدون یک شب توقف و سختی آن این بود که صبح عمل جراحی داشتم و شب در برنامه بودم حتی در مراسم نزدیکانم نمی‌توانستم حضور داشته باشم.

 

مناظره‌ها سختی داشت؟

دشواری که نداشت شرایط خاص کشور در هر زمانی به یک شکل است و ما با چارچوب سیاست‌های سازمان باید حرکت کنیم ماموریت‌ خودمان را انجام دهیم و امروز هم همین اتفاق می‌افتد. گفتگو با مرتضی حیدری مجری اخبار

شما به عنوان کسی که گفتگوهای زیادی با دکتر احمدی‌نژاد داشتید، این گفتگوها چه شرایطی داشت؟

به هر حال برای مصاحبه با مقامات تراز اول کشور شرایطی فراهم است که باید این شرایط را ملاحظه کنیم و از جهت مدت زمان، لوکیشن، ‌محتوا و بحث و محدودیت ورود به بحث در مصاحبه و گفتگوها رعایت شود. همیشه بوده الان هم هست.

سوالات از قبل معلوم است؟

سوال نه ولی محورهای آن مشخص است به هر حال رئیس جمهور قرار است برای همه مردم صحبت کند و باید با یک آمادگی در بحث شرکت کند و محورهای گفتگو مشخص است.

اتفاق‌های غیرمنتظره در گفتگوهایی رئیس جمهور داشتید؟

خیر.

غیرمنصفانه‌ترین نقدی که داشتید؟

نقد به هر حال اتفاق می‌افتد و باعث رشد افراد می‌شود ولی بعضی از افراد به دلیل غیرحرفه‌ای بودن و نظر شخصی نقدهایی ارائه می‌دهند که درست نیست.

از مناظره‌هایی که داشتید پشیمون شدید؟

ممکن بود راضی نباشم، ولی پشیمون نشدم.

از شهرت و ارتباطات خودتان استفاده کردید؟

پاسخ یک کلمه‌ای این سوال قطعا خیر است اما به هر حال موقعیت‌هایی پیش میاد که کار شما سریعتر اتفاق افتد و این طبیعی است و برای افراد مشهور اتفاق می‌افتد ولی تا آنجایی که بتوانم سعی می‌کنم این اتفاق نیافتد.

هدف یک گفتگوی ویژه خبری؟

هر گفتگویی یک هدفی دارد، هدف اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی عمده این برنامه‌هاست.

بیشتر سوژه‌های گفتگوی خبری از کجا نشات می‌گیرد؟

پیشنهاد بیننده‌ها سوژه همکاران و سوژه‌های برگرفته از خبرها بوده است.

کارتون شما را محدود کرده است؟

به هر حال وقتی شما یک چهره شناخته شده اجتماعی و تلویزیونی می‌شوید یک سری محدودیت‌ها را باید بپذیرید و رعایت کنید. گفتگو با مرتضی حیدری مجری اخبار

رابطه شما با خبرنگاران؟

رابطه من با خبرنگاران خوب است اصلا خبرنگار نباشه گوینده معنی ندارد در مورد خبرنگاری صحبت زیاد است خبرنگاران در وهله اول باید به نظر من متخصص باشد نه در آن رشته که کار می‌کنند باید در حوزه خبری متخصص باشد مثلا در حوزه اقتصاد کار می‌کنند لازم نیست دانش آموخته اقتصاد باشد بلکه الفبای اقتصاد را بدانند اما حرفه خبرنگاری را بدانند بعد به موضوعات اساسی خبر بپردازند به موضوعات حاشیه‌ای و کم اهمیت. خبرنگاری نسبت به گذشته رشد خوبی داشته است.

نظرتون درباره برنامه «پایش»؟

«پایش» یکی از بهترین برنامه‌هایی است که تجربه کردم و در برنامه پایش خیلی چیزها یاد گرفتم و لذت بردم.

دغدغه الان شما؟

اینکه بتوانم برنامه‌های بهتری در آنتن داشته باشم.

معیار شما برای یک برنامه؟

مردم علاقه داشته باشند در عین حال بتواند گره‌ای از مشکلات جامعه را باز کند.

حال شما را چی خوب می‌کنه؟

یک مصاحبه و گفتگوی خوب.

برنامه‌ خندوانه را دیدید؟

بله دیدم به نظرم همین که مردم بتوانند با رعایت اصول اخلاقی بخندند نه با مسخره کردن و لوده‌بازی خیلی خوب است. گفتگو با مرتضی حیدری مجری اخبار

بارزترین خصلت شما از دید اطرافیان؟

خوش‌رویی.

اهل سفر هستید؟

علاقه دارم جاهایی که قبلا نرفته باشم، بروم.

چه موسیقی را گوش می‌کنید؟

موسیقی سنتی ایرانی را دوست دارم پاپ هم گوش می‌کنم. گفتگو با مرتضی حیدری مجری اخبار

مطالعه چطور؟

مطالعات درسی و رمان هم می‌خوانم.

طلایی‌ترین زمان کاری شما؟

از ۹ سالگی کار کردم کارگری، روزنامه‌فروشی، تدریس خصوصی، مریض خصوصی و همه آنها بهترین دوران من بوده است.

به آرزوهای کودکی خود رسیدید؟

به خیلی از آرزوهایم رسیدم دوست داشتم درس بخونم و آدم موفقی باشم که خدا را شکر این اتفاق افتاده است. گفتگو با مرتضی حیدری مجری اخبار

سینما می‌رید؟

فیلم سینمایی می‌بینم ولی کمتر به سینما می‌روم.

خط قرمز شما؟

حریم خصوصی دیگران.

گفتگو با مرتضی حیدری مجری اخبار

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: