شرکت اقتصاد سهیل پارس کلاهبردار از آب درامد

منحل شدن شرکت سهیل پارس

دستگیری زن و شوهر که مدیران این شرکت بودند

زن و مرد جوانی که با تاسیس شرکت تسهیلاتی اقدام به جعل اسناد می‌کردند، توسط پلیس امنیت عمومی ناجا دستگیر شدند.

در پی ارسال نامه‌ای از سوی بانک مرکزی به پلیس امنیت ناجا، مبنی بر تبلیغات شرکت تسهیلاتی اقتصاد سهیل پارس و انتشار آگهی با عنوان ارائه وام ۵۰ الی ۹۸۰ میلیون تومانی بدون هیچ‌گونه مجوز قانونی در مناطق پیروزی، شهدا، رسالت، سعادت‌آباد، امیرآباد شمالی و…، مأموران این پلیس تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری اعضای این شرکت آغاز کردند.
 
در بررسی‌های صورت گرفته از سوی پلیس مشخص شد این شرکت از سال ۹۱ راه اندازی شده و کلاهبرداران با نشر آگهی در سطح شهر تهران تحت عنوان تسهیلات بانکی با کارمزد کم از قبیل وام کارگشایی، کارآفرینی، جانبازی و…، متقاضیان وام را جذب و برای قانونی جلوه‌دادن فعالیت‌شان با استفاده از اسناد مجعول و سربرگ سازمان‌های دولتی، وزارت تعاون و رفاه اجتماعی و اعزام به ظاهر نمایندگان بانک‌ها جهت ارزش‌گذاری املاک متقاضیان از آنان کلاهبرداری کرده و برای جلوگیری از شناسایی به صورت دوره‌ای محل فعالیت خود را تغییر می‌دادند.
 
مأموران با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی موفق شدند محل فعالیت اعضای این شرکت را شناسایی کنند و پس از هماهنگی با مرجع قضائی، مدیرعامل این شرکت به نام سمانه ملک محمدی بید هندی و کارکنانش به پلیس امنیت احضار شدند.

دستگیری زن و شوهر کلاهبردار با وعده وام کلان در تهران!
 
شرکت سهیل پارس,زن و شوهر کلاهبردار , عکس سارقان , پلیس امنیت ناجا , وام میلیونی , ترفند جدید کلاهبرداری , شرکت کلاهبردار

اقتصاد سهیل پارس

مدیرعامل شرکت در بازجویی‌های پلیسی منکر هرگونه کلاهبرداری از شهروندان در قبال تسهیلات بانکی کم‌بهره شد اما کارمندان شرکت در این تحقیقات به جرم خود اعتراف کردند.
 
به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب ویژه رسیدگی به جرائم پولی بانکی ناحیه ۳۶ تهران، مدیرعامل این شرکت و چهار نفر از اعضای آن دستگیر و در بازرسی از منزل و مخفیگاه متهمان، مدارک، مستتدات و ادوات جرم کشف شد.
 
این پرونده بیش از ۲۰۰ شاکی دارد که از آن‌ها به میزان یک تا ۲۰ میلیون تومان کلاهبرداری شده است.
 
به دستور بازپرس این شعبه، تصاویر متهمان سمانه ملک محمدی بید هندی و همسرش به نام مهدی خیری احمد آبادی بدون پوشش در جراید منتشر می‌شود، لذا پلیس از  متقاضیان تسهیلات که توسط شرکت مزبور به نحوی از آنان کلاهبرداری شده خواست به مرجع قضائی مذکور واقع در خیابان فاطمی مراجعه کنند.

فارس

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: