بیوگرافی هدی زین العابدین + عکس های شخصی

بیوگرافی هدی زین العابدین

هدی زین العابدین Heda Zain al Abedin  متولد ۱۱ تیر ۱۳۶۸ در کرج، بازیگر است.

رشته تحصیلی او گرافیک بوده است، و علاقه زیادی به عکاسی نیز دارد، پدرش مغازه دار و شعل آزاد و مادرش خانه دار می باشد، و تنها یک برادر کوچک تر از خود بنام هادی دارد

عکس های هدی زین العابدین

عکس هدی زین العابدین

 

بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون هدی زین العابدین در ۱ تیر ماه در سال ۱۳۶۸ در شهر کرج در ایران بدنیا آمد …

هدی زین العابدین یک برادر به نام هادی دارد وی قبل از بازیگری به تبلیغات و مدلینگ بودن مشغول بود وی اولین بار از طریق تبلیغات های تلویزیون در صدا و سیما شناخته شد و کم کم در بیشتر تبلیغات های تلویزیون فعالیت میکرد تا اینکه به محبوبیت در این کلیپ ها رسید وی اولین بار به طور جدی در دنیای بازیگری در سریال سقوط یک فرشته در نقش فاطمه پا به عرصه بازیگری گذاشت …

وی همیچنین در سی و پنجمین جشنواره فجر با بازی در فیلم سینمایی اسرافیل که در این جشنواره حضور داشت توانست به شهرت خود بیفزاید …

شروع کار هنری

هدی زین العابدین نیز مانند برخی از هنرمندان معروف چون مهدی پاکدل از راه تبلیغات و مدلینگ به بازیگری وارد شد، اولین بازی او بعنوان بازیگر در سریال سقوط یک فرشته بود

بیوگرافی هدی زین العابدین

فعالیت بعنوان مدل تبلیغاتی

وی سابقه همکاری با برندهای معروف بعنوان مدل برای تیزرهای تبلیغاتی توزیع و پخش برنج آوازه داشته است

هدی زین العابدین از مدلینگ تا بازیگری

عکس هدی زین العابدین
 

نحوه حضورش در سینما

هیچ حد و مرزی برای دنیای هنر وجود ندارد، همیشه به هنر بازیگری علاقه‌ مند بودم. راهی که توانستم از طریق آن به دنیای تصویر، ‌تلویزیون و سینما ورود کنم، این راه بود که فکر می‌کنم از خیلی راه‌های دیگر شرافتمندانه‌ تراست

علاوه بر اینکه باعث شد خود را در معرض یادگیری و آموزش قرار دهم. با خیلی تکنیک‌ها که پیشتر برایم ناشناخته بود، آشنا شوم که از این جهت خیلی خوشحال هستم
 

بازیگری با دید باز

من با ورودم به عرصه بازیگری، باعث شد، وارد حوزه مطالعه شوم، نه مطالعه از نوع کتاب ورق زدن. البته کتابخوانی هم داشتم ولی مطالعه از نوع بصری بیشتر شد.

یعنی دقتم به دنیای اطرافم پررنگ‌ تر شد، دیگر از کنار آنچه از اطرافم می‌ گذشت بی‌ تفاوت نمی‌ گذشتم، بازیگری دیدم را به آدم‌ ها،و به شکل زندگی‌ هایش تغییر داد.

بیوگرافی هدی زین العابدین و همسرش

 

هدي زين‌العابدين با نقش فاطمه در «سقوط يك فرشته» مقابل دوربين ظاهر شده است. وي در اين سريال نقش دختر ريحانه(با بازي فريبا كوثري) يك دختر مثبت و متدين جامعه امروزي را به تصوير مي‌كشد. حضور در سقوط يك فرشته براي هدي زين‌العابدين فرصت خوبي فراهم آورد تا او تواناي هاي خود را در بازيگري بروز دهد. آنچه در زير مي‌خوانيد همه آن چيزهايي است كه در بطن ورود به سقوط يك فرشته براي هدي زين‌العابدين اتفاق افتاد.

پيش از بازي در اين مجموعه هم سابقه بازي جلوي دوربين داشته‌اي؟

هدی زین العابدین : قبلا هم در نقش‌هاي كوتاه مجموعه‌هايي مثل آشپزباشي بازي كرده‌ام كه اتفاقا آنجا نقش خبرنگار را داشتم. در فيلم چمدان به كارگرداني ماني حقيقي و فيلم سينمايي خانه روشن به كارگرداني وحيد موسائيان هم در يكي دو سكانس بازي داشته‌ام. ولي سقوط يك فرشته را اولين فعاليت حرفه‌اي خودم مي‌دانم.

آيا مجموعه مناسبتي در جذب مخاطب متفاوت از مجموعه هاي غيرمناسبتي است؟

هدی زین العابدین : قطعا ماه رمضان فرصت بهتر و مناسب‌تري براي پخش مجموعه‌هاي تلويزيوني است؛ چون تلويزيون تعداد مخاطبان زيادي از همه قشرهاي اجتماعي دارد و مختص به يك گروه خاص نيست.فاطمه جزو شخصيت‌هاي كاملا مثبت است.

باورپذير كردن اين نقش تك بعدي و انعطاف‌ناپذير براي شما مشكلي ايجاد نكرد؟

هدی زین العابدین : فاطمه شخصيت غيرقابل باوري نيست و پيشينه او و خانواده‌اش و اين‌كه پدرش قبلا متولي امامزاده بوده و آدم‌هاي اطرافش با آموزه‌هاي ديني‌شان، باعث شده فاطمه از لحاظ شخصيتي مثبت‌تر به نظر برسد. اين شخصيت به نوبه خود پيچيدگي‌هايي دارد كه بيننده تا انتهاي رسيدن سريال شاهد آن خواهد بود.

زندگینامه هدی زین العابدین

عکس هدی زین العابدین

اين تك بعدي بودن نقش تاحدودي برگرفته از نوع بازي شما بود يا از ابتدا قرار بود فاطمه به همين شكل به نظر بيايد؟

هدی زین العابدین : دلم مي‌خواست فاطمه را شخصيت مظلومي نشان دهم،‌ چرا كه خيلي جاها خود را در موضع قدرت نمي‌بيند و حتي به تهمت‌هايي كه به او و مادرش زده مي‌شود هم چندان واكنش شديدي نشان نمي‌دهد.

به نظر مي‌رسد رابطه خوبي با دوربين داري. قصد داري بازيگري را به عنوان حرفه‌ات دنبال كني؟

فكر مي‌كنم اين اتفاق بيفتد و دوست دارم چنين تجربه‌اي را داشته باشم. رشته درسي من گرافيك بوده است و به هرحال دوست دارم هنر در زندگي‌ام جايگاه ويژه‌اي داشته باشد.

ديالوگ‌هاي فاطمه خيلي جاها حالت‌ پيام‌رساني دارد.

هدی زین العابدین : كارگردان و حتي تيم نويسندگان به پرداخت اين نقش تاكيد زيادي داشتند و يك‌سري فاكتورها وجود داشت كه بايد لحاظ مي‌شد. كنترل خشم، دروغ گفتن، حجاب و مفاهيم قرآني همه از جمله مواردي بودند كه در شخصيت فاطمه خلاصه مي‌شدند و در كل يك بازنمايي خوب را از اين نقش به تصوير مي‌كشيد. نكته مهم اين است كه چقدر شيطان مي‌تواند روي چنين آدم‌هايي نفوذ كند، چون شخصيت‌هاي با ايماني مثل فاطمه براي شيطان جذاب‌ترند.

به نظر مي رسد تاكنون نتيجه گيري مسقيمي از شخصيت ها نشده است؟

هدی زین العابدین : به نظرم اين اتفاق از نقاط كاملا مثبت سريال است؛ چرا كه اگر قرار باشد خود داستان نتيجه‌گيري مستقيمي از كاراكترهايش داشته باشد آن وقت خيلي از شخصيت‌ها جذابيت خود را از دست مي‌دهند. در ادامه داستان، بيننده بيشتر با شيطان آشنا مي‌شود و فقط به گفتار متن بسنده نمي‌شود. آن موقع است كه به قضاوتي درست در مورد شخصيت‌ها مي‌رسد و به نظرم اين يك اتفاق درست و متفاوت در شخصيت‌پردازي يك قصه است.بخاطر مثبت بودن بيش از حد فاطمه براي مخاطب غيرقابل باور است. چگونه اين نقش را از تك‌بعدي بودن در آوردي؟به هر حال ممكن است همان‌طور كه نقش سارا موافق و مخالفاني دارد در روند داستان هم تعدادي از بينندگان خيلي از شخصيت فاطمه خوششان نيايد. فاطمه خيلي جاها رك‌گويي‌هايي هم دارد و حتي گاهي دخالت‌هاي مستقيمي هم مي‌كند. اين همان وجهه پيچيده شخصيت فاطمه است كه مي‌تواند او را از تك بعدي بودن صرف خارج كند.

نقشي كه ابتداي ورودت به عرصه بازيگري انتخاب كرده‌اي مثبت است و امكان دارد تو را به كليشه بكشاند. به اين قضيه فكر كرده‌اي؟

هدی زین العابدین : نقش فاطمه را در اين مجموعه خيلي دوست دارم، ولي ترجيح مي‌دهم بعد از اين، انتخاب نقش هايم بسيار متفاوت از فاطمه باشد. حتي ترجيح مي‌دهم مدتي كار نكنم تا نقش مناسبي به من پيشنهاد شود. دوست دارم در ادامه اين راه بازي در يك نقش منفي را هم تجربه كنم.

فيلمبرداري اين سريال زماني شروع شد كه فيلمنامه كامل در اختيار نبود اين مسئله در بازي شما تاثير منفي نداشت؟

هدی زین العابدین : داستان از ابتدا مشخص بود و همه ما از همان بدو ورود مي‌دانستيم قرار است آينده نقشمان چه ‌شود. بحث نوشته شدن به روز فيلمنامه‌هاي مجموعه‌هاي مناسبتي هم چيزي نبود كه سقوط يك فرشته مبرا از آن باشد، ولي اين اضافه شدن‌ها فقط در حد جزئيات بود و تاثير چنداني در شخصيت‌هاي داستان نداشت، چرا كه اگر غير از اين بود، امكان داشت هركدام از بازيگران بخوبي نتوانند از ايفاي نقششان برآيند. ما طي كار جلسات گروهي زيادي داشتيم و همه چيز ضمن تعامل با كارگردان و نويسندگان پيش مي‌رفت.

تعامل با بازيگران اين مجموعه چقدر به ايفاي بهتر نقش فاطمه كمك كرد؟

هدی زین العابدین : از همان ابتدا ارتباط خوبي ميان همه بازيگران وجود داشت. خيلي اوقات راجع به نقش هايمان با هم همفكري مي‌كرديم و نظر مي‌گرفتيم. در اين مجموعه بازيگران سرشناسي چون مسعود رايگان و فريبا كوثري حضور داشتند و اين براي من كه در ابتداي ورود به اين حرفه بوده و هستم اتفاق خوبي بود كه بتوانم خيلي چيزها را طي تعاملي كه با اين بازيگران داشتم به دست بياورم.

طي اين مدت پيش آمده كه با ديدن سكانس‌هايتان فاكتورهاي ديگري را هم به نقش اضافه كني؟

هدی زین العابدین : معمولا هر موقع كه به لحاظ زماني فرصت داشتم و سرصحنه نبودم حتما مجموعه را دنبال مي‌كردم. خيلي وقت‌ها هم اتفاق افتاد كه با ديدن بازي خودم تعجب مي‌كردم كه مثلا چرا نقش را اين طور بازي كرده‌ام. به هرحال ديدن، فرصت خوبي در اختيار بازيگر مي‌گذارد كه نيم نگاهي به نوع ارائه بازي خود داشته باشد و سعي كند آنجا كه مي‌تواند نقاط ضعف و كاستي‌هاي خود را جبران كند.

فكر مي‌كني چقدر به نسبت بازي‌هايي كه در سكانس‌هاي اول داشتي پيشرفت كرده‌اي؟

هدی زین العابدین : فكر مي‌كنم تا اندازه‌اي موفق عمل كردم و پيشرفت‌هايي داشته‌ام. بهرام بهراميان به من كمك‌هاي زيادي كرد و همفكري‌هاي زيادي براي ارائه اين نقش انجام شد تا فاطمه هماني شد كه بايد باشد.

طي اين مدت هم پيشنهادهايي براي بازي داشته‌اي؟

هدی زین العابدین : بله. همزمان با اين كار پيشنهادهايي هم بود كه نمي‌شد خيلي جدي به آنها فكر كرد، چرا كه با فرصت كمي كه ما در اين كار در اختيار داشتيم فرصت نبود كه بشود به همزماني بازي در يك مجموعه ديگر هم فكر كرد. اميدوارم بعد از بازي در اين مجموعه بتوانم در انتخاب‌هاي بعدي‌ام هم دقت و درايت لازم و كافي را داشته باشم.

بیوگرافی هدی زین العابدین + عکس های شخصی

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: