نهنگ عنبر ۲ پرفروش ترین فیلم تاریخ ایران شد

نهنگ عنبر ۲ پرفروش ترین فیلم تاریخ ایران

نهنگ عنبر ۲ پرفروش ترین فیلم تاریخ ایران شد و مرز ۱۷ میلیارد تومان را رد کرد این رکورد در اختیاری فیلم های فروشنده و گشت ۲ بود (با ۱۵ میلیارد برای فرشونده و ۱۵ میلیارد ۸۰۰ برای گشت ۲)

نهنگ عنبر 2 پرفروش ترین فیلم تاریخ ایران

فروش فیلم سینمایی نهنگ عنبر ۲

فروش فیلم سینمایی نهنگ عنبر ۲ (سلکشن رویا) با ۹۱ سالنی که برای نمایش در اختیار دارد، از مرز ۱۷ میلیار تومان گذشت.

پر فروشترین فیلم‌ های روی پرده

آمار فروش فیلم‌های سینمایی روی پرده در حالی اعلام شد که فیلم «نهنگ عنبر» همچنان بیشترین میزان استقبال و فروش را به خود اختصاص داده و فیلم «اکسیدان» نیز با حدود ۲ و نیم میلیارد تومان فروش، جزو صدرنشینان جدول فروش فیلم‌های سینمایی است.

حبیب اسماعیلی – مدیر دفتر پخش فیلمسازان رسانه – در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه فیلم «اکسیدان» با استقبال خوبی مواجه شده است، گفت: «اکسیدان» به کارگردانی حامد محمدی که در ۸۰ سینمای کشور اکران می‌شود، تاکنون ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان فروش داشته است.

علی سرتیپی – مدیر موسسه پخش فیلمیران – درباره‌ی رقم فروش فیلم «نهنگ عنبر» بیان کرد: نهنگ عنبر ۲ (سلکشن رویا) با ۹۱ سالنی که برای نمایش در اختیار دارد، به فروش ۱۷ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان رسیده است.

وی افزود: فیلم سینمایی «برادرم خسرو» به کارگردانی احسان بیگلری با ۱۷ سالن به رقم ۱ میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان رسیده است. «رگ خواب» نیز تا کنون با اکران در ۴۲ سینمای کشور، به فروش ۱ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان رسیده است.

غلامرضا فرجی – مدیر پخش حوزه هنری – با اعلام اینکه در دو شب گذشته فروش فیلم «زیر سقف دودی» به کارگردانی پوران درخشنده ۷۰ میلیون‌ تومان بوده است، گفت: این فیلم‌ در شهرستان‌ها ۴۵۰ میلیون تومان فروخته است و رقم کلی فروش آن به یک میلیارد و ۴۵۰میلیون‌ تومان رسیده است.

وی اضافه کرد: فیلم «کارگر ساده نیازمندیم» ساخته منوچهر هادی نیز با ۱۶ سالن سینمایی در تهران و در مدت فقط دو روز ۳۰ میلیون تومان فروش داشته است

نهنگ عنبر ۲ پرفروش ترین فیلم تاریخ ایران

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: