شرح کامل سربریدن پسربچه ۱۰ساله در خیابان وحدت اسلامی +عکس

کشف جنازه سربریده پسربچه ۱۰ ساله مقابل خانه‌شان در خیابان وحدت اسلامی

شرح کامل سربریدن پسربچه 10ساله در خیابان وحدت اسلامی +عکس

 
جنازه سر بریده پسر بچه ۱۰ ساله ای دو روز پیش (سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴)  مقابل در خانه شان پیدا شد.
 

مجله مراحم: حوالی ساعت ۱۲:۳۰ روز سه شنبه جنازه سر بچه حدودا ۱۰ ساله در حالی که سرش بریده شده بود مقابل در خانه شان در خیابان وحدت اسلامی، خیابان مغفوری، پیدا شد.

گزارش این قتل ساعاتی بعد به بازپرس کشیک قتل اعلام شد.

پس از حضور بازپرس سجاد منافی آذر و عوامل پزشکی قانونی، اکیپ حفظ صحنه جرم و ماموران پلیس در محل وقوع قتل، بررسی های اولیه انجام شد و جسد برای تحقیقات بیشتر به پزشکی قائونی فرستاده شد.

رسیدگی به این پرونده در شعبه سوم بازپرسی دادسرای امور جنایی ناحیه ۲۷ تهران آغاز شده است .

 

بازداشت عامل سربریدن پسربچه‌ای در خیابان وحدت‌اسلامی

جام جم نوشت: مظنون اصلی پرونده قتل پسر ۱۰ ساله در خیابان وحدت اسلامی تهران، عصر دیروز در حوالی محل قتل شناسایی و دستگیر شد.

 

بعدازظهر سه شنبه، اهالی بازارچه محله وحدت اسلامی هنگام گذر از کوچه مقدم با جسد غرق در خون پسر ۱۰ ساله ای نزدیک دیوار آپارتمانی روبه روشدند. آنها زنگ در همسایه ها ر ا به صدا درآوردند تا خانواده او را پیدا کنند که مشخص شد خانواده مقتول در همان ساختمان زندگی می کند.

با گزارش وقوع این جنایت به بازپرس سجاد منافی آذر، جسد سپهر ۱۰ ساله به پزشکی قانونی منتقل شد. همزمان با تشکیل پرونده قضایی، خانواده مقتول در تحقیقات گفتند روز حادثه سپهر برای خرید نان و خوراکی به مغازه سر کوچه رفته بوده که بازنگشته و این حادثه تلخ برایش رخ داده است.

در این مرحله، کارآگاهان جنایی برای رازگشایی از این جنایت و دستگیری قاتل کودک بی گناه به تحقیق از همسایه ها پرداختند تا این که معلوم شد یکی از آنها که مغازه دار بوده، مرد جوانی را در حالی که لباسش خون آلود بوده و سراسیمه از کوچه محل جنایت خارج می شده، مشاهده و گمان کرده است او با فردی درگیری داشته تا این که موقع بازگشت به مغازه اش با صدای فریاد همسایگان، متوجه این جنایت شده و تصور می کند قاتل فراری باید همان مرد جوان باشد.

شناسایی مظنون

تیم جنایی پلیس با تحقیقات محلی متوجه شدند، دوربین های مداربسته یک شرکت در محل جنایت، تردد مرد جوانی را در زمان قتل در کوچه ضبط کرده است. بلافاصله فیلم دوربین های مداربسته بررسی شد و چهره مرد جوان در اختیار پلیس قرار گرفت. در ادامه پسر جوانی که در نزدیکی محل قتل زندگی می کرد به عنوان مظنون شناسایی شد و زمانی که ماموران راهی خانه او شدند مشخص شد پسر جوان همزمان با قتل ناپدید شده است.

قاضی سجاد منافی آذر، دستور دستگیری پسر جوان را صادر کرد و عکس و مشخصات او در اختیار گشتی های پلیس قرار گرفت.

سرانجام پس از گذشت ۳۰ ساعت از این جنایت هولناک، عصر دیروز ماموران موفق شدند پسری ۳۰ ساله را در چهارراه گلوبندک دستگیر کنند. او پس از انتقال به پلیس آگاهی منکر قتل شد که تحقیقات از او زیر نظر بازپرس جنایی تهران ادامه دارد تا مشخص شود وی در قتل سپهر نقش داشته است یا نه.

 

حسرتی که بر دل مادر ماند

سپهر منتظر بازگشایی مدرسه بود تا بعد از سه ماه دوری از دوستان مدرسه اش آنها را بار دیگر ملاقات کند. چند روز پیش با مادر و خواهر نوجوانش، سحر، لباس و کیف نو برای رفتن به مدرسه خریده بود و روزها را می شمرد تا زودتر فصل پاییز فرابرسد و با پوشیدن آنها و برداشتن کوله پشتی زیبایش به مدرسه برود، اما زندگی ورق دیگری برای آرزوهای کوچک او رقم زد و برای همیشه سپهر را به خاک سرد سپرد.

جای سپهر امسال با باز شدن مدرسه و حضور دوستانش در سر کلاس درس خالی است. هنوز کوله پشتی سپهر، لباس نو مدرسه اش و کتانی های سفیدش کنج اتاق است.

لیلا، مادر سپهر کنج اتاق نشسته و مدام او را صدا می کند.

صدای سپهر همچنان در گوش مادر می پیچد و خانه بی او صفایی ندارد.

هق هق گریه امانش نمی دهد. قاب عکس سپهر را محکم بغل کرده و بی تاب اوست و زیر گوش قاب عکس برایش لالایی مادرانه می خواند.

باورش نمی شود مردی غریبه این چنین گل زندگی اش را چید و او را عزادار کرد. مادر بزرگ آن سوتر نشسته و گریه می کند. دایی، خاله و دیگر اعضای خانواده همه سیاهپوش هستند و باور این مرگ برایشان سخت و جانکاه است.

سحر، خواهر بزرگ سپهر در حالی که به پهنای صورت اشک می ریزد، فریاد می زند داداش خوبم برگرد، چرا من و مامان را تنها گذاشتی، زیر لب به قاب عکس برادرش می گوید نگران نباش، قاتلت دستگیر می شود و خودم چهارپایه مرگ را از زیر پایش می کشم.

سپهر مرد خانه بود

لیلا کمی که آرام تر گرفت و سپس گفت: چهار سال پیش بنابر دلایل و مشکلاتی که برایمان پیش آمد، شوهرم به ناچار من و دو فرزندم را ترک کرد و قرار شد با پایان مشکلات دوباره همه با هم زندگی کنیم. در نبود شوهرم، سپهر مرد خانه مان شده بود. هرچه می خواستیم او تهیه می کرد. همیشه مراقب من و خواهرش بود. هیچ وقت دوست نداشت گریه من و خواهرش را ببیند. خوب درس می خواند و همیشه شاگرد اول بود و خیلی دوست داشت این چند هفته تعطیلات تابستانی تمام شود و دوستانش را در کلاس چهارم ببیند.

وی ادامه داد: ظهر سفره ناهار را پهن کردم. سپهر از من اجازه خواست برای خرید نان و خوراکی به مغازه سر کوچه برود و زود بازگردد. من هم اجازه دادم. ده دقیقه از رفتن او نگذشته بود که با صدای فریاد همسایه ها و به صدا درآمدن زنگ خانه مان سراسیمه به خیابان آمدم و مشاهده کردم همسایه ها مدام نام سپهر را به زبان می آورند. وحشت سرتا پای وجودم را فراگرفته بود. دست و پایم می لرزید، بسختی قدم برداشتم و از میان جمعیت رد شدم. سپهرم غرق در خون بود. خوراکی ها و نانی که خریده بود، کنارش افتاده بود. پایم لرزید و کف خیابان افتادم.

مادر داغدیده می گوید: من، شوهرم و دیگر اعضای خانواده ام با کسی اختلافی نداشتیم و نمی دانیم چرا آن مرد غریبه بی رحمانه جان فرزندم را گرفت و این چنین ما را داغدار کرد. یک ماه قبل برای سپهر جشن تولد ۱۰ سالگی گرفتیم. از مسئولان قضایی و پلیس می خواهم قاتل فرزندم را هرچه زودتر دستگیر و در محله مان و همان جایی که بی رحمانه جان فرزندم را گرفت، مجازات کنند. قاتل بی رحمانه پسرم را کشته و سپهر حتی فرصت نکرده بود، زنگ خانه را بزند.

 

اولین اعترافات عامل سربریدن پسربچه ۱۰ساله در خیابان وحدت‌اسلامی/ اصلا یادم نمی‌آید چه کار کردم

224264_199

عامل قتل پسربچه ۱۰ساله در خیابان وحدت اسلامی، حوالی بازارچه شاپور پس از بازداشت در اولین اعترافاتش مدعی شد که چیزی از زمان ارتکاب قتل به خاطر نمی آورد.
 

  متهم اصلی اين پرونده كه ۲۷ سال سن دارد ساعت ۱۷:۳۰ دیروز چهارشنبه ۱۱ شهریور ۹۴ در حال كه در پارك شهر پرسه مي‌زد توسط ماموران پليس دستگير شد.

سرنخ دستگيري اين متهم كه تنها يك روز پس از قتل سپهر ۱۰ ساله به دام ماموران افتاد در دوربين مداربسته شركتي بود كه در محل جنايت بر روي ديوار نصب شده بود.

در بازبيني فيلم اين دوربين كه صحنه بريدن سر اين كودك را نيز ثبت كرده است مرد جوانی ديده مي‌شود كه به گفته ساكنان خيابان مغفوري ساكن آن محله است و همسايه‌ها معتقد هستند كه او از تعادل روحی برخوردار نيست.

متهم كه هم‌اكنون دراختيار كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي پايتخت قرار دارد درخصوص چرايی ارتكاب اين جنايت ضمن اعتراف به قتل و سربريدن سپهر گفته است: زماني كه سپهر راديدم احساس كردم كه مردي را مي‌بينم ولي مابقي آن را يادم نيست و دقيقا به خاطر نمي‌آورم كه چه كار كرده‌ام.

در حالي كه فرضيه ابتلا به جنون متهم مطرح شده قرار است به دستور قاضي سجاد منافي‌آذر رييس شعبه سوم بازپرسي دادسراي ويژه امور جنايي تهران، او براي تشخيص وضعيت روانی به پزشكی قانوني فرستاده شود.

حوالي ساعت ۱۲:۳۰ روز سه‌شنبه ۱۰ شهریور ۹۴ بود كه سپهر ۱۰ ساله در حالي كه چند نان در دستش بود و مي‌خواست به خانه بازگردد درست مقابل خانه‌شان توسط مرد جواني به قتل رسيد.

 

دستگیری اشکان
 
اظهارات اولیه متهم
اشکان پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهارات خود منکر هرگونه ارتکاب جنایت شد و عنوان کرد: “در زمان حادثه، داخل خانه در حال استراحت بودم که صدای سر و صدای بچه ها از داخل کوچه باعث شد تا عصبانی شوم اما زمانی‌که به کوچه آمدم، بچه ای را در داخل کوچه مشاهده نکردم؛… . پسربچه ای تقریبا ۱۰ ساله را دیدم که در ابتدای یک کوچه پائین تر ایستاده بود؛ فقط دیدم پائین کوچه ایستاده؛ من به سمت او نرفتم؛ فقط این صحنه را به خاطر دارم ….  (از موضوع قتل پسربچه ۱۰ ساله نیز در نزدیکی محل سکونت خود) اطلاع نداشتم”.
 
“اشکان” در پاسخ این سؤال که “آیا آن پسربچه ( مقتول ) را قبلا هم دیده بودید؟” به کاراگاهان گفت: ” فقط به یاد دارم شبیه بچه گی های خودم بود و او را در سر کوچه پائینی دیدم؛ او را قبلا در رویاهام دیده بودم.
 
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: ” متهم در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت و قتل پسربچه ۱۰ ساله شده اما با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده از متهم و همچنین تصاویر دوربین های مداربسته از محل جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویزه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت “.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: