واکنش رسایی به خبر رد صلاحیتش +عکس

حمید رسایی در اینستاگرام خود نوشت: هیأت اجرایی انتخابات تهران که ریاست آن با فرماندار تهران است، در آخرین جلسه خود که در ساعات پایانی فرصت اظهارنظر هیأت های اجرایی (یک شنبه شب ۱۳ دی ماه)، حمید رسایی، نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر وپردیس را درحالی که استعلامات وی ازمراکز چهراگانه مثبت بود، ردصلاحیت کرد! دلیل این ردصلاحیت براساس مستندات کذب ارائه شده ازطرف هیأت بدوی تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری بوده است که ریاست آن با اشرفی اصفهانی است.

نکته جالب توجه این است که اشرفی اصفهانی سال گذشته در مصاحبه با یک رسانه همسو با دولت به شکل ناشیانه ای از این پروژه خبر داده بود. وی در درتاریخ ۷ بهمن ۹۳ طی مصاحبه با سایت خبرآنلاین، اعلام کرد: «دونماینده مجلس هستند که به دلیل تخلفات گسترده برای آنها پنج و ده سال محرومیت ازخدمات دولتی صادر کرده ایم… طبق قانون این دو نفر نمی توانند درپستهای کلیدی قرار بگیرند حتی نمیتوانند دیگر نماینده مجلس شوند چون این حکم ما برای آنها نوعی سوءسابقه محسوب می شود.» همه این اظهارات اشرفی اصفهانی که باعث شد تا رسایی از وی به دادگاه شکایت کند اولا درباره یک رأی بدوی بود که هنوز در همان هیأت تخلفات هم قطعی نشده بود وثانیا مستند بود به موضوع «تخلف اداری» در جابجایی مبلغ حدود ۳۰۰ میلیون تومان که بعد از ثبت در سیستم اداری دردفعات مختلف طی دو سال از یک «حساب غیردولتی» به «حساب دولتی» آن هم جهت پرداخت حقوق نیروهای شرکتی اداره ارشاد قم جابجا شده بود که البته این مبالغ پس از تأمین اعتبارات دولتی مجددا به حساب غیردولتی (انجمن نمایش) عودت داده شده بود اما از آنجا که این اقدام خلاف مقرارت بود به عنوان تخلف توسط سازمان بازرسی گزارش شده بود.

رد صلاحیت رسایی توسط هیئت اجرایی

جالبتر اینکه پرونده مورد پیگیری نهاد ریاست جمهوری دولت آقای روحانی در مورخ ۳۰/۱۰/۸۸ طی نامه شماره ۲۳۴۱/۳۴ به عنوان یک تخلف اداری توسط سازمان بازرسی استان قم جهت رسیدگی به دادگاه ویژه روحانیت وهیأت تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری وقت (در دولت دهم) ارجاع داده بود که درهمان زمان با بررسی پرونده در دادگاه ویژه روحانیت کلاسه ۸۸/۹۵۶/و/۱ موضوع مورد رسیدگی قرار گرفت وطی دادنامه شماره ۹۲۱۱۴۲۳۰۰۲۶ مورخ ۱۸/۹/۹۲ شعبه دوم دادگاه تجدید نظر ویژه روحانیت از آنجا که بدون قصد سوء وبدون حیف و میلی در بیت المال صورت گرفته بود موجب تبرئه رسایی و صدور قرار موقوفی تعقیب برای او شد و بالطبع این پرونده درهیأت تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری دردولت گذشته نیز بایگانی شد.

اما حمید رسایی در حالی توسط عناصر دولت آقای روحانی در فرمانداری تهران رد صلاحیت شده است که نه تنها پاسخ استعلامات وی از مراکز چهارگانه مثبت بوده بلکه وی گلیه مستندات اشاره شده را طی یک نامه رسمی در روزهای گذشته و پس از ثبت نام در انتخابات تحویل فرمانداری تهران داد اما برخی چهره های سیاسی که در فتنه و کودتای سال ۸۸ نقش جدی داشته اند، از جمله فردی که در محل تحت مدیریت وی اسلحه کشف شده بود و در استعلامات ارائه شده توسط مراکز همین دولت، صلاحیت آنها برای انتخابات رد شده است، توسط فرمانداری تهران تأیید شده اند! حتی افرادی با سابقه شرابخواری و مشهور به فسق و فجور نیز که قلم از ذکر آنها شرم دارد، توسط هیأت اجرایی تأیید صلاحیت شده اند! مقام معظم رهبری امروز تأکید کرده بودند که رد صلاحیت و تأیید صلاحیت بی مورد و غیرقانونی، مصداق خیانت در حق الناس است.

گفتنی است که طی سال گذشته وامسال، رسایی چند وزیر دولت یازدهم را به مجلس کشاند و باعث شد تا آنها به دلیل عملکرد ضعیف شان از نمایندگان ملت، کارت زرد بگیرند ازجمله وزیر اقتصاد را به دلیل افت شاخص بورس و ضرر و زیان های هنگفت سهامداران خُرد و نعمت زاده، وزیر صنعت را به دلیل وضعیت اسفبار صنعت وهمزمانی عضویتش در هیأت مدیره و مدیر عاملی ۱۹ شرکت خصوصی که اکثر آنها مربوط به پتروشیمی ها بود، همچنین وزیر راه وشهرسازی را به دلیل عدم تحقق وعده ها در باره مسکن مهر و وزیر ارشاد را به دلیل برخوردهای تبعیض آمیز با رسانه های منتقد. علاوه بر این نطق های رسایی در صحن علنی و تذکرات او باعث شده بود تا تیم رسانه ای وتخریبی برای حذف وی تشکیل شود. به زودی اخبار مهمتری درباره پشت پرده های این اقدامات دولت مدعی قانونمداری از طریق نماینده تهران اعلام میشود.

لازم به ذکر است که آقای روحانی و اصلاح طلبان، پیش از این در برداشتی غلط، اعلام میکردند که نظارت استصوابی و ردصلاحیت کاندیداها کار درستی نیست وباید اجازه داده شود تامردم درباره کاندیداها نظر بدهند! رسایی درروز ثبت نام وقتی یک ازرسانه های دولتی از او درباره احتمال ردصلاحیتش سئوال کرده بود، پاسخ داد: دلیلی برای ردصلاحیت خودم نمی بینم اما اگر ردصلاحیت شوم مثل برخی ازچهره هایی که درفتنه ۸۸ بودند و الان دردولت یازدهم مسئولیت دارند، نه شیشه مغازه مردم را میشکنم، نه بانکی را آتش میزنم، نه به مسجد لولاگر وعزاداری امام حسین تعرض میکنم و نه چادر از سر زنان ایرانی میکشم ونه مثل فائزه هاشمی زیر پل کالج ساندویچ میخورم، طبعا مطابق قانون اعتراض میکنم وپرده ازچهره نفاق کنار میزنم.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: