پوست لیمو از آب لیمو با ارزش تر است

پوست لیمو آنقدر خواص و کاربرد و فایده دارد که اکثر پزشکان خاصیت پست لیمو را آب لیمو بیشتر میدانند. حتما شما هنگام مصرف لیمو پوست آن را گرفته و دور میریزید ولی باید بدانید که تا به حال اشتباه میکردید و نباید پوست لیمو را دور ریخت.

پوست لیمو یکی از مهمترین عوامل استحکام استخوان است و به راحتی میتواند پوکی استخوان را درمان کند.

بسیاری از ما درباره خواص مفید و ارزش غذایی پوست لیمو اطلاعی نداریم، بنابراین بهتراست قبل از دور انداختن پوست لیمو کمی به خواص آن فکر کنیم، چرا که حتی پوست لیمو نیز بسیار مفید است.

خواص پوست لیمو

پوست لیمو

بهترین روش برای خوردن پوست لیموترش

اکنون اجازه دهید بهترین شیوه برای خوردن پوست لیموترش را پیشنهاد کنیم. ابتدا باید لیمو را در فریزر نگهدارید تا فریز شود. سپس آنها را خرد یا رنده کنید. حال می‌توانید این تکه‌ها را در سالاد استفاده کنید و یا مستقیماً با مقداری شکر مخلوط کرده و میل بفرمایید.این بهترین شیوه است تا هم از مزه و هم از خواص مفید پوست لیمو بهره‌مند شوید.

پوست لیمو به بهبودی سلامت استخوان کمک می‌کند، زیرا سرشار از کلسیم و ویتامین C است که در حفظ و درد بهبود سلامت استخوان نقش دارد. همچنین از ابتلا به بیماری‌هایی مانند پوکی استخوان، آرتریت رماتوئید و رماتیسم التهابی جلوگیری می‌کند.

همچنین در کاهش استرس اکسیداتیو نقش دارند. پوست لیمو حاوی مقدار زیادی بیوفلاونوییدهای مرکبات است که منبع بسیار قوی برای مبارزه با استرس اکسیداتیو در بدن می‌باشد. مردم بندرت آگاهی دارند که از پوست لیموترش در جلوگیری  و درمان سرطان استفاده می‌شود. پوست لیموترش حاوی سالوسترولQ 40 و لیمونن می‌باشد که با سلول‌های سرطانی موجود در بدن مبارزه می‌کند.

همچنین فلاونوییدهای پلی‌فنول موجود در پوست لیمو باعث کاهش سطح کلسترول خون می‌شود که در بهبود سلامت قلب مفید است. وجود پتاسیم در پوست لیموترش باعث حفظ فشار خون در سطح مناسب می‌شود. علاوه بر این پوست لیموترش از بیماری‌های قلبی، حمله قلبی و ابتلا به دیابت جلوگیری می‌کند.

 پوست لیموترش همچنین برای بهداشت دهان و دندان مفید است.کمبود ویتامینC مشکلاتی نظیر خونریزی لثه،اسکوروی و التهاب لثه را به وجود می آورد. پوست لیموترش سرشار از اسید سیتریک می‌باشد که می‌تواند کمبود ویتامینC موجود را تامین کند به علاوه با مشکلات شناخته شده دهان و لثه به مبارزه بپردازد.

در کاهش وزن نیز موثر است. پوست لیموترش دارای اجزاء ترکیب کننده‌ای هست که به عنوان پکتین شناخته شده است و مسئولیت کاهش وزن بدن را به عهده دارد. علاوه بر این پوست لیموترش در جلوگیری از مشکلات پوستی نظیر چین و چروک، آکنه، رنگدانه‌ها و لکه‌های تیره نقش دارد. رادیکال‌های آزاد نقش بسیار مهمی در این فرایند بازی می‌کنند. همچنین آنها سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند که تا حد زیادی در سم زدایی پوست نقش دارند.

از دیگر مزایای مفید پوست لیموترش می‌توان به پاکسازی کبد، تقویت مویرگ‌ها، درمان عفونت گوش، گردش خون منظم، کاهش انقباضات ماهیچه‌ای، جلوگیری از سکته و … اشاره کرد.

منبع: زندگی آنلاین

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: