وصیتنامه مریم میرزاخانی درباره دخترش

وصیتنامه مریم میرزاخانی

وصیتنامه مریم میرزاخانی در زیر بخوانید مریم میرزاخانی پرفسور ایرانی مقیم آمریکا که روز گذشته به دلیل سرطان سینه درگذشت وصتینامه ای قبل از مرگش نوشته است

رضا شیران نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی از تلاش شماری از نمایندگان مجلس برای تسریع در اصلاح قانون تابعیت به منظور اجرای وصیت مریم میرزاخانی خبر داد.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا از فارس، تاکنون ۶۰ نماینده نامه‌ای را برای الحاق یک فوریت به این طرح امضا کرده اند. کمیسیون فرهنگی مجلس بیستم تیرماه/۱۱ ژوئیه طرح اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان مادران ایرانی و پدران خارجی را تصویب کرد. به نظر می‌رسد این طرح برای ورود به صحن علنی مجلس، دست‌کم به تایید کمیسیون حقوقی و قضایی نیاز دارد.

مریم میرزاخانی، ریاضیدان برجسته ایرانی آمریکایی که روز شنبه درگذشت، وصیت کرده بود که تابعیت ایرانی به تنها دخترش اعطا شود.

براساس قوانین ایران و به‌ویژه بخش اشخاص قانون مدنی این کشور (مصوب ۱۳۱۳-۱۳۱۴) تابعیت ایران به فرزندان مادر ایرانی و پدر خارجی تعلق نمی‌گیرد.

روز یکشنبه همچنین مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهرداری تهران به شورای پیشنهاد نامگذاری یک محل عمومی در پایتخت را به نام مریم میرزاخانی به شورای شهر ارائه داد.

خبر درگذشت خانم میرزاخانی استاد و پژوهشگر دانشگاه استنفورد کالیفرنیا واکنش‌های گسترده‌ای را در ایران و ایالات متحده آمریکا در پی داشت. شبکه سی‌بی‌اس نیوز آمریکا در گزارشی راجع به اولین زن برنده جایزه فیلدز، اعلام کرد که در ماه‌های اخیر بارها از وی به عنوان مثالی از شرم‌آور بودن فرمان محدودیت مهاجرتی دونالد ترامپ یاد شده بود.

وصیتنامه مریم میرزاخانی درباره دخترش

وصیتنامه مریم میرزاخانی درباره دخترش

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: