کشف پیکر شهدای غواص جدید + عکس

کشف پیکر شهدای غواص جدید

گروه تفحص مفقودین پیکرهای پاک جدیدی را کشف کردند که متعلق به غواصان جنگ تحمیلی است.

قبلا تعدادی از این شهدای غواص با دست بسته تفحص شده بود و دوباره چند تن از این عزیزان دست بسته کشف شدند.

سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح از اتفاق جدید و غیر منتظره ای مبنی بر کشف دوباره پیکر شهدای غواص با دستان بسته خبر داد.

چگونگی کشف شهدای غواص از زبان سردار باقرزاده

چند روزی بیشتر از دومین سالگرد کشف پیکر مطهر ۱۷۵ شهید غواص و خط شکن کربلای ۴ نمی گذرد که سردار باقرزاده از کشف پیکر مطهر شهدای غواص دیگری در منطقه همان عملیات خبر می دهد.

کشف پیکر شهدای غواص جدید

 

کشف پیکر شهدای غواص جدید

جزئیات کشف پیکر شهدای غواص جدید

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، اردیبهشت ماه سال ۹۴ بود که یک خبر از کشف پیکر مطهر شهدا، بمب خبری بزرگی ایجاد کرد. خبر این بود:«کشف پیکر مطهر ۱۷۵ شهید غواص و خط شکن دفاع مقدس با دستان بسته» این شهدا که جمعی از غواصان و خط شکنان شهید عملیات کربلای۴ بودند در دی ماه سال ۶۵ در جریان عملیات کربلای۴ که طرح آن توسط آواکس های آمریکایی لو رفته بود، خط عملیاتی اروند را شکستند و حتی از جزیره ام الرصاص هم عبور کردند.

طبق شواهد موجود، این رزمندگان در حالی که بیشتر آنها مجروح بودند، جلوتر از خط مقدم به اسارت دشمن درآمدند و پیکرشان با دست ها و بعضاً با پاهای بسته شده در یک گور دسته جمعی دفن شده بود و پیکر مطهر آنان بعد از ۳۰ سال توسط تیم تفحص پیکر مطهر شهدا کشف شد.

نقطه ای که شهدا در آن پیدا شدند، ۱۵ کیلومتر جلوتر از خط مقدم یعنی ابوفلوس در منطقه ابوالخصیب عراق بود.

حالا چند روزی بیشتر از دومین سالگرد کشف پیکرهای مطهر آن شهدا نمی گذرد که خبر از پیدا شدن تعدادی دیگر از شهدای غواص همان عملیات کربلای ۴ با دستان بسته اعلام می شود.

سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در این باره گفت:پیکر پاک ۱۳۰ شهید تازه تفحص شده چهارم خرداد از عراق وارد کشور می شود.

پیکر پاک این شهدا در استان های بصره، الاماره و شهر کوت عراق طی یک ماه گذشته در عملیات های تفحص گروه جستجوی مفقودین پیدا شده است. ۱۸ نفر از این شهدا از شهدای غواص عملیات کربلای ۴ هستند که در جزیره ام الرصاص با دست های بسته پیدا شده اند.

سردار باقرزاده با اشاره به مراسم استقبال این پیکر مطهر این شهدا گفت:پیکر پاک این شهدا روز چهارم خرداد ماه از آبراه اروندرود وارد کشور می شوند و مورد استقبال مردم قدرشناس ایران اسلامی قرار می گیرند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه تصریح کرد:شهدا با چشم های بینا ما را می بینند و وظیفه همه است که با شرکت پرشور در انتخابات، حافظ خون شهدا باشیم.

کشف پیکر شهدای غواص جدید

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: