کباب مرغ با نور آفتاب روش عجیب طبخ مرغ + تصاویر

کباب مرغ با نور آفتاب

کباب مرغ با نور آفتاب سرو جوجه کباب با نور آفتاب یکی از عجیب ترین نوع طبخ غذا است که توسط فروشندگان غذاهای خیابانی صورت میگیرد. فروشندگان غذاهای خیابانی در تایلند با استفاده از انعکاس نور خورشید اقدام به کباب کردن مرغ با نور آفتاب میکنند که طرفداران زیادی نیز دارند. این فروشندگان با استفاده از نوعی آینه نور آفتاب را تقویت کرده و آن را به مرغ های اماده شده میتابانند که باعث کباب شدن این مرغ ها میشوند.

کباب مرغ با نور آفتاب,کباب کردن مرغ با نور خورشید

کباب کردن مرغ با نور خورشید

کباب مرغ با نور آفتاب,کباب کردن مرغ با نور خورشید

طبخ غذا با نور خورشید

کباب مرغ با نور آفتاب,کباب کردن مرغ با نور خورشید

پخت مرغ با نور افتاب

“سیلا سوتارات” فروشنده ی خیابانی مرغ از “پتجابوری” تایلند است که از یک راه مبتکرانه برای پخت غذا استفاده می کند. او به جای فر یا زغال چوب از هزار آینه متحرک استفاده می کند که نور خورشید را به پرتویی قوی تبدیل می کنند.

او به طور اساسی گوشت را با بیش از ۳۰۰ درجه سانتیگراد از نور طبیعی خورشید می پزد.

این آشپز تایلندی هم مانند بسیاری از فروشندگان خیابانی دیگر، از آتش زغال چوب برای طبخ مرغ استفاده می کرد، اما از سال ۱۹۹۷ میلادی او وقتی سوار اتوبوس شده بود به ایده ی درخشانی رسید. یک روز او به وسیله ی نور خورشیدی که از پنجره ی اتوبوس به درون می تابید احساس گرمای شدیدی کرد و با خود گفت: من می توانم آنرا به انرژی تبدیل کنم. او این کار را انجام داد و توانست با استفاده از نور خورشید مرغ ها را بپزد.

سیلا در این باره به “فرانس پرس” می گوید: فکر می کردند که من دیوانه شده ام و این روش غیر ممکن است، اما حرف ها و کنایه هایشان من را متوقف نکرد و حالا به نتیجه رسیده ام.

همچنین ببینید: کپسول دارویی حاوی نور آفتاب +عکس

اختراع او یک پنل با هزار آینه ی کوچک قابل حرکت است که همانطور که پیش بینی می کرد کار می کند. او با این روش می تواند ۱.۵ کیلوگرم مرغ را در ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بپزد.

یک قاب فلزی از آینه ها که نور خورشید را بر یک ردیف مرغ خوابانده شده در حال چرخش متمرکز می کند، و فقط در چند دقیقه شروع به جلز و ولز و کباب شدن می کنند.

او ادعا می کند که درجه حرارت این اختراع او می تواند به ۳۱۲ درجه ی سلیوس برسد به همین دلیل به جای کلاه آشپزی از ماسک جوشکاری استفاده می کند.

این منظره ی غیرعادی تعداد زیادی از مشتری های کنجکاو را به خود جذب می کند تا طعم مرغ های پخته شده با نور خورشید را بچشند. این آشپز می گوید پخت مرغ با نور خورشید بهترین شیوه است که باعث میشود مرغ به طور کامل بپزد.

کباب مرغ با نور آفتاب روش عجیب طبخ مرغ

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: