مریم با هیچ نامحرمی دست نمیدهد +تصاویر

مریم بربط جودوکار نوجوان ایران

مریم بربط جودوکار نوجوان ایران وقتی مسئول اهدای مدال دستش را به سمت او دراز کرد دستش را به نشانه ادب و احترام بر سینه گذاشت و به وی گفت مسلمان هستم و از دست دادن معذورم.

دست ندادن مریم بربط با نامحرم:

ایسنا : مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصار الحسین (ع) و مسئول امور بانوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: رنگ مدال مریم بربط در میدان اسلام و صیانت از حریم یک بانوی مسلمان طلایی است.ستاری نوید مسئول بسیج جامعه زنان و مسئول امور بانوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای تقدیر از عمل اخلاقی و اسلامی مریم بربط به منزل وی رفتند.در این دیدار ستاری نوید و هیئت همراه ضمن گفتگوی صمیمی با مریم بربط و خانواده وی از مادر این جودوکار نوجوان برای تعلیم اخلاق اسلامی در کنار دیگر ابعاد پرورشی تشکر کردند.

ستاری نوید خاطرنشان کرد: این رفتار سنجیده و به دور از شتابزدگی شایسته یک دختر مسلمان بود و تصمیم گیری درست بربط در آن لحظه قابل تقدیر است. اینکه یک دختر مسلمان وقتی در شرایطی قرار می گیرد که باید بین اخلاق دینی و پذیرفته شدن در جامعه بین الملل یکی را انتخاب کند و با تسلط بر شرایط، اخلاق دینی را بر مصلحت وقت ترجیح می دهد بسیار مسرت بخش است و نشان از تربیت اسلامی وی دارد.

وی افزود: مریم بربط هرچند مدال نقره بازی های آسیایی را کسب کرده است اما رنگ مدال او در میدان اسلام و صیانت از حریم یک بانوی مسلمان طلایی است و ما به وجود چنین دخترانی در کشور و شهرمان افتخار می کنیم. در این دیدار لوح تقدیر و هدیه ای به رسم یادبود به این بانوی ورزشکار اهدا شد.

%image_alt%

دست ندادن مریم بربط با نامحرم

بربط در مورد این کارش گفت: وقتی مسئول اهدای مدال دستش را به سمت من دراز کرد اولین چیزی که به ذهنم رسید رعایت ادب و احترام بود به همین جهت ابتدا دستم را بالا بردم و سپس به نشانه ادب و احترام به وی دست بر سینه گذاشتم و به وی گفتم من مسلمان هستم و از دادن دست معذورم و آن مسئول هندی نیز پس از این حرکت از من عذرخواهی کرد و گفت نمی دانستم شما مسلمان هستید.

مریم بربط, دست ندادن مریم بربط, عکس مریم بربط
مریم بربط, دست ندادن مریم بربط, عکس مریم بربط

دست ندادن بانوی جودوکار با نامحرم

بربط افزود: در لحظه ای که دستم را بالا بردم تصور نمی کردم کسی متوجه این حرکت شده باشد. اما بعد متوجه شدم عکاس فدراسیون آن لحظه را ثبت کرده و عکس ها زودتر از من به ایران رسیده بود.

مریم بربط, دست ندادن مریم بربط, عکس مریم بربط
مریم بربط, دست ندادن مریم بربط, عکس مریم بربط

عکس دست ندادن بانوی جودوکار با نامحرم

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: