کیست بزرگ در گردن یک نوزاد + عکس

کیست بزرگ در گردن یک نوزاد

یک نوزاد پسر پس از آنکه با یک کیست بزرگ در کنار گردنش که بیشتر شبیه یک سر بود به دنیا آمد به طور معجزه آسایی بهبود پیدا کرد.

کیست بزرگ در گردن یک نوزاد

هری بارون ادجلی به غیر از داشتن یک کیست ۱۳ سانتی متری در کنار گردنش کاملا سالم به دنیا آمد.این کیست آنچنان بزرگ بود که مادرش الی ولمن اسمیت ۲۰ ساله در ابتدا فکر کرد فرزندش با دو سر به دنیا آمده است.

کیست بزرگ در گردن یک نوزادکیست بزرگ در گردن یک نوزاد

ولی خوشبختانه پس از پنج جراحی، پزشکان سرانجام توانستند که کاملا این کیست که موجب مشکلات گردن و کمر برای هری ایجاد کرده بود را از بین ببرند و اکنون این نوزاد ۱۵ هفته ای با خانواده به خانه شان در نورثهمپتون شایر بازگردد.

کیست بزرگ در گردن یک نوزادکیست بزرگ در گردن یک نوزاد

مادر او درباره ی بار اولی که نوزادش را دید گفت :”وقتی چشمانم را بازکردم و او را به دستم دادند بسیار شوکه شدم فکر کردم با دو سر به دنیا آمده است .
نمی دانستیم سرطان یا تومور یا چیز دیگری است ، بسیار ترسیدم. آنچنان به او علاقمند شده بودم که اصلا به خاطر ظاهرش نگران نبودم فقط می خواستم کودکم سالم باشد.”

پزشکان در ابتدا نگران بودند که این کیست خطرناک باشد ولی سرانجام با گفتن آنکه برداشتن این کیست کاملا همانند عمل زیبایی است، خیال خانم اسمیت را راحت کردند.

کیست بزرگ در گردن یک نوزادکیست بزرگ در گردن یک نوزاد

هری به طور مادرزادی با ناهنجاری لنفاوی به دنیا آمده بود که در نتیجه این ناهنجاری در سیستم لنفاوی، مایعات از بافت ها تراوش می شد. این اختلال در اولین هفته های بارداری رخ داده و نتیجه آن کیست بزرگی بود که کنار گردن هری به وجود آمده بود .

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: