میله ۲متـــری در سر کارگر !+تصاویر

 

به نقل از روزنامه گاردین، پزشکان برزیلی توانستند در عملی ۵ ساعته، یک میله آهنی ۱.۸ متری را از سر یک کارگر ساختمانی خارج کنند.

این میله آهنی از طبقه پنجم ساختمان در حال ساخت سقوط کرده و پس از عبور از کلاه ایمنی «ادواردو لیت» ۲۴ ساله، پشت جمجمه او را شکافته و از میان دو چشم او خارج شده است.

وی پس از این حادثه به طرزی معجزه‌آسا زنده مانده، و در کمال تعجب پس از رسیدن به بیمارستان هوشیار بوده و توانسته آنچه را که برای او رخ داده، برای پزشکان تعریف کند.

به گفته «لوئیز الکساندر اسینگر» سرپرست پرسنل بیمارستان «میگوئل کوتو» ریودوژانیرو اعلام کرده است که پزشکان این بیمارستان توانسته‌اند روز پنج‌شنبه این میله را طی عمل جراحی ۵ ساعته‌ با موفقیت سر این جوان خارج کنند.

اسینگر می‌گوید که پس از آنکه لیت به اتاق عمل منتقل شد، پزشکان تصمیم گرفتند که میله را در ادامه همان جهتی که میله وارد جمجمه شده، از سر او بیرون بکشند.

به گفته اسینگر هم اکنون حال این جوان خوب است و وی مشکل چندانی پس از این جراحی ۵ ساعته ندارد.

«لیان رجینا دا سیلوا کستا» همسر لیت در توصیف وضعیت وی پس از حادثه می‌گوید: «نگاه او طوری بود که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است. زمانی که او (به بیمارستان) رسید به پزشکان گفت که چیزی حس نمی‌کند، و هیچ دردی ندارد، هیچ چیز. باور کردنی نیست.»

به گفته پزشکان وی باید حداقل ۲ هفته آینده را در بیمارستان سپری کند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: