مخترع لوازم آرایش چه کسی بود؟ تاریخچه آرایش

مخترع لوازم آرایش چه کسی بود؟ تاریخچه آرایش

در یک قرن اخیر لوام آرایش را میتوان یک انقلاب بزرگ در بین انسان به شما آورد که تحول بسیار بزرگی در تغییر چهره و زیبایی انسان داشته است که البته محبوب ترین وسیله های مورد استفاده انسان ها نیز میباشد.

البته در ۵۰ سال گذشته مواد اولیه این لوازم کاملا تغییر کرده و مرغوبیت خود را از دست داده است و کسانی که زیاد آرایش میکنند پوستی بسیار آسیب پذیر پیدا نموده و در میانسالی به بعد دچار مشکلات پوستی زیادی میشوند.

به خاطر همین مسئله مردم کشورهای اروپایی خیلی کم آرایش میکنند و کرم هایی سفید کننده را کاملا کنار گذاشته اند که پوست انها خراب نکند.

مخترع لوازم آرایش

جالب است بدانید که زنان یونانی و روم لوازم آرایش را اختراع کردند! آنها اولین کسانی بودند که از پودرهای سفید کننده استفاده کردند و همچنین چشمان خود را سیاه میکردند.

سیاهی چشمان و سفید پوست صورت صورت باعث میشد که جذابیت آنها افزایش یابد و کم کم در جهان فراگیر شد.

مخترع لوازم آرایشمخترع لوازم آرایش,اختراع آرایش

چون علت به کار بردن وسایل آرایش همیشه برای این بوده است که زنان را جذابتر کند، به این جهت سلیقه های مختلف مردم درباره ی زیبایی، لوازم آرایش متنوعی را در سراسر دنیا به وجود آورد.

بعنوان مثال، زنان وحشی آفریقایی که پوست خود را میبرد و رنگ سیاه به بریدگیها میزند سعی او در اینست که خود را به معیار قبیله خویش زیبا بسازد و هنگامیکه یک زن اسکیمو روغن و چربی به بدن خود میمالد، وی مطابق سلیقه اسکیموها به آرایش خود میپردازد!

تاریخچه آرایش

اولین مردم قدیمی که معیار زیبایی آنها با معیار زیبایی امروزه شباهت داشت، مصریان بودند.

آنها موهای سالم و براق را تحسین میکردند. آنها فکر میکردند که لب زنان باید به شکل خوبی باشد، و ابروها و مژگان او بایستی جالب توجه باشد. آنها در داشتن اندام باریک و ظاهر آراسته اصرار داشتند.

زنان مصری کامل کننده لوازم آرایش

خانمهای مصری لوازم آرایش و رموز زیبایی را با اختلاف کمی با خانمهای امروزه دارا بوده اند. زن مصری ابروهای خود را با رنگ سیاه و سبز رنگ میکرد و سرخاب را در روز چند مرتبه استعمال میکرد.

زن مصری گونه های خود را رنگ مینمود و همچنین به لبها و پلک چشم خود نیز رنگ میزد.

او حتی به نوک مژگان خود پماد و روغنهایی سیاه رنگ برای بلند تر جلوه دادن آنها میمالید. مصریها بزرگترین استفاده کننده در عطریات بودند.

بعضی از آنها در یک دفعه ممکن بود تا ۱۵ نوع مختلف عطر را به خود بزنند.

و در بین خانمهای مصری رسم بود که با شیشه های کوچک عطر که در لباسهای خود پنهان کرده اند راه بروند.

مردم دیگری که لوازم آرایش را به کار میبردند یونانیان باستان بودند.

آنها نه فقط انواع مختلفی از عطرها را به کار میبردند و لبان خود را رنگ میزدند، بلکه روغن مخصوصی برای طلایی جلوه دادن موهای خود به کار میبردند. در حقیقت، وقتی رومیها، یونان را فتح کردند، عده ای از متخصصین زیبایی را از یونان با خود به کشور روم بردند.

همچنین، آنها به رموز رنگ کردن موها، تمیز کننده های مخصوص پوست و تغذیه پوست طریقه رنگ کردن ناخن ها و غیره دست یافتند. عادت بافتن موها به قدری در بین رومیها متداول شد که حتی مردان جوان هم موهای خود را میبافتند!

مخترع لوازم آرایش چه کسی بود؟

آیا میدانستید که خانم های روم قدیم برای شفاف ساختن پوست صورت ماسکهای زیبایی از سفال به صورت خود میگذاشتند، درست مثل آنچه خانمهای امروزی وقتی به سالنهای زیبایی میروند میکنند؟

 

مخترع لوازم آرایش چه کسی بود؟ چه کسی آرایش را اختراع کرد؟,تاریخچه لوازم آرایشی و تاریخچه استفاده از لوازم آرایشی,اختراع کننده لوازم آرایش

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: