آموزش روش درست کردن ژله با پوست میوه

  آموزش روش درست کردن ژله با پوست میوه

دسر یکی از مخلفات سفره های ما است که در انواع مختلف و به روش های متفاوت تهیه می شوند. از بین انواع مختلف دسر در این مطلب پورتال رنگی تهیه ژله مخصوص را برای شما در نظر گرفته ایم. ژله از دسرهای خوشمزه و پرطرفدار است و به طور ویژه کودکان از خوردن آن لذت می برند. ژله را در طعم های مختلف می توانیم از بازار تهیه کنیم و روش آماده کردن آن هم بسیار طول نمی کشد؛ البته منظور مدت زمان بستن ژله در فریزر یا یخچال نیست چرا که می شود گفت آن مرحله از درست کردن ژله تقریبا طولانی است اما تهیه اولیه ژله هایی که از بازار خریداری می کنیم به نسبت سریع و آسان است. خانمهای کدبانوی ایرانی در تهیه انواع ژله سلیقه به خرج می دهند و با تزیینات بسیار زیبا آن را هر چه دلپذیرتر می کنند و سفره یا میز میهمانی شان را رنگی تر می کنند.

 

ما هم در این مطلب سعی کرده ایم ایده هایی برای شما در تهیه ژله بیان کنیم تا شما بتوانید با خلاقیت بیشتر دسرهای زیبا و خوشمزه درست کنید و هم از طعم آن و هم از شکل آن راضی باشید و در ضمن تحسین میهمانان خویش را هم بر انگیزید و  همه از شما به عنوان یک میزبان نمونه یاد کنند. امیدواریم این آموزش برایتان مفید باشد و از آن استفاده مطلوب داشته باشید. با ما در ادامه این آموزش همراه باشید.

ایده هایی خلاقانه در تهیه ژله میوه ای

دستور تهیه ژله در طالبی

 مجله مراحم: این نوع ژله بسیار شیک است و مناسب فصولی است که طالبی در بازار وجود دارد. در ضمن روش تهیه آن نیز راحت است.

اگه طالبی دم دستتون بود، این چیز خیلی خوشگلی میشه. مخصوصا” وقتی روی میزه غذا یا توی سفره میذارید جلوه خاصی داره.

برای درست کردن ژله در طالبی، ابتدا یه طالبی رو از سر می بریم و تخم های اونو خالی می کنیم

,[categoriy]

 

بعد مایه ژله رو ( همونی که بالا گفته شده ) رو داخل این می ریزید و داخلی یخچال قرار بدید. بعد از حاضر شدن با یه چاقوی برقی یا یه چاقوی خیلی تیز اونو ببرید

اگه ژله قرمز رنگ مثل توت فرنگی یا آلبالو رو به این روش درست کنید ژله شما شبیه هندونه میشه .

خوبیه این روش اینه که اولا” خوردنش راحته، دوما” به همراه ژله طالبی هم خوردید. سوما” وقتی که ژله کم دارید و می خواهید مهموناتون هرکی یه تیکه بخوره عالیه.

دستور تهیه ژله در پوست پرتقال:

برای این نوع ژله، ابتدا یه پرتقال رو از وسط نصف کنید. بعدش با این دستگاه دستی آب میوه گیری آبشو بگیرید. و با یه قاشق داخلشو خالی کنید .

بقیه کار مثل طالبیه

,[categoriy]

نکات مهم در تهیه انواع ژله:

نکته های مهمی که در هنگام درست کردن ژله باید به اون توجه کنید..

هیچ وقت ژله رو توی فریزر قرار ندهید. ژله باید خودش و در یه جای خنک بگیره مثل سرمای یخچال نه فریز.
برای جدا کردن ظرف ژله از خود ژله به راحتی میشه از آب گرم استفاده کرد. بدون اینکه ژله شما تغییر شکل بده. فقط کافیه که ظرف ژله رو بذارید توی یه ظرف آب گرم بلافاصله از هم جدا میشه.
نوش جان.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: