هنوز هیچ جسدی از زیر آوار خارج نشده !!

جست و جوی قربانیان پلاسکو

بعد از ۲۴ ساعت هیچ مجروح یا جسدی از زیر آوار پلاسکو پیدا نشده

خبرگزاری ایسنا: کمتر از دو ساعت دیگر، ساعت حضور آتش‌نشانان در محل حادثه پلاسکو به عدد ۲۴ می‌رسد. ۲۴ ساعتی که قریب به ۲۰ ساعت از آن در عملیات جست‌وجو و آواربرداری گذشته است اما تا کنون هیچ‌یک از افراد محبوس شده در زیر آوار کشف نشده‌اند.

به گزارش خبرنگاران مستقر در محل حادثه پلاسکو، عملیات‌ اتش‌نشان‌ها و دستگاه‌های امدادی در محل ساختمان ریزش کرده پلاسکو همچنان ادامه دارد و چندین گروه آتش نشانی به طور همزمان عملیات هوابرش سازه و نمای فلزی، برش به وسیله قیچی مکانیکی، لکه گیری حریق و همچنین جست‌و جو برای یافتن افراد محبوس را انجام می‌دهند.

مشاهدات خبرنگار ایسنا حاکی از این است که علی‌رغم آن‌چه در برخی از شبکه‌های اجتماعی شایعه کشف یک جسد منتشر شده بود، تا به این ساعت هیچ جسدی از زیر آوار خارج نشده و عملیات جست‌وجو ادامه دارد و تنها موردی که احتمالا برخی از سایت‌های خبری از آن به عنوان کشف جسد یاد کرده بودند مربوط به رویت شیئی شبیه کلاه ایمنی آتش‌نشانی در میان آوار بود.

در حال حاضر که ساعت ۶ صبح را نشان می‌دهد، عوامل پلیس نیز در کنار دستگاه‌های امدادی حضور پررنگی در محل دارند البته طبق گفته مسئولان حاضر در محل، تا کنون نمی‌توان درباره زمان اتمام عملیات جست‌و جو  و آواربرداری در این حادثه اظهار نظر قطعی کرد.

سعید شریف زاده –مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی- دقایقی پیش در پاسخ به پیگیری‌های خبرنگار ایسنا، اعلام کرد که عملیات جست‌وجو و آوار برداری را با تمام توان انجام داده و در حال حاضر اولویت نخست عملیات جست‌وجو و آواربرداری است.

سید جلال ملکی -سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران- نیز پیش از این در گفت‌وگو با ایسنا، گفته بود که حدود ۲۰ آتش‌نشان که در نقاط مختلف ساختمان پلاسکو حضور داشتند، در زیر آوار محبوس شده‌اند که احتمالا تعدادی از آنان به شهادت رسیده‌اند اما همچنان برای نجات برخی از این افراد امیدهایی وجود دارد.

عباس جدیدی و ساختمان پلاسکو

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: