ژاپن ۱۰ میلیون دلار برای ساخت بیمارستان به ایران کمک کرد

 
مجله مراحم: تفاهم نامه‌ای میان وزرای اقتصاد ایران و ژاپن مبنی بر کمک ۱۰ میلیارد دلاری ژاپن در زمینه ساخت بیمارستان های بالای هزار تخت و همچنین تجهیز و اداره به روز به لحاظ تکنولوژی های اطلاعاتی امضا شد.
 
 

ژاپن 10 میلیون دلار برای ساخت بیمارستان به ایران کمک کرد

 

به گزارش مجله مراحم رسانه‌های ژاپنی از کمک ۱۰ میلیون دلاری توکیو به تهران برای خرید تجهیزات پزشکی از تولیدکنندگان ژاپنی خبر دادند.

شبکه خبری ان‌اچ‌کی ژاپن (NHK) گزارش داد که طبق توافقنامه امضا شده میان ایران و ژاپن، تهران تجهیزات پزشکی را از توکیو از طریق مناقصات و کانال‌های مختلف خریداری خواهد کرد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک (sputnik news) کمک‌های ژاپن به سیستم سلامت فرسوده ایران درپی سال‌های متمادی تحریم‌های بین المللی درحالی انجام می‌شود که توکیو انتظار دارد در عوض آن بتواند جای پایی در بازار پرسود ایران پیدا کند.

قائم مقام وزیر بهداشت بر تسریع روند اجرایی شدن توافقات ژاپن و ایران تاکید کرد و گفت: با توجه به نظر مساعد رئیس جمهوری و نخست وزیر ژاپن برای ساخت دو بیمارستان توسط دولت ژاپن، انتظار داریم این توافقات با سرعت بیشتری اجرایی شود.

حریرچی در حاشیه امضای این تفاهم نامه نیز ابراز امیدواری کرد که با تامین و تجهیز از طرف همکاران ژاپنی و تامین نیروی انسانی و محل استقرار بتوانیم همکاری های مشترکی داشته باشیم.

وی در پایان گفت: تفاهم نامه مشترکی را وزرای اقتصاد ایران و ژاپن مبنی بر کمک ۱۰ میلیارد دلاری ژاپن امضا کرده اند که انتظار می رود در زمینه ساخت بیمارستان های بالای هزار تخت و همچنین تجهیز و اداره به روز به لحاظ تکنولوژی های اطلاعاتی بتوانیم همکاری های مشترکی با ژاپن داشته باشیم.

 

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: