کاریکاتور چالش مانکن در اتاق عمل

کاریکاتور چالش مانکن در اتاق عمل

کاریکاتور/چالش مانکن در اتاق عمل هنگام زایمان

 

در حاشیه انتشار یک فیلم از انجام چالش مانکن توسط تیم پزشکی در اتاق عمل در شبکه های اجتماعی، محمد طحانی این کارتون را در نوآوران منتشر کرد.

 

کاریکاتور چالش مانکن
کاریکاتور چالش مانکن

چالش مانکن چیست ؟

تا به حال چالش و کارهای جالب و خاصی در زمان ها و درخواست های مختلفی انجام شده است که از پرطرفدار ترین های آن می توان به چالش آب سرد اشاره کرد که در سال ۲۰۱۲ شروع شد و در آن افراد با خالی کردن یک سطل آب سرد روی سر خود تصاویری از خود ضبط و در شبکه های اجتماعی منتشر می کردند.

هدف از این چالش معرفی و حمایت از بیماری ALS بود. به تازگی چالش جدیدی مطرح و درحال رشد و همه گیر شدن است که با نام چالش مانکن و یا Mannequin Challenge شناخته می شود.

.

اما روش اجرایی چالش مانکن چگونه است ؟

در این چالش فرد یا افرادی در یک حالت ثابت قرار می گیرند و فردی از آنها تصویر برداری می کند. به طوری که انگار زمان توقف کرده است و افراد و اشیاء در همان حالت مانده اند و تصویربردار از آنها تصویربرداری می کند. ایده های مختلف و حتی ترکیبی در این مورد استفاده شده است. از بکار بردن حیوانات در این چالش تا ترکیب کردن این چالش با موضوعات روز دنیا ( مانند ترکیب چالش مانکن و روز جهانی مبارزه علیه خشونت علیه زنان که توسط کلیپو اجرا شد )

این چالش به صورت روزافزون در حال همه گیر شدن است و افراد با سلیقه و ایده های جذاب و جالب خود در این چالش شرکت می کنند. این چالش حتی به کاخ سفید هم راه پیدا کرده است و چندی پیش ویدیویی از چالش مانکن در کاخ سفید تهیه و منتشر شد که در آن رابرت دنیرو و بیل گیتس نیز حضور دارند

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: