همه حواشی بازی ایران و قطر +عکس

حمله روزنامه های قطری به نکونام

 

دو روزنامه الرای و الوطن در شماره صبح امروز خود با انتشار تصاویر انتهایی درگیری بین جواد نکونام و سباستین سوریا او را عامل متشنج شدن بازی در دقایق پایانی معرفی نموده اند. در این بین در روزنامه الرای در گفت و گویی با یکی از بازیکنان سابق قطر بازیکن تیم ملی قطر به حرکت جواد نکونام مقابل نیمکت قطراشاره کرده و این چهره فوتبال قطر از کنفدراسیون خواسته که به این بی انضباطی رسیدگی کنند. 

 
آنچه که قطری ها به آن استناد می کنند هیچ سند خاصی ندارد و هیچ دوربینی فعلا تخلف احتمالی نکونام مقابل نیمکت قطر را ثبت نکرده است.

 

 

 

جداکننده,جدا کننده,لاین,line

گل ایران دیرترین گل تاریخ فوتبال

گل دوم ایران در حالی با وقفه ایجادشده در دقیقه  ۹۹ ثبت شد که هیچ گاه پیش از آن ایران در چنین، دقایقی گل نزده بود.

البته در چنین دقیقه‌ای ایران در اوقات اضافه  گل زده است اما در دقایق مورد اشاره یعنی در اوقات قانونی بازی، ایران هیچ وقت موفق به زدن گل نشده بود. بر این اساس ایران هیچ گاه گل علیرضا جهانبخش را از یاد نخواهد، برد.

جداکننده,جدا کننده,لاین,line

هیدوس: در قطر همه چیز را جبران می‌کنیم!

کاپیتان تیم ملی فوتبال قطر در ادعایی عجیب تماشاگران و بازیکنان ایرانی را مقصر حاشیه های ایجاد شده پس از گل اول بازی دانست و گفت که که در دیدار برگشت جبران خواهند کرد.

«حسن الهیدوس» بعد از شکست ۲ بر صفر تیمش مقابل ایران در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ که با درگیری بازیکنان دو طرف همراه بود، تصریح کرد: در بیشتر دقایق دیدار با ایران عملکرد خوبی داشتیم و لایق کسب امتیاز بودیم.

وی با ادعای اینکه جو بسیار بدی در ورزشگاه آزادی حاکم بود، افزود: حق ما باخت نبود و بازیکنان و مربیان ایرانی با اعتراضات فراوان و رفتار غیر حرفه ای خود، روی عملکرد داور در نیمه دوم تاثیر گذاشتند.

حسین الهیدوس افزود: داور در نیمه دوم از شرایط ترسیده بود و به نفع ایران سوت می زد و همین مساله سبب شد تا تمرکز خود را از دست بدهیم.

وی در مورد درگیری پایان بازی گفت: شرایط بدی بود و گمان کردم که تماشاگران به داخل زمین آمده اند. به هرحال رفتار هواداران و اعضای تیم ایران را در دوحه جبران خواهیم کرد.

 

جداکننده,جدا کننده,لاین,line

 

 حمله به اینستای کاپیتان قطر 

هیچ‌وقت یه ایرانی رو تهدید نکن آقای هیدوس!

 

بازی تیم ملی ایران و قطر که با برد تیم ایران همراه شد، پر بود از اتفاقات عجیب و غریب و دعواهای آخر بازی که صحنه های زشتی را در زمین فوتبال پدید آورد.

حسن الهیدوس کاپیتان قطری ها پس از پایان بازی در گفت و گو با رسانه ها این چنین گفت: شرایط بدی بود و گمان کردم که تماشاگران به داخل زمین آمده اند. به هرحال رفتار هواداران و اعضای تیم ایران را در دوحه جبران خواهیم کرد.

این بهانه ای بود تا کاربران همیشه در صحنه ایرانی این بار به صفحه کاپیتان تیم ملی قطر حمله کنند. هیدوس در آخرین پست اینستاگرامی خود عکسی با کارلوس کی روش را منتشر کرده است که در زیر آن کاربران ایرانی و البته قطری کل کل های خود را آغار کرده اند.

کاربران ایرانی که از تهدید هیدوس ناراحت شده اند در کامنتها آورده اند، هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکن!

جداکننده,جدا کننده,لاین,line

مصاحبه کی‌روش بعد از بازی با قطر

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با حضور در نشست خبری دیدار پس از بازی تیم ملی مورد تشویق خبرنگاران قرار گرفت و پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. مشروح این نشست خبری به شرح زیر است:

 

ارزیابی از بازی؟
بازی بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم و شاهد یک بازی بسیار پرفشار تاکتیکی میان دو تیم بودیم. بسیار شفاف و قابل درک بود که قطر در نیمه اول می خواست از نقاط ضعف ما استفاده کند به همین دلیل نیمه اول دشواری را پشت سر گذاشتیم. به معنای واقعی بازی صفر صفر بود زیرا هر دو تیم یکدیگر را خنثی می کردند. در نیمه دوم سعی کردیم بازی را بازتر کنیم و فشار بیشتری به حریف وارد کنیم اما در نیمه دوم شانس های بهتری برای گلزنی داشتیم اما در نیمه دوم واقعا بهتر بودیم. این تیم ملی قطر تیمی بسیار بسیار خوب است زیرا نظم و بازیکنان بسیار خوبی در اختیار دارد. برای برد در این بازی احتیاج داشتیم تا با تمرکز کامل به حریف تا آخرین لحظه فشار بیاوریم و تیم قطر را مجبور به عقب نشینی کنیم. برای بار آخر می گویم که در این دیدار برابر قطر حمله برای ما بسیار دشوار بود زیرا آنها تیمی منظم بودند اما با توجه به انگیزه ای که داشتیم و تعویض هایی که انجام دادیم و فشار بیشتری به آنها آوردیم باعث شدیم تا در دقایق آخر اشتباه کنند. فکر می کنم گلی که ما به ثمر رساندیم حقیقت بازی را بر ملا کرد و اگر یک تیم استحقاق برد داشت، قطعا تیم ایران بود. گل دوم، گلی طبیعی بود زیرا قطر چیزی برای از دست دادن نداشت و به دنبال تساوی بودند.

 

اتفاقات پایان بازی؟
اتفاقاتی که رخ داد، اتفاقاتی طبیعی و فوتبالی بود. ما می خواستیم جشن بگیریم و طبیعی بود که قطری ها از گل دقایق پایانی عصبانی باشند. به هیچ عنوان نباید توجه زیادی به اتفاقات پایانی بازی داشت زیرا این اتفاقات کاملا احساسی بود. برای ما این برد شروع بسیار خوبی بود زیرا می خواستیم در بازی اول سه امتیاز را کسب کنیم. در درجه اول باید به تیم قطر تبریک بگویم و همینطور بازیکنان آنها به دلیل عملکردی که داشتند ولی باید به بازیکنان تیم ملی تبریک ویژه ای گفت زیرا درون زمین عملکرد فوق العاده ای داشتند.

 

بازی سخت با چین؟
من می خواهم یک هشدار به خبرنگاران و حاضران در این نشست بدهم. اگر فکر می کنید بازی با قطر دشوار بود، بازی با چین سخت تر خواهد بود. امروز روزی بود که ژاپن شکست خورد و ازبکستان به سختی روسیه را برد. کره که با سه گل از حریف خود جلو بود، دو گل دریافت کرد و ما در کل باید بگویم، گروه بسیار دشواری داریم. با احترام باید بگویم به استثتنا تیم سوریه، دیگر تیم های این گروه شانس زیادی برای صعود دارند. ما بازی های دشواری داریم و ۳۰ امتیاز پیش روی ما است. امشب از برد برابر قطر لذت می بریم و خود را از فردا برای بازی برابر چین آماده خواهیم کرد.

 

شناخت از چین؟
ما احترام زیادی برای رقبا قائل هستیم و بازی چین در جام ملتهای استرالیا را پیگیری کردم. پیشرفت بسیاری فوتبال چین داشته و دولت در فوتبال سرمایه گذاری زیادی انجام داده است. مطمئنا بازی دشواری برابر چین خواهیم داشت زیرا تیم بسیار خوبی هستند و در دیدارهایی که از آنها دیدم ما مطمئنا برابر تیم با انگیزه و سریع چین بازی سختی داریم.

 

مشکل در دفاع چپ؟
اگر شما به من مهرداد پولادی و بازی های تدارکاتی بهتری بدهید، مطمئنا راهکارهای بیشتری خواهیم داشت. اگر یک بازیکن با ۸۵ بازی ملی دارید که هنوز مرتکب اشتباه می شود، تصور کنید یک بازیکن جوان چه اشتباهاتی خواهد کرد. چه ضمانتی هست که یک بازیکن بدون بازی ملی، بتواند در این بازی سخت مقاومت کند؟ در برنامه های بعدی تیم ملی رسانه ها بهتر است از ما حمایت کند. منتظر هستم تا آن آقا بیرون بیاید و از هواداران فوتبال ایران معذرت خواهی کند.

 

هشدار کی روش به فوتبال ایران
اما مهمتر از مطلب چین، باید به رسانه های ایرانی یک مطلب مهم را بگویم. در ایران ما دوست داریم که با آتش بازی کنیم. ما با آتش بازی کردیم وقتی در مراحل آماده سازی تیم ملی آن اتفاقات رخ داد و آن افرادی که آتش به مسیر آماده سازی تیم ملی زدند، هنوز هستند. آنها به مسیر آماده سازی تیم ملی لطمه زدند و نمی توانیم با همین روند ادامه دهیم. زیرا یکی از این روزها تیم ملی ایران و هواداران لطمه آن را خواهند خورد. ما تا نوامبر ۲۰۱۶ در پنج بازی به میدان می رویم و تا اندازه تکلیف صعود و سقوط ما مشخص می شود. تا فروردین ۲۱ امتیاز را پشت سر می گذاریم که در آنجا تکلیف ما روشن خواهد شد. امیدوارم مسئولان فوتبال ایران یک بار برای همیشه تکلیف این افراد را روشن کنم. می دانید راجع به چه افرادی صحبت می کنم و یک بار باید این موضوع مشخص شود. ما امروز قطر را نبردیم و تنها برابر آنها نباختیم. یک بار برای همیشه باید به این اتفاقات نگاه کرد. امروز ما شاهد این بازی بودیم و از باخت برابر قطر فرار کردیم زیرا به برنامه های ما لطمه وارد شده بود. همه افراد فوتبال باید با نظم به تیم ملی و فوتبال ایران کمک کنند.

 

جداکننده,جدا کننده,لاین,line

 

مصاحبه سرمربی تیم ملی قطر

 

خوزه کارنو سرمربی تیم ملی قطر پس از شکست تیمش برابر تیم ملی ایران در اولین دیدار مرحله مقدماتی با حضور در نشست خبری پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. مشروح این نشست خبری به شرح زیر است:

 

ارزیابی از بازی؟

به تیم ایران و همچنین بازیکنان قطر که در این بازی تلاش زیادی کردند، تبریک می گویم. فقط می توانم بگویم که برای باخت متاسف هستم و برای بازی های بعدی بهتر خواهیم شد. بازی خوبی داشتیم و از نقاط قوت و ضعف هم با خبر بودیم. فضای کمی دو تیم داشتند زیرا به خوبی یکدیگر را می شناختیم. می خواستند با استفاده از توپهای بلند به گل برسند که ما اجازه این کار را ندادیم اما در نهایت بر روی یک اشتباه فردی گل را دریافت کردیم.

 

وقت کشی بازیکنان قطر؟

ما نمی خواستیم زمان بازی را بکشیم و موافق نیستم که بازیکنان من به دنبال وقت کشی بودند. من وقت کشی از بازیکنان قطری در این دیدار ندیدم.

 

گل اول ایران آفساید بود؟

بازی خیلی سخت و نزدیکی میان دو تیم در جریان بود. از جایی که من دیدم صحنه گل ایران را دیدم، این گل آفساید بود اما اشتباه بد را ما انجام دادیم و دروازه بان ما ضربه بسیار بدی به توپ زد. بازیکنی که گل زد از نظر من در موقعیت آفساید بود اما جایگیری داور بسیار خوب بود و حتما تصمیم درستی گرفته است.

 

اتفاقات بعد از گل؟

فکر می کنم بازی در مجموع عادی بود و دو تیم برای برد تلاش می کردند. بازیکنان ما خشونت داشتند اما نیمکت ایران نیز رفتاری خشن داشت و این موضوع دو طرفه بود.

 

جداکننده,جدا کننده,لاین,line

کی‌روش زیر دست و پا له شد

پس از اینکه تیم ملی ایران دروازه حریف عنابی پوش خود را باز کرد، نیمکت نشینان تیم ملی ایران دور کی روش جمع شدند تا شادی را با سرمربی متعصب خود تقسیم کنند. در این حال اشکان دژاگه با پای مصدوم با پرشی بلند بر روی کی روش پرید تا سرمربی تیم ایران به زمین بیفتد و در میان شادی بازیکنان گم شود.

این شادی ها نشان دهنده رابطه فوق العاده سرمربیان و بازیکنان تیم ملی است که چه اتحادی برای موفقیت در کنار هم دارند.

 

 

 

 

 

جداکننده,جدا کننده,لاین,line

چرا جواد نکونام اخراج شد؟

پس از گل شیرین رضا قوچان نژاد در وقت های اضافه به طور عجیبی تمام بازیکنان و کادر دو تیم به زد و خورد با یکدیگر پرداختند که باعث شد نیروهای انتظامی به وسط زمین بیایند تا بازی به تشنج کشیده شود.

 

پس از آرام شدن جو، جواد نکونام که اولین تجربه مربی گری خود را تجربه می کرد از سوی داور اخراج شد. عکس های زیر نشان می دهد جواد نکونام چگونه با نیمکت نشینات قطری گلاویز شده است و مطمئنا دلیل اخراج جواد نکونام از روی نیمکت همین دعواهاست.

 

 

 

 

جداکننده,جدا کننده,لاین,line

پست کی‌روش در فیسبوک بعد از برد قطر

کی روش در این پست نوشته است : چه تلاشی از همه بازیکنان ! و چه حمایتی از سوی شما ! متشکرم . بازی قطر مثالی از آن چیزی است که در رقابتهای مقدماتی جام جهانی اتفاق خواهدافتاد و ما با این چالش رودررو خواهیم شد . ما موفق می شویم چرا که با هم قوی تریم. 

تبریک به همه بازیکنان و البته شما بابت این نتیجه.

 

 

جداکننده,جدا کننده,لاین,line

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: