پوشش عجیب نماینده پاپوا غربی در سازمان ملل +عکس

نماینده پاپوا غربی در سازمان ملل

نماینده پاپوا غربی در نشست سامان ملل مورد توجه رسانه ها قرار گرفت پوشش عجیب نماینده پاپوا غربی در نشست سازمان ملل سوژه رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

در نشست روز گذشته سازمان مللی نماینده ای از کشور پاپوا غربی حاضر شد که پوشش وی شبیه انسان های اولیه بود.

پوشش عجیب نماینده پاپوا غربی در سازمان ملل

نماینده پاپوا غربی,پوشش نماینده پاپوا غربی

پاپوا غربی کجاست؟

پاپوآی غربی نام عمومی نیمهٔ غربی جزیرهٔ گینهٔ نو است و کشور پاپوآ گینهٔ نو نیمهٔ شرقی این جزیره را شامل می‌شود. این منطقه یکی از مناطق کشور اندونزی محسوب می‌شود که در شرقی‌ترین نقطهٔ این کشور واقع شده‌است.

پاپوآی غربی در زبان محاوره‌ای اغلب باعنوان «پاپوآ» شناخته می‌شود. حال آن‌که این نام تا حدودی نادرست است؛ چراکه در سال ۲۰۰۷ این منطقه رسماً به دو استان پاپوآ و پاپوآی غربی تقسیم شده‌است.

پاپوآی غربی از سال ۱۸۹۵ تا ۱ اکتبر ۱۹۶۲ باعنوان «گینهٔ نو هلند»، از ۱ مهٔ ۱۹۶۳ تا ۱۹۷۳ با عناوین «گینهٔ نو غربی» و «ایریان غربی»، از سال ۱۹۷۳ تا سال ۲۰۰۰ باعنوان «ایریان جایا» و از سال ۲۰۰۰ تا سال ۲۰۰۳ باعنوان «پاپوآ» شناخته می‌شده‌است.

بسیاری از ساکنان پاپوآی غربی، هم‌چنان مخالف الحاق این منطقه به اندونزی هستند. جنبش پاپوآی آزاد، سازمان‌های غیردولتی حمایت از حقوق بشر و نمایندگان پارلمان بین‌المللی حمایت از پاپوآی غربی که نمایندگان مجالس کشورهای استرالیا، آمریکا، انگلستان صغیر، جمهوری چک، زلاندنو، سوئد، وانوآتو و هلند از اعضای آن هستند، از جملهٔ نهادهایی هستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: