پرسینگ گذاری یا میخ کوبی مد جدید زیبایی

پرسینگ گذاری یا میخ کوبی بدن پدیده جدید بین جوانان

در خیابان یا در مهمانی ها و جمع دوستانه میتوانید افرادی را مشاهده کنید که عمل پرسینگ یا میخ کوبی را انجام دادند.

پرسینگ گذاری روی ناف ، بینی،گوشه چشم، ابرو، لب ، گوش و یا خیلی موارد دیگر مدل جدیدی است که تب داغی را در بین جوانان ایجاد کرده است که همه مدل و الگو برداری از شبکه های ماهواره ای می باشد.

پرسینگ گذاری یا میخ کوبی

پرسینگ گذاری یا میخ کوبی مد جدید زیبایی
پرسینگ گذاری یا میخ کوبی مد جدید زیبایی

 

قیمت انواع پرسینگ گذاری در تهران :

بینی = ۴۰ هزار تومان ،‌لب = ۴۵هزار تومان ، ابروی حلقوی= ۴۰ هزار تومان ،‌ابروی صاف= ۳۵هزارتومان . زبان = ۵۵ هزار تومان ، گوش = ۱۵هزارتومان، ناف = ۶۵ هزارتومان و …!

 

پرسینگ گذاری یا میخ کوبی مد جدید زیبایی
پرسینگ گذاری یا میخ کوبی مد جدید زیبایی

پرسینگ گذاری یا میخ کوبی

سری به یکی از این کلینک های زیبایی میزنیم تا هدف افراد را برای انجام این کار بدانیم:

یک بار دیگر به برگه قیمت‌هایی که خانم منشی به محض ورود به دستم داده نگاه می‌کنم، از دختر جوانی که کنارم نشسته می‌پرسم: «شما قبلا اینجا پیرسینگ کرده‌ای؟»

شال سرخابی رنگ روی سرش را کنار می‌زند، لاله گوشش را نشان می‌دهد! از بالا تا پایین پر از حلقه است. می‌گوید: «همه اینها را همینجا زدم.» بعد صدایش را پایین‌تر می‌آورد و می‌گوید: «قیمت‌هایش نسبت به جاهای دیگر خیلی خوب است. یک‌بار هم قیطریه پیرسینگ کردم سه برابر اینجا.»

مشتری صندلی کناری که متوجه حرف‌های ما شده خودش را وارد بحث می‌کند و می‌گوید: «من آمده‌ام پیرسینگ ناف بزنم. شنیده‌ام خیلی درد دارد! یک کمی می‌ترسم!»

دختر جوان می‌گوید: «چه جراتی داری! پیرسینگ ناف از همه بیشتردرد دارد، یکی از دوستانم انجام داده بود . یکهفته دولا دولا راه می‌رفت. دکترش هشت تا آمپول سفتریاکسون برایش تجویز کرده بود ، هر روز یکی می‌زد اما بازهم عفونت کرد، بعد هم هی لباسش گیر می‌کرد، آخرش رفت حلقه را درآورد.»

مشتری کناری که معلوم است ترسیده می‌گوید: «من به سختی شوهرم را راضی کردم فقط از درد پیرسینگ می‌ترسم. یعنی واقعا اینقدر درد دارد؟!»

منشی کلینیک با زدن چند ضربه روی میز ما را دعوت به سکوت می‌کند. دختر جوان که معلوم است از همه ما در پیرسینگ باسابقه تر است می‌گوید: « این آقای دکتر دستش خیلی خوب است، شاید زخم تو هم زود خوب شد،درد هم نداشتی!»

مشتری کناری از داخل کیفش جعبه کوچکی را بیرون می‌آورد، در جعبه را باز می‌کند و گل پنج پر طلایی رنگی را نشان می‌دهد و می‌گوید:« می‌خواهم این گل را به نافم آویزان کنم.قشنگ است؟!»
ما با سر تایید می‌کنیم و او ادامه می‌دهد:« البته فکر کنم اولش خود دکتر یک پیرسینگ ساده می‌اندازد. این را آورده ام که وزنش را ببیند. من به هرچیزی جزطلا حساسیت دارم کاش می‌شد از اول طلا انداخت. »
می‌پرسم: وزنش چقدر است؟
می‌گوید:« حدود و سه و نیم گرم. من این را اینترنتی خریدم. چون مغازه‌های طلافروشی پیرسینگ ناف نمی‌فروشند.«
می پرسم: چند خریدی؟
می‌گوید :« قیمت خودش شد ۳۹۰ هزارتومان ؛ با ارسال برایم ۴۰۰ درآمد.»

عفونت‌‌های خطرناک ؛ارمغان سوراخ‌کاری بدن

ادامه حضورم در این مرکز زیبایی مساوی است با شنیدن انواع و اقسام اطلاعات درست و نادرست درباره پیرسینگ، البته از زبان مشتری‌هایی که بیشترشان دختران جوان ۲۰ تا ۳۰ ساله هستند:

– پیرسینگ را اگر در مطب پزشک انجام بدهی اصلا خطر ندارد!

– مثل سوراخ کردن گوش است… باید محل پیرسینگ را چرب نگهداری و تا یک هفته حمام نروی!

– مد شده دیگر…یک مدت استفاده می‌کنیم بعد اگر خوشمان نیامد حلقه را درمی‌آوریم.

– قبل از عمل حتما یک شکلات بخور که فشارت نیفتد!

پرسینگ گذاری یا میخ کوبی مد جدید زیبایی

پرسینگ گذاری یا میخ کوبی مد جدید زیبایی
پرسینگ گذاری یا میخ کوبی مد جدید زیبایی

چند دقیقه بعد با یک کیف پر از بروشورهای رنگی درباره سایر خدمات زیبایی این مرکز از لیزر گرفته تا سولاریوم! از کیلینک بیرون می‌آیم. با دکتر زهره نیکبخت، متخصص پوست و مو تماس می‌گیرم و از خطرات پیرسینگ می‌پرسم و او در جواب می‌گوید: بارها دیده‌ام افرادی که هیچ تخصصی ندارند این کار را انجام می‌دهند و عواقب بدی برای مشتری‌هایشان بوجود می آورند.

این متخصص در توضیح بیشتر می‌گوید: اغلب پیرسینگ‌های موجود در بازار چون جنس‌شان از طلا نیست و بیشتر از نقره ، نیکل و ….در ساخت این حلقه ها و پین ها استفاده شده ‌است ، مدت کوتاهی بعد از نصب باعث ایجاد حساسیت می‌شوند و مشکلاتی مثل عفونت را بوجود می‌آورند.

 

 پرسینگ گذاری یا میخ کوبی مد جدید زیبایی

پرسینگ گذاری یا میخ کوبی مد جدید زیبایی
پرسینگ گذاری یا میخ کوبی مد جدید زیبایی

 

به گفته نیکبخت، عفونت اولین و کمترین مشکلی است بعد از پیرسینگ برای افراد به وجود می آید، تا جایی که این پزشک متخصص با اشاره به آمار بالای بیمارانی که برای ترمیم زخم‌های بعد از پیرسینگ به مطب پزشکان پوست مراجعه می‌کنند می‌گوید: در اکثر موارد ما شاهد زخم‌های طولانی مدت بعد از انداختن حلقه هستم. حتی در مواردی که بیمارها دیر مراجعه می‌کنند، کلوئید می‌دهند. کلوئیدها اسکارهای هیپرتروفیکی هستند که در محل زخم ایجاد می‌شوند.درمان کلوئید بسیار دشوار است و موفقیت کمی دارد.

 
پرسینگ گذاری یا میخ کوبی مد جدید زیبایی
پرسینگ گذاری یا میخ کوبی مد جدید زیبایی


نشانه‌های از خودبیگانگی

پیروی از مد و زیبایی؛ این تمام انگیزه افرادی است که سراغ پیرسینگ می‌روند؛ جماعتی که معتقدند با سوراخ‌کردن پوست بدنشان چهر‌ه‌ای متفاوت تر،مقبول‌تر و امروزی‌تر خواهند‌داشت. . قرایی‌مقدم با اعلام این موضوع به ما می‌گوید: من به پیرسینگ می‌گویم میخ‌کوبی بدن! این حرکت نوعی پدیده جدید و نوظهور است که بیشتر از همه جوانانی را که از خود بیگانه‌شده‌اند و از فرهنگ و ارزش‌های ملی،مذهبی وسنتی کشورمان دو شده‌اند، جذب می‌کند.

این جامعه‌شناس درباره دلایل جذب جوانان به این پدیده جدید می‌گوید: عوامل متعددی در این موضوع دخالت دارند؛ ولی به عقیده من نقش دو عامل از بقیه پررنگ‌تر است، یکی تربیت خانوادگی و تغییر در سبک زندگی خانواده‌های امروزی است که متاسفانه آثار مخربش را در زوایای مختلف جامعه می‌بینیم. دلیل دوم هم تاثیری است که رسانه‌های بیگانه بر جوانان ما می‌گذارند، یعنی القای فرهنگی ای که از طریق آنها صورت می‌گیرد.

جام جم

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: