ساخت نرم افزار شناسایی تروریست توسط بیل گیتس

نرم افزار شناسایی تروریست ، اسکنر شناسایی تروریست انتحاری ، ساخت اسکنر برای شناسایی تروریست انتحاری ، اقدام بیل گیتس برای شناسایی تروریست

ساخت نرم افزار شناسایی تروریست

بیل گیتس برای شناسایی تروریست های انتحاری در حال ساخت یک نرم افزار است که بتواند بمب های نصب شده روی بدن را شناسایی کند.

ساخت نرم افزار شناسایی تروریست

ساخت نرم افزار شناسایی تروریست

در اکثر کشورهای جهان اقدامات تروریستی زیادی رخ داده است. از این رو بسیاری از شرکت های فعال در زمینه ساخت تجهیزات امنیتی اقدام به ساخت دستگاه های مختلفی در این زمینه کرده اند که یکی از آن ها اسکنر بدن است که شرکت Walthman آن را طراحی و ساخته است.

نکته جالب در زمینه ساخت این اسکنر آن است که بیل گیتس نیز سرمایه گذاری ۱٫۸ میلیون دلاری در اجرای ساخت این اسکنر برای مقابله با تروریست را انجام داده است.

ساخت اسکنر شناسایی تروریست انتحاری

گفتنی است؛ این اسکنر که در ظاهر شبیه به دستگاه های فلز یاب است، قادر است نه تنها اشیا فلزی همراه شخص را تشخیص دهد بلکه قادر است جلیقه های انفجاری و همچنین مواد منفجره ای که شخص با خود حمل می کند را تشخیص دهد.

طبق گفته مسئولان شرکت تکنولوژی Evolv بعد از سه سال تحقیق و پژوهش بر روی این پروژه نهایتاً این اسکنر آماده نصب در وردی مکان‌های مختلف مثل فرودگاه ها، سازمان های دولتی و مهم و همچنین فروشگاه های مختلف است.

ساخت نرم افزار شناسایی تروریست

لازم است بدانید که در طراحی و ساخت این اسکنر از ترکیب الگوریتم ها و امواج رادیویی برای تشخیص اسلحه و همچنین تشخیص انواع مختلف سلاح سرد مثل چاقو و غیره استفاده شده است.

الن بوگن یکی از اعضای تیم سازنده این اسکنر در The Edge از تصویر برداری میلیمتری موجی استفاده شده است. این روش بسیار مشابه به روشی است که اسکنرهای استفاده شده در ورودی های کنترل امنیت مکان‌هایی مثل فرودگاه ها استفاده می شود. تنها تفاوتی که با سایر اسکنرهای فرودگاه ها دارد سرعت اسکن کردن اجسام و افراد در آن است و از طرفی امکان اسکن افرادی که در حال حرکت هم هستند نیز با این اسکنر وجود دارد.

گفتنی است؛ این اسکنر قادر است در هر ساعت حدود ۷۰۰ نفر را اسکن کند و سرعت این اسکنر در اسکن کردن اجسام و افراد ۴ برابر سریع تر از سرعت اسکنرهای معمولی برای اسکن کردن است.

نحوه کار اسکنر تشخصی تروریست

هدف این تیم از ساخت The Edge، ساخت اسکنر بسیار قوی و سریع است که می تواند به سرعت و با دقت بالا اجسام در حال حرکت را نیز رویت و اسکن نماید. در واقع برای اسکن کردن افراد نیازی نیست که فرد بایستد و توقف کند.

به محض اینکه شی مشکوک و یا بمبی توسط این اسکنر تشخیص داده شود، پیام مربوطه به فردی که در ورودی امنیتی به عنوان محافظ ایستاده است ارسال می شود. در واقع هدف جلوگیری از ورود تروریست به داخل محوطه است.

در واقع این اسکنر برای جلوگیری از عملیات های تروریستی و حفظ امنیت مردم بی گناه است. البته برخی از کارشناسان نسبت به کارآیی و تشخیص درست این اسکنر هنوز شک دارند و به اطمینان کامل نرسیده اند.

روش کار اسکنر تشخیص تروریست انتحاری

برای مثال مک جی یکی از متخصصان مقوله تروریسم در ارتش در خصوص این اسکنر گفته است هنوز مطمئن نیست که آیا The Edge قادر به تشخیص درست سلاح سرد و گرم و یا جلیقه انتحاری که شخص حمل می کند هست یا نه. وی با اشاره به بمب گذاری منچستر که منجر به کشته شدن ۲۲ نفر شده بود، اظهار داشت که چنین اسکنرهایی قابلیت استفاده در مکان‌های باز را ندارند.

همچنین ببنیید: عکس های دختر بیل گیتس

به گفته وی ممکن است تکنولوژی استفاده شده در این اسکنر کاربردی و کار آمد باشد اما نکته مهم این است که تشخیص آنچه که فرد تروریست با خود به همراه دارد ممکن است دقیق صورت نگیرد.اما بوگن بر این عقیده است که درصد خطای این اسکنر در حدود ۵ درصد است که این میزان خطا بسته به محلی است که در آن این اسکنر تعبیه شده است.

وی در ادامه افزود: تیم تحقیقاتی وی در حال کم کردن هر چه بیشتر میزان خطای این اسکنر در تشخیص آنچه که فرد تروریست با خود حمل می کند هستند. هنوز قیمت واقعی این اسکنر از طرف شرکت سازنده اعلام نشده است اما گفته می شود این شرکت در نیو انگلند، تعدادی از این اسکنرها را به فروش رسانده است.

ساخت نرم افزار شناسایی تروریست

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: