پیوند زدن دست به شکم +تصاویر

پیوند زدن دست به شکم و عکس پیوند زدن مچ دست به شکم برای از بین نرفتن دست را در ادامه ببینید.

شخصی که در حال تعویض چرخ کامیون بود از بخت بدش جک به یک باره رها میشود و کامیون بر روی دست او می افتد که چند ساعتی در همین حالت می ماند تا اورژانس از راه برسد.

پرسنل اورژانس برای اینکه انگشتان او از بین نرود دست او را به شکم این پیوند زدند.

پیوند زدن دست به شکم

پیوند زدن دست به شکم پیوند زدن دست به شکم

عکس پیوند دست به شکم

اواخر ماه ژوئن فرانک به تنهایی در خانه مشغول تعویض تایر یک تریلر بود. زمانی که جَک لیز خورد و افتاد، دست او بین گلگیر گرفتار شد و یک ساعت و نیم طول کشید تا کمک از راه برسد.

برای جلوگیری از قطع انگشتان، دست این مرد را به مدت سه هفته زیر پوست شکمش قرار دادند تا با خون رسانی به انگشتان، زخم ها التیام پیدا کنند.

اواخر ماه ژوئن فرانک به تنهایی در خانه مشغول تعویض تایر یک تریلر بود. زمانی که جَک لیز خورد و افتاد، دست او بین گلگیر گرفتار شد و یک ساعت و نیم طول کشید تا کمک از راه برسد

ما فلز داغ در هوای ۳۷ درجه سانتی گراد مثل اتو داغ شد و دستش را پخت و پوست آن تقریباً از بین رفت!

پس از انجام اِکو پزشکان تشخیص دادند که برداشتن پوست از جای دیگر بدن و پیوند آن به بافت سوخته در این مورد کارگر نمی افتد

چراکه سوختگی(Burn) تا نزدیک استخوان پایین رفته بود و بدون یک منبع خونی مناسب پیوند پوست هم مؤثر نبود و احتمال داشت باعث مرگ پوست جدید شود؛ بنابراین روش پیوند دست به شکم پیشنهاد شد.

کیسی رِیز درباره این عمل جراحی که پزشکان برای نجات دست پدربزرگ ۸۷ ساله اش پیشنهاد داده بودند، به پدربزرگش گفت:آن ها قرار است دستت را داخل شکمت بگذارند.

فرانک رِیز هم این عمل عجیب را پذیرفت و مدت سه هفته را در حالی در بیمارستان هوستون متودیست بستری بود که دست چپ او زیر لایه ای از گوشت شکمش قرار داشت تا بدین وسیله دست مصدوم زمان بیشتری را برای بهبود و البته دسترسی به منبع خونی تازه داشته باشد.

هرچند این عمل اولین باری در دنیا نیست که انجام می شود،با این حال چندان هم رایج نیست.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: