ورود هواپیمای جنگی عربستان به ایران

ورود هواپیمای جنگی عربستان به ایران و ماجرای وارد شدن جنگنده عربستان به حریم هوایی ایران و ورود جنگنده سعودی به آسمان ایران را در مجله مراحم بخوانید.

 

ورود هواپیمای جنگی عربستان به ایران

ورود هواپیمای جنگی عربستان

برخی رسانه های عربی اخیرا طی ادعایی از ورود یک جنگنده سعودی به حریم هوایی ایران خبر داده بودند که حامل فرماندهان نظامی عربستان که برای مشارکت در نشستی در قزاقستان راهی این کشور بودند.

 

به نقل از وبسایت خبری عیون الخلیج، پاسخ ایران درباره نقض حریم هوایی خود توسط هواپیمای سعودی، ریاض را غافلگیر کرد.

 

به گزارش عیون الخلیج، جواد ظریف وزیر خارجه ایران در پاسخ به نقض حریم هوایی ایران، وارد شدن هواپیمای سعودی به حریم هوایی کشورش را یک “مسئله عادی” عنوان کرد.

 

ظریف یادآور شد: اتفاقی خیلی معمولی افتاده و هواپیمایی با یک مسیر پروازی ثبت شده در مسیر هواپیمایی کشور ما وارد کشور شده و می‌خواسته مسیر را تغییر دهد و مبدأ و مقصد خود را عوض کرده بود. این هواپیما حامل کارشناسان نفتی بوده و این اطلاعاتی است که من دیروز کسب کردم.

 

وزیر امور خارجه تأکید کرد: روش معمول این است که مسئولین هواپیمایی کشور با پدافند هماهنگ می‌کنند و به هواپیما این انتخاب را می‌دهند که یا بنشیند و مسیرش را اصلاح کند و یا برگردد که هواپیما نیز تصمیم می‌گیرد برگردد و در هیچ یک از این مراحل وزارت امور خارجه نقش،‌ دخالت و اطلاعی نداشته و نباید هم داشته باشد چرا که این کاری عادی و معمولی در میان پروازها است و نمی‌توان منظور سیاسی به آن اضافه کرد.

 

گفتنی است که برخی رسانه های عربی اخیرا طی ادعایی از ورود یک جنگنده سعودی به حریم هوایی ایران خبر داده بودند که حامل فرماندهان نظامی عربستان که برای مشارکت در نشستی در قزاقستان راهی این کشور بودند.

 

منابع عربی ادعا کردند که بازگشت جنگنده سعودی با هماهنگی صورت گرفته است و در این میان جنگنده های ایرانی متعرض جنگنده سعودی نشدند.

 

ماجرای ورود جنگنده عربستان به آسمان ایران

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: