بیوگرافی هدی زین العابدین + عکس های شخصی

بیوگرافی هدی زین العابدین

هدی زین العابدین Heda Zain al Abedin  متولد ۱۱ تیر ۱۳۶۸ در کرج، بازیگر است.

رشته تحصیلی او گرافیک بوده است، و علاقه زیادی به عکاسی نیز دارد، پدرش مغازه دار و شعل آزاد و مادرش خانه دار می باشد، و تنها یک برادر کوچک تر از خود بنام هادی دارد

عکس های هدی زین العابدین

عکس هدی زین العابدین

 

بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون هدی زین العابدین در ۱ تیر ماه در سال ۱۳۶۸ در شهر کرج در ایران بدنیا آمد …

هدی زین العابدین یک برادر به نام هادی دارد وی قبل از بازیگری به تبلیغات و مدلینگ بودن مشغول بود وی اولین بار از طریق تبلیغات های تلویزیون در صدا و سیما شناخته شد و کم کم در بیشتر تبلیغات های تلویزیون فعالیت میکرد تا اینکه به محبوبیت در این کلیپ ها رسید وی اولین بار به طور جدی در دنیای بازیگری در سریال سقوط یک فرشته در نقش فاطمه پا به عرصه بازیگری گذاشت …

وی همیچنین در سی و پنجمین جشنواره فجر با بازی در فیلم سینمایی اسرافیل که در این جشنواره حضور داشت توانست به شهرت خود بیفزاید …

شروع کار هنری

هدی زین العابدین نیز مانند برخی از هنرمندان معروف چون مهدی پاکدل از راه تبلیغات و مدلینگ به بازیگری وارد شد، اولین بازی او بعنوان بازیگر در سریال سقوط یک فرشته بود

بیوگرافی هدی زین العابدین

فعالیت بعنوان مدل تبلیغاتی

وی سابقه همکاری با برندهای معروف بعنوان مدل برای تیزرهای تبلیغاتی توزیع و پخش برنج آوازه داشته است

هدی زین العابدین از مدلینگ تا بازیگری

عکس هدی زین العابدین
 

نحوه حضورش در سینما

هیچ حد و مرزی برای دنیای هنر وجود ندارد، همیشه به هنر بازیگری علاقه‌ مند بودم. راهی که توانستم از طریق آن به دنیای تصویر، ‌تلویزیون و سینما ورود کنم، این راه بود که فکر می‌کنم از خیلی راه‌های دیگر شرافتمندانه‌ تراست

علاوه بر اینکه باعث شد خود را در معرض یادگیری و آموزش قرار دهم. با خیلی تکنیک‌ها که پیشتر برایم ناشناخته بود، آشنا شوم که از این جهت خیلی خوشحال هستم
 

بازیگری با دید باز

من با ورودم به عرصه بازیگری، باعث شد، وارد حوزه مطالعه شوم، نه مطالعه از نوع کتاب ورق زدن. البته کتابخوانی هم داشتم ولی مطالعه از نوع بصری بیشتر شد.

یعنی دقتم به دنیای اطرافم پررنگ‌ تر شد، دیگر از کنار آنچه از اطرافم می‌ گذشت بی‌ تفاوت نمی‌ گذشتم، بازیگری دیدم را به آدم‌ ها،و به شکل زندگی‌ هایش تغییر داد.

بیوگرافی هدی زین العابدین و همسرش

 

هدی زین‌العابدین با نقش فاطمه در «سقوط یک فرشته» مقابل دوربین ظاهر شده است. وی در این سریال نقش دختر ریحانه(با بازی فریبا کوثری) یک دختر مثبت و متدین جامعه امروزی را به تصویر می‌کشد. حضور در سقوط یک فرشته برای هدی زین‌العابدین فرصت خوبی فراهم آورد تا او توانای های خود را در بازیگری بروز دهد. آنچه در زیر می‌خوانید همه آن چیزهایی است که در بطن ورود به سقوط یک فرشته برای هدی زین‌العابدین اتفاق افتاد.

پیش از بازی در این مجموعه هم سابقه بازی جلوی دوربین داشته‌ای؟

هدی زین العابدین : قبلا هم در نقش‌های کوتاه مجموعه‌هایی مثل آشپزباشی بازی کرده‌ام که اتفاقا آنجا نقش خبرنگار را داشتم. در فیلم چمدان به کارگردانی مانی حقیقی و فیلم سینمایی خانه روشن به کارگردانی وحید موسائیان هم در یکی دو سکانس بازی داشته‌ام. ولی سقوط یک فرشته را اولین فعالیت حرفه‌ای خودم می‌دانم.

آیا مجموعه مناسبتی در جذب مخاطب متفاوت از مجموعه های غیرمناسبتی است؟

هدی زین العابدین : قطعا ماه رمضان فرصت بهتر و مناسب‌تری برای پخش مجموعه‌های تلویزیونی است؛ چون تلویزیون تعداد مخاطبان زیادی از همه قشرهای اجتماعی دارد و مختص به یک گروه خاص نیست.فاطمه جزو شخصیت‌های کاملا مثبت است.

باورپذیر کردن این نقش تک بعدی و انعطاف‌ناپذیر برای شما مشکلی ایجاد نکرد؟

هدی زین العابدین : فاطمه شخصیت غیرقابل باوری نیست و پیشینه او و خانواده‌اش و این‌که پدرش قبلا متولی امامزاده بوده و آدم‌های اطرافش با آموزه‌های دینی‌شان، باعث شده فاطمه از لحاظ شخصیتی مثبت‌تر به نظر برسد. این شخصیت به نوبه خود پیچیدگی‌هایی دارد که بیننده تا انتهای رسیدن سریال شاهد آن خواهد بود.

زندگینامه هدی زین العابدین

عکس هدی زین العابدین

این تک بعدی بودن نقش تاحدودی برگرفته از نوع بازی شما بود یا از ابتدا قرار بود فاطمه به همین شکل به نظر بیاید؟

هدی زین العابدین : دلم می‌خواست فاطمه را شخصیت مظلومی نشان دهم،‌ چرا که خیلی جاها خود را در موضع قدرت نمی‌بیند و حتی به تهمت‌هایی که به او و مادرش زده می‌شود هم چندان واکنش شدیدی نشان نمی‌دهد.

به نظر می‌رسد رابطه خوبی با دوربین داری. قصد داری بازیگری را به عنوان حرفه‌ات دنبال کنی؟

فکر می‌کنم این اتفاق بیفتد و دوست دارم چنین تجربه‌ای را داشته باشم. رشته درسی من گرافیک بوده است و به هرحال دوست دارم هنر در زندگی‌ام جایگاه ویژه‌ای داشته باشد.

دیالوگ‌های فاطمه خیلی جاها حالت‌ پیام‌رسانی دارد.

هدی زین العابدین : کارگردان و حتی تیم نویسندگان به پرداخت این نقش تاکید زیادی داشتند و یک‌سری فاکتورها وجود داشت که باید لحاظ می‌شد. کنترل خشم، دروغ گفتن، حجاب و مفاهیم قرآنی همه از جمله مواردی بودند که در شخصیت فاطمه خلاصه می‌شدند و در کل یک بازنمایی خوب را از این نقش به تصویر می‌کشید. نکته مهم این است که چقدر شیطان می‌تواند روی چنین آدم‌هایی نفوذ کند، چون شخصیت‌های با ایمانی مثل فاطمه برای شیطان جذاب‌ترند.

به نظر می رسد تاکنون نتیجه گیری مسقیمی از شخصیت ها نشده است؟

هدی زین العابدین : به نظرم این اتفاق از نقاط کاملا مثبت سریال است؛ چرا که اگر قرار باشد خود داستان نتیجه‌گیری مستقیمی از کاراکترهایش داشته باشد آن وقت خیلی از شخصیت‌ها جذابیت خود را از دست می‌دهند. در ادامه داستان، بیننده بیشتر با شیطان آشنا می‌شود و فقط به گفتار متن بسنده نمی‌شود. آن موقع است که به قضاوتی درست در مورد شخصیت‌ها می‌رسد و به نظرم این یک اتفاق درست و متفاوت در شخصیت‌پردازی یک قصه است.بخاطر مثبت بودن بیش از حد فاطمه برای مخاطب غیرقابل باور است. چگونه این نقش را از تک‌بعدی بودن در آوردی؟به هر حال ممکن است همان‌طور که نقش سارا موافق و مخالفانی دارد در روند داستان هم تعدادی از بینندگان خیلی از شخصیت فاطمه خوششان نیاید. فاطمه خیلی جاها رک‌گویی‌هایی هم دارد و حتی گاهی دخالت‌های مستقیمی هم می‌کند. این همان وجهه پیچیده شخصیت فاطمه است که می‌تواند او را از تک بعدی بودن صرف خارج کند.

نقشی که ابتدای ورودت به عرصه بازیگری انتخاب کرده‌ای مثبت است و امکان دارد تو را به کلیشه بکشاند. به این قضیه فکر کرده‌ای؟

هدی زین العابدین : نقش فاطمه را در این مجموعه خیلی دوست دارم، ولی ترجیح می‌دهم بعد از این، انتخاب نقش هایم بسیار متفاوت از فاطمه باشد. حتی ترجیح می‌دهم مدتی کار نکنم تا نقش مناسبی به من پیشنهاد شود. دوست دارم در ادامه این راه بازی در یک نقش منفی را هم تجربه کنم.

فیلمبرداری این سریال زمانی شروع شد که فیلمنامه کامل در اختیار نبود این مسئله در بازی شما تاثیر منفی نداشت؟

هدی زین العابدین : داستان از ابتدا مشخص بود و همه ما از همان بدو ورود می‌دانستیم قرار است آینده نقشمان چه ‌شود. بحث نوشته شدن به روز فیلمنامه‌های مجموعه‌های مناسبتی هم چیزی نبود که سقوط یک فرشته مبرا از آن باشد، ولی این اضافه شدن‌ها فقط در حد جزئیات بود و تاثیر چندانی در شخصیت‌های داستان نداشت، چرا که اگر غیر از این بود، امکان داشت هرکدام از بازیگران بخوبی نتوانند از ایفای نقششان برآیند. ما طی کار جلسات گروهی زیادی داشتیم و همه چیز ضمن تعامل با کارگردان و نویسندگان پیش می‌رفت.

تعامل با بازیگران این مجموعه چقدر به ایفای بهتر نقش فاطمه کمک کرد؟

هدی زین العابدین : از همان ابتدا ارتباط خوبی میان همه بازیگران وجود داشت. خیلی اوقات راجع به نقش هایمان با هم همفکری می‌کردیم و نظر می‌گرفتیم. در این مجموعه بازیگران سرشناسی چون مسعود رایگان و فریبا کوثری حضور داشتند و این برای من که در ابتدای ورود به این حرفه بوده و هستم اتفاق خوبی بود که بتوانم خیلی چیزها را طی تعاملی که با این بازیگران داشتم به دست بیاورم.

طی این مدت پیش آمده که با دیدن سکانس‌هایتان فاکتورهای دیگری را هم به نقش اضافه کنی؟

هدی زین العابدین : معمولا هر موقع که به لحاظ زمانی فرصت داشتم و سرصحنه نبودم حتما مجموعه را دنبال می‌کردم. خیلی وقت‌ها هم اتفاق افتاد که با دیدن بازی خودم تعجب می‌کردم که مثلا چرا نقش را این طور بازی کرده‌ام. به هرحال دیدن، فرصت خوبی در اختیار بازیگر می‌گذارد که نیم نگاهی به نوع ارائه بازی خود داشته باشد و سعی کند آنجا که می‌تواند نقاط ضعف و کاستی‌های خود را جبران کند.

فکر می‌کنی چقدر به نسبت بازی‌هایی که در سکانس‌های اول داشتی پیشرفت کرده‌ای؟

هدی زین العابدین : فکر می‌کنم تا اندازه‌ای موفق عمل کردم و پیشرفت‌هایی داشته‌ام. بهرام بهرامیان به من کمک‌های زیادی کرد و همفکری‌های زیادی برای ارائه این نقش انجام شد تا فاطمه همانی شد که باید باشد.

طی این مدت هم پیشنهادهایی برای بازی داشته‌ای؟

هدی زین العابدین : بله. همزمان با این کار پیشنهادهایی هم بود که نمی‌شد خیلی جدی به آنها فکر کرد، چرا که با فرصت کمی که ما در این کار در اختیار داشتیم فرصت نبود که بشود به همزمانی بازی در یک مجموعه دیگر هم فکر کرد. امیدوارم بعد از بازی در این مجموعه بتوانم در انتخاب‌های بعدی‌ام هم دقت و درایت لازم و کافی را داشته باشم.

بیوگرافی هدی زین العابدین + عکس های شخصی

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: