۳۰ بار بشین پاشو کنید بلیط مجانی مترو بگیرید +عکس

بلیط رایگان برای بشین و پاشو

در یکی از ایستگاه‌های متروی شهر مسکو آنهایی که ۳۰ بار عمل نشست و برخاست انجام دهند، از دستگاه خودکار یک بلیط مترو جایزه می‌گیرند. مسئولان با این روش در پی ترغیب مردم به ورزش و تبلیغ برای بازی‌های المپیک هستند.

ترغیب مردم برای ورزش کردن

30 بار بشین پاشو کنید بلیط مجانی مترو بگیرید +عکس

تبلیغ ورزش با بلیط رایگان در مسکو

در یکی از ایستگاه‌های متروی شهر مسکو دستگاه خودکار فروش بلیطی نصب شده که به کسانی که بتوانند در عرض ۲ دقیقه ۳۰ بار بدون وقفه عمل نشست و برخاست انجام دهند، یک بلیط مترو جایزه می‌دهد. متقاضیانی که به آمادگی بدنی خود اعتماد دارند، بایستی در نقطه مشخصی روی فرش آبی‌رنگی که در برابر این دستگاه انداخته شده‌، ایستاده و عمل نشست و برخاست را انجام دهند. در صورت موفقیت آنها می‌توانند به اندازه ۳۰ روبل (حدود ۷۰ سنت) در خرید بلیط مترو صرفه‌جویی کنند.

مقامات شهر مسکو و دست‌اندرکاران کمیته المپیک این کشور قصد دارند تا از این راه پایتخت‌نشینان را به تحرک بدنی بیشتر ترغیب کنند. البته آنها امیدوارند که این دستگاه مجهز به حسگرهای ویژه به شور و نشاط بازی‌های المپیک زمستانی که در ماه فوریه ۲۰۱۴ در شهر سوچی روسیه برگزار می‌شود، در میان مردم دامن بزند.

این دستگاه قرار است تا روز ۳ دسامبر در ایستگاه Wystawotschnaja مشغول به کار باشد. شماری از داوطلبان نیز اعلام آمادگی کرده‌اند تا در طول این مدت بر عملکرد این دستگاه و نیز سلامتی متقاضیانی که تن به نشست و برخاست می‌دهند، نظارت کنند.

این ابتکار عمل در واقع بخشی از کارزار تبلیغاتی بزرگی با نام “Olympic Changes” است. در جریان این کارزار از مردم خواسته شده تا پیشنهادات و ایده‌های خلاقانه خود را برای جذاب‌تر کردن زندگی روزمره به بهانه المپیک ارائه دهند. جایزه کسی که بهترین ایده را پیشنهاد کند، بلیط بازی‌های المپیک سوچی است.

بلیط رایگان برای بشین و پاشو  

در این میان قرار است تا بندهای پلاستیکی که در ژیمناستیک استفاده می‌شوند، جایگزین دستگیره‌های اتوبوس شوند. همچنین شهروندان مسکو تشویق شده‌اند تا با استفاده از دوچرخه‌هایی ویژه برق مورد نیاز تلفن‌های همراه خود را تأمین کنند.

الکساندر ژوکوف، رئیس کمیته المپیک روسیه، می‌گوید: «ما می‌خواهیم نشان دهیم که بازی‌های المپیک تنها یک سری رقابت‌های بین‌المللی نیستند که مردم فقط در خانه‌هایشان نظاره‌گر آن باشند.»

به گفته وی هدف از این ابتکار عمل “تشویق همگان برای انتخاب یک روش زندگی مبتنی بر ورزش است.”

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: