مرگ دختر ۶ ساله بر اثر اشتباه پزشکی +عکس

مرگ دختر ۶ ساله بر اثر اشتباه پزشکی

پرونده دختری که سال گذشته بر اثر قصور پزشکی و کوتاهی و سهل انگاری پزشکان و پرستاران بیمارستان طالقانی جان خود را از دست داد به نتیجه آخر خود رسیده و پزشکان و پرستاران این بیمارستان مقصر شناخته شدند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان قصور پزشکی در فوت الینای ۶ ساله را مورد اشاره قرار داد و گفت: در این رابطه دو پزشک متخصص، دو پرستار و مسئول فنی بیمارستان مقصر شناخته شدند.

همچنین ببینید: اشتباه پزشکی وحشتناک در اصفهان +عکس

هادی هاشمیان افزود: پس از تکمیل تحقیقات و اعلام نظر هیئت تجدید نظر انتظامی نظام پزشکی استان، نخستین جلسه رسیدگی به پرونده مرگ الینا فروتن در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری گرگان برگزار شد.

مرگ دختر ۶ ساله بر اثر اشتباه پزشکی

مرگ دختر 6 ساله بر اثر اشتباه پزشکی

قصور پزشکی در مرگ دختر ۶ ساله

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در نخستین جلسه دادگاه، خانواده الینا فروتن که به ریاست قاضی حمید رضا فیروزیان برگزار شد، نماینده دانشگاه علوم پزشکی استان و متهمان این پرونده همراه با وکلای خود حضور داشتند که از شاکی، متهمان و وکلای آن‌ها تحقیق و دفاعیات آنان اخذ شد.

هاشمیان اضافه کرد: به دلیل طولانی شدن روند رسیدگی، دادگاه تنفس اعلام کرد و ادامه تحقیق و اخذ اظهارات طرفین پرونده را به جلسه‌ی بعدی که ۱۰ روز دیگر برگزار می‌شود، موکول کرد.

همچنین ببینید: پزشکی اراکی پای چپ را به جای راست اشتباهی عمل کرد

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان این که طبق نظریه هیات تجدید نظر انتظامی نظام پزشکی استان، در فوت این کودک ۶ ساله قصور پزشکی صورت گرفته است اظهارکرد: در این نظریه دو پزشک متخصص بیمارستان طالقانی هر کدام به میزان ۳۰ درصد و مسئول فنی شیفت شب بیمارستان به میزان ۲۰ درصد و دو پرستار دیگر این بیمارستان نیز ۲۰ درصد در این حادثه مقصر شناخته شدند.

الینا فروتن دختر ۶ ساله گرگانی، ۱۴ اردیبشهت سال گذشته پس از انجام عمل جراحی لوزه در بیمارستان طالقانی گرگان به کما رفت و بعد از گذشت چند ماه، ۲۲ مرداد همان سال از دنیا رفت.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: