نام یک ایرانی در میان ۱۰۰ خلبان برتر پاراگلایدر + تصاویر

نام یک ایرانی در میان خلبانان برتر پاراگلایدر دنیا + تصاویر

یک ایرانی در میان خلبانان برتر پاراگلایدر دنیا

نام علیرضا عمیدی در میان ۱۰۰ خلبانان برتر پاراگلایدر دنیا

یک ایرانی به عنوان ۱۰۰ خلبان برتر پاراگلایدر و پاراموتور دنیا مدال جهانی فرود «دقت روی دریاچه یخ» زیر دمای منفی ۲۲ درجه را کسب کرد.

 

مجله مراحم : علیرضا عمیدی که در مسابقات فرود دقت (هدف زنی) با پاراگلایدر در کشور لیتوانی شرکت کرده بود، بعد از ۱۰ مرحله پرواز در شرایط سخت و سرد در دمای منفی ۱۸ تا ۲۲ درجه توانست مقام پنجم را در رده انفرادی و مقام سوم جهانی را در رده تیمی کسب و مدال برنز به گردن خود بیاویزد.

این ورزشکار ایرانی که با حمایت سازمان منظقه آزاد قشم در این رقابت ها شرکت کرده بود، سهمیه شرکت در مسابقات جهانی دسته اول FAI CAT 1 کلاسیک پاراموتور سال ۲۰۱۷ و مسابقات جهانی دسته اول FAI – CAT 1 پاراگلایدر سال ۲۰۱۷ را نیز از آن خود کرد.

لازم به ذکر است طی مذاکرات انجام شده فدراسین ورزش‌های جهانی FAI مبنی بر اجرای مسابقات پاراگلایدر و چتربازی در رشته فرود دقت در المپیک نیز شرکت داده شود که این موضوع مهم در هیئت المپیک در حال بررسی است.

 
علیرضا عمیدی  , علیرضا عمیدی خلبان پاراگلایدر
علیرضا عمیدی , علیرضا عمیدی خلبان پاراگلایدر
علیرضا عمیدی  , علیرضا عمیدی خلبان پاراگلایدر
علیرضا عمیدی , علیرضا عمیدی خلبان پاراگلایدر

 

گفتنی است علیرضا عمیدی نخستین و تنها ایرانی است که در مسابقات جهانی FAI دارای چندین مدال طلا، نقره، برنز است و همچنین تنها ایرانی است که حکم رسمی و داوری در مسابقات بین االملی آمریکا و چندین مسابقه FAI را دارد و در برترین و بزرگترین تیم‌های جهانی به رقابت می‌پردازد. همچنین وی در لیست فدراسیون جهانی FAI جزو ۱۰۰ خلبان برتر پاراگلایدر و پاراموتور دنیا به حساب می‌آید

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: