یک رکورد جدید سینمایی

morahem

خبرگزاری ایسنا: فروش سالانه سینمای آمریکا در سال ۲۰۱۳ با عبور از حجم فروش سال گذشته میلادی رکورد جدیدی را ثبت کرد.

در فاصله اندک باقیمانده تا پایان سال ۲۰۱۳، تخمین‌ها حاکی از آن است که میزان فروش سینماهای آمریکای شمالی در سال جاری توانسته با گذر از مرز فروش ۱۰.۸ میلیارد دلاری سال گذشته و به لطف تورم سالانه، رونق فیلم‌های سه‌بعدی و همچنین چند فیلم پرفروش با ثبت رکورد جدیدی به فروشی بالغ بر ۱۰.۹ میلیارد دلار دست یابد.

براساس گزارش‌ها، سینماهای آمریکا در سالی که گذشت حدود ۱.۳۶ میلیارد نفر مخاطب داشته است که با آمار سال ۲۰۱۲ تقریبا مشابه است.

«مرد آهنی ۳» محصول استودیو «مارول» با فروش ۴۰۹ میلیون دلاری پرفروش‌ترین فیلم سال در سینماهای آمریکا بود و پس از آن قسمت دوم فیلم «بازی بقا» با فروش ۳۹۱ میلیون دلار، انیمیشن «من نفرت‌انگیز ۲» با ۳۶۷ میلیون دلار، «مرد پولادین» با فروش ۲۹۱ میلیون دلار و «دانشگاه هیولا» با ۲۶۸ میلیون دلار پرفروش‌ترین‌های سینماهای آمریکا در سال ۲۰۱۳ بودند.

در حال حاضر نیز انیمیشن «یخ‌زده» محصول جدید کمپانی دیسنی و «هابیت: نابودی اژدها» تاکنون به ترتیب ۲۴۸ و ۱۹۰ میلیون دلار در گیشه آمریکای شمالی فروخته‌اند.

سه فیلم «رنجر تنها»، «R.I.P.D» و «۴۷ رونین» نیز به عنوان بزرگترین شکست‌های تجاری هالیوود در سال ۲۰۱۳ نام گرفتند.

از دیگر فیلم‌های که امسال فروشی دور از انتظار در سینماهای آمریکا ثبت کردند می‌توان به فیلم‌های «پس از زمین»، «سقوط کاخ سفید»، «هانسل و گرتل» و «اسمورف‌ها ۲» اشاره کرد. با این وجود تعداد فیلم‌های پرفروش و موفق بر فیلم‌های ناموفق سال ۲۰۱۳ غلبه داشته است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: