معرفی انگل های خطرناک + عکس انگل های وحشتناک

معرفی انگل های خطرناک + عکس انگل های وحشتناک

یکی از وحشتناک ترین انگل ها را در آفریقا و هند می توان پیدا کرد.

معرفی انگل های خطرناک

این انگل به خاطر نیش نوع خاصی از پشه آلوده به وجود می آید و سال ها برای رشد در زیر پوست انسان زندگی می کند.

پس از چند سال شروع به حرکت کرده و دردهای مفصلی را به وجود می آورد تا اینکه به چشم برسد و شروع به خوردن آن کند.

این انگل به “کرم چشم” هم مشهور است از این رو باید سریعا از چشم خارج شود چرا که باعث نابینایی و حتی مرگ خواهد شد.

معرفی انگل های خطرناک,عکس انگل های وحشتناک,کرم چشم

 

معرفی انگل بیشتر در رودخانه ها دیده شده است و عمده تاثیرات خود را روی ماهی ها می گذارد.

معرفی انگل از طرف آب شش ها وارد بدن ماهی شده و خودش را به دهان آن می رساند، سپس در انتهای زبان نشسته و زبان ماهی را می خورد.

این کار باعث می شود تا پس از مدتی این انگل به زبان ماهی تبدیل شده و تمام غذاهای ماهی را خودش می خورد. این انگل روی بدن انسان تاثیری ندارد و نمی تواند مشکلی برای او ایجاد کند.

معرفی انگل های خطرناک,عکس انگل های وحشتناک

 در حالی که همیشه از گیاهان به عنوان بهترین موجودات زمین یاد می کنیم باز هم گونه هایی در میان آن ها وجود دارد که کمی عجیب و البته نابودگرهستند.

“دادر” یک نوع انگل گیاهی است که هر درختی را می تواند نابود کند و اگر جلوی آن گرفته نشود حتی می تواند جنگلی را از بین ببرد.

این گیاه به راحتی در کنار هر محیط سبزی شروع به رشد کرده و به آرامی همه محیط سبز را در بر می گیرد. نکته مهم در مورد آن اینجاست که این انگل به راحتی به هرجایی حرکت می کند و وسیله سفرش باد است.

معرفی انگل های خطرناک,عکس انگل های وحشتناک

 یکی از وحشتناک ترین و البته کشنده ترین انگل های دنیا “فلیریال” است. ا

معرفی انگل می تواند به راحتی و معمولا از طریق پشه و حیواناتی که از خون استفاده می کنند وارد بدن انسان شده و اولین نشانه از حضورش به وجود آمدن دردهای طاقت فرسا در نقاط خاصی از بدن است.

این انگل دلیل اصلی به وجود آمدن بیماری “فیلی” است.

این بیماری باعث می شود تا یکی از اعضای بدن مانند پا شروع به رشد کرده و متوقف نشود همچنین این عضو گوشت و چربی اضافی می آورد.

تا به حال کمپین هایی برای مقابله با این انگل به وجود آمده است که یکی از آن ها توانسته جان ۶ میلیون نفر را در دنیا از شر این انگل نجات دهد. آن ها قصد دارند تا سال ۲۰۲۰ این انگل را کاملا ریشه کن کنند.

معرفی انگل های خطرناک,عکس انگل های وحشتناک

 این معرفی انگل که محل رشدش در پای انسان هاست از طریق آب آلوده وارد بدن میزبان شده و در آنجا تخم ریزی کرده و زندگی می کند.

این معرفی انگل پس از یک سال از ورودش به بدن خودنمایی کرده و شروع به خوردن پا می کند به طوری که در طی ۷۲ ساعت اولیه دردی شدید و فلج کننده به سراغ میزبان می آید. در این زمان یان کرم همه چیز را آلوده می کند.

معمولا افرادی که این کرم را از بیمار جدا می کنند خودشان به آن مبتلا هستند چرا که با دست زدن به آن سریعا بر روی دست پزشک تخم ریزی می کنند. این انگل به عنوان یکی از قدیمی ترین انگل های بدن انسان شناخته می شود زیرا داستان هایی در مورد آن از دو قرن پیش از میلاد مسیح بوده است.

معرفی انگل های خطرناک,عکس انگل های وحشتناک

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: