پیشنهاد استرالیا به کیروش + جزئیات

پیشنهاد استرالیا به کیروش Carlos Queiroz ، جزئیات پیشنهاد مربیگری تیم ملی استرالیا به کارلوس کیروش Carlos Queiroz

کی‌روش گزینه نخست استرالیایی‌ها

پایگاه اینترنتی theage استرالیا نوشته است: صحبت‌ها حاکی از آن است که کارلوس کی‌روش بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ علاقمند است تا هدایت تیم‌ ‌ملی فوتبال استرالیا را بر عهده بگیرد. آن هم در شرایطی که تایید شده سرمربی فعلی تیم‌ ‌ملی فوتبال استرالیا یعنی آنژه پوستچ اوغلو، بعد از جام جهانی  روسیه کنار خواهد رفت.

پیشنهاد استرالیا به کیروش

در همین بین قرارداد کارلوس کی‌روش نیز با فدراسیون فوتبال ایران سال آینده به پایان می‌رسد و به نظر می‌رسد که او قصد دارد تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران را ترک کند. هر چند که او عملکرد خوبی با تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در مستطیل سبز داشته است، ولی مشکلات متعدد با مسائل غیر فوتبالی باعث نارضایتی سرمربی ۶۴ ساله شده است.

این مربی با وجود تمام مشکلات توانست تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران را از رده ۶۶ فیفا به رده ۳۰ بیاورد و تیم‌ ‌ملی ایران را یکی از تیم‌های خوب آسیا کند و اکنون هم همراه با تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود کند.

درخواست استرالیا از کیروش برای سرمربیگری این تیم ملی استرالیا

پیشنهاد استرالیا به کیروش

بازی دوستانه ایران و استرالیا

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از پایگاه اینترنتی theage استرالیا، تیم‌ ‌ملی فوتبال استرالیا  قصد دارد با رقیب پیشین خود یعنی ایران قبل از جام جهانی به میدان برود. این دو تیم‌ ‌در ۲۰ سال گذشته با هم دیداری نداشته‌اند و اکنون مکاتبه‌ فدراسیون فوتبال استرالیا با فدراسیون فوتبال ایران برای برگزاری این بازی دوستانه قبل از جام جهانی انجام شده است.

این دو تیم‌ ‌در جدالی معروف قبل از جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه برابر هم به میدان رفتند.

هنوز توافق برای برگزاری بازی دوستانه بین دو کشور قطعی نشده است. با این حال به نوشته پایگاه خبری استرالیا پیشرفت‌های خوبی در این باره حاصل شده است. در صورتی که ایران قبول کند بازی دوستانه دو کشور در استرالیا برگزار خواهد شد.

دیلی گالوپ، مدیر اجرایی فیفا درباره برگزاری بازی دوستانه ایران و استرالیا در کشور کانگوروها، گفت‌: ما با فدراسیون‌های معتبر فوتبال در آسیا در حال‌ مذاکره هستیم و ایران یکی از آنهاست. ما هنوز خاطره آن شب تلخ برابر ایران در انتخابی جام جهانی ۹۸ را فراموش نکرده‌ایم و خود من به شخصه آن بازی را یکی از تلخ‌ترین خاطرات زندگی خودم می‌دانم و به همین خاطر خیلی خوشحال می‌شوم اگر استرالیا و ایران در دیداری دوستانه برابر هم به میدان بروند، چون برای هر دو کشور این بازی دوستانه می‌تواند محک خوبی قبل از شروع جام جهانی باشد.

از زمانی که استرالیا در سال ۲۰۰۶ به قاره آسیا پیوست، هنوز دیداری را با تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران برگزار نکرده است.

پیشنهاد استرالیا به کیروش + جزئیات

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: