گشوده شدن پرونده فوتی بیمارستان سینا بعد از سه دهه

گشوده شدن پرونده فوتی بیمارستان سینا بعد از سه دهه

در سال ۵۷ طی یک حادثه سقف بیمارستان سینای تهران ریزش کرد و عده ای از بیماران بخش جراحی زیر آوار ماندند.

حال بعد از گذشت حدود نزدیک چهار دهه از این ماجرا مردی میانسال با به دادسرای جنایی تهران، مراجعه کرده خواهان رسیدگی به پرونده فوت پدرش شده و درخواست دریافت دیه کرده است که حدود سی و نه سال پیش در ریزش آوار فوت شده است.

گشوده شدن پرونده فوتی بیمارستان سینا بعد از سه دهه

پرونده فوتی بیمارستان سینا بعد از سه دهه

ماجرای ریزش سقف بیمارستان سینا اینطور که روزنامه های وقت آن زمان نوشته بودند این است که سقف بخشی از بیمارستان سینا در تهران ریزش کرد.
در پی اطلاع رسانی و آگاهی ریزش سقف بیمارستان سینا مأموران آتش‌نشانی و امداد در محل حادثه حضور پیدا کردند.
نیروهای امدادی و آتش نشانی ابتدا جسد زن جوانی را بیرون آوردند و در پی تلاش چند ساعته جسد دوم و سوم را نیز از زیر آوار خارج کردند. 
این افراد فوت شده در بخش جراحی بستری بودند و در پایان امداد رسانی ۷ زن و ۴ مرد از زیر آوار بیرون آورده شدند که جمع فوتی ها ۱۱ نفر شد.
در این حادثه ۲۷ نفر نیز مجروح شدند که همه تحت مداوا قرار گرفتند.
در آن زمان شاهدان عینی حادثه گفتند: « چند روزی بود تعدادی تعمیر کار برای تعمیر تیرهای آهن بخش جراحی به بیمارستان آمده بودند و مشغول کار بودند که سر و صدای زیادشان همه بیماران را ناراحت می‌کرد باعث شده بود که دیوار هم تکان بخورد.
 مهندسان به مسئولان بیمارستان گفته بودند که ممکن است سقف ریزش کند اما آنها توجهی نکرده بودند.
  بیمارستان سینا یکی از قدیمی ترین بیمارستان های تهران است یک بخشی از این بیمارستان هم سال گذشته فرو ریخته بود که ۱۰۰ سال قدمت داشت.
حال بعد از گذشت سالیان زیاد این مرد با مراجعه به دادسرا درخواست دیه پدرش را کرده است
زمانی که از این فرد سوال شد در این سالها چرا مراجعه نکرده بود گفته است:  فکر نمی‌کردم دیه‌ای تعلق بگیرد اما وقتی ماجرا را دنبال کردم ، تصمیم گرفتم تا دیه پدرم را بعد از سال‌ها بگیرم.»
اما با گذشت این همه سال نبودن هیچ مدرک قابل فبولی تحقیقات آغاز شده و باز پرس پرونده نیز از آتش نشانی خواسته تا به آرشیو پرونده های خود سر زده و بررسی کنند تا مدرکی را که مربوط به این ماجرا میشود را پیدا کنند 
همینطور بازپرس دستور داد تا گواهی معاینه جسد مرد ۶۲ ساله از پزشکی قانونی گرفته تحقیقاتی نیز آغاز شده است که آیا دیه ای به این فرد و خانواده اش تعلق میگیرد یا نه  ..

بازگشایی پرونده ریزش سقف بیمارستان سینا بعد از ۳۹سال 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: