پهپادِ جدید ارتش رونمایی شد + عکس

پهپادِ جدید ارتش رونمایی شد + عکس

رونمایی از پهپادِ جدید ارتش ایران

رونمایی از پهپادِ جدید ارتش , پهپادِ فرپاد , پهپادِ جدید ارتش , سلاح جدید ارتش
رونمایی از پهپادِ جدید ارتش , پهپادِ فرپاد , پهپادِ جدید ارتش , سلاح جدید ارتش

پهپاد فرپاد

مجله مراحم : نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در دومین روز از رزمایش محمد رسول‌الله(۴)، از پهپاد جدید خود رونمایی کرد.

 

این پهپاد جدید، که به دست متخصصان سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش طراحی و ساخته شده، پهپادی دست پرتاب است که «فرپاد» نام گذاری شده است.

فرپاد، در نمایشگاه دستاوردهای نزاجا که در حاشیۀ رزمایش محمد رسول الله(۴) برپا شده است، رونمایی شد.
این پهپاد که به صورت اتوپایلوت عمل می‌کند، ۴ کیلوگرم وزن و ۲۰ کیلومتر بُرد دارد و با مداومت پروازی ۴۵ دقیقه ای، برای عملیات شناسایی طراحی شده است. 

رزمایش سه روزۀ محمد رسول الله (ص) ۴ نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از صبح روز شنبه با نام مقدس “یا محمد (ص)” توسط فرمانده نزاجا در منطقه عمومی جنوب شرق کشور آغاز شد.

رزمایش بزرگِ محمد رسول الله ۴، در منطقه راهبردی جنوب شرق کشور و در مساحتی بیش از ۲۲۰ هزار کیلومتر مربع و با شرکت یگان های مختلف نیروی زمینی و پشتیبانی نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) با محوریت قرارگاه ولایت نیروی زمینی ارتش برگزار می شود. 

همچنین علاوه بر انهدام اهداف از پیش تعیین شده توسط جنگنده های میراژ ارتش در سواحل مکران در دومین روز از برگزاری این رزمایش پهپاد “فرپاد” نیز که به دست متخصصان سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش طراحی و ساخته شده، رونمایی و عملیاتی شد.

ویژگی‌های این پهپاد را در ذیل به تفکیک می‌توانید بخوانید:

مداومت پروازی: ۴۵ دقیقه

انتقال اطلاعات: به صورت انلاین-ذخیره داده‌ها

برد: ۲۰ کیلومتر

وزن: حدود ۴ کیلوگرم

مأموریت: شناسایی

قابلیت: در صورت ایجاد جمینگ توسط دشمن، پهپاد به صورت خودکار توسط خلبان خودکارش به پایگاه بازمی‌گردد.

وضعیت پرتاب: دست پرتاب

اخلال‌گر ضد پهپادی ارتش رونمایی شد+ جزئیات کامل

همچنین در حاشیه برگزاری مرحله دوم از رزمایش محمد رسول الله(ص) ۴، سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش جدیدترین اخلال‌گر ضد پهپاد ساخت متخصصانش را رونمایی کرد.

از مهمترین قابلیت‌های این اخلال‌گر آن است که قابل حمل توسط نفر بوده و اخلال‌گر می‌تواند به محض دیدن پهپاد یا هلی‌شات عملیات جمینگ را را آغاز کرده و از طریق لاک کردن روی پرنده دشمن در هدایت آن اخلال ایجاد کند.

طرز کار این اخلال‌گر آن است که می‌تواند در هدایت هلی‌شات‌ها اخلال ایجاد کرده و در صورت لزوم آنها را سالم روی زمین بنشاند، اما در مورد پهپادها، این اخلال‌گر می‌تواند آنها را مورد جمینگ قرار داده و پس از اخلال در ارتباطشان با مرکز فرماندهی، از مسیر خود منحرف کند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: