من یک دو جنسه هستم

دو جنسه یا ترانس سکشوال یک اختلال جسمی و روحی که یکی از بازیگران کشورمان به آن دچار شده بود و با خبرگزاری ایسنا مصاحبه جالبی کرد.

من یک «ترانس‌سکشوال» هستم

صحبت‌های سامان ارسطو (بازیگر) درباره ترنس بودن و تغییر جنسیت:

نام من فرزانه بود یک دختر بچه شش یا هفت ساله بودم که احساس کردم متفاوتم. همیشه تی‌شرت و شلوارک می‌پوشیدم؛ در حالی که اکثر دختربچه‌ها دنبال دامن‌ کوتاه و کفش تق‌تقی بودند. پدرم جراح بود و همیشه به من می‌گفت تو متفاوتی! بعدتر فهمیدم که من یک «ترانس» هستم

ترانس‌سکشوال بیماری نیست، اختلال هم نیست. یک آدمی ترانس به دنیا می‌آید. یک ترنس ممکن است جسمش زن باشد اما روحش مرد است یا برعکس. جسم که ارزشی ندارد مهم روح شماست.

همچنین ببینید: مصاحبه با دوجنسه های ایرانی (فیلم)

یک بار به عنوان زن در سال ۷۰ به اجبار ازدواج کردم، فقط ۱ روز در ازدواج ماندم و ۱ سال و نیم طول کشید تا جدا شوم. ۱۷ سال پس از آن جراحی کردم و تغییر جنسیت دادم. در طول آن ۱۷ سال هم همه می‌دانستند. همیشه مانتو ساده می‌پوشیدم و در وزارت ارشاد با مردها دست می‌دادم، کسی اعتراضی نمی‌کرد.

در سال ۸۷ و ۴۲ سالگی سه بار جراحی کردم در سه ماه…برداشتن رحم و تخمدان‌ها، جراحی سینه و سخت‌ترین مرحله تغییر اندام‌های جنسی… بعد از عمل بهترین احساس را داشتم. من وارد جسم حقیقی (مرد) خودم شده بودم.

من یک بازیگرم اما بعد از عمل چند کار انجام دادم؟ حتی دوستان صمیمی‌ام به من نقش نمی‌دهند. چند نفر زنگ زدند به برنامه “ماه عسل” و گفتند سامان ارسطو را دعوت کن اما آن‌ها گفتند این موضوع خط قرمز صدا و سیماست و نمی‌شود.

متاسفانه آگاهی در جامعه وجود ندارد به خانواده ها آموزش داده نمی‌شود. من قبل از عمل ماه‌ها در بیمارستان روانی بستری بودم و به من شوک الکتریکی می‌دادند. من جوانی نکردم، دست کسی را گرفتن و بستنی خوردن آرزوی من بود. افراد زیادی مشکل همانند من داشته و دارند. باید به آن‌ها کمک کرد. من در این زمینه تلاش زیادی داشتم.

دو سال است که ازدواج کرده‌ام، آن آدم می‌دانست من چه کسی هستم و مرا پذیرفت./ خبرگزاری ایسنا – سهیلا صدیقی

همچنین ببینید: مصاحبه با بازیگر ایرانی که تغییر جنسیت داده +تصاویر

درد و دل سامان ارسطو از زمانی که دو جنسه بود
  سامان ارسطو,دو جنسه

 سامان ارسطو زمانی که دو جنسه بود

سامان ارسطو,دو جنسه

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: