جسد مومیایی ۹۰۰ ساله در کنار خیابان +تصاویر

جسد مومیایی ۹۰۰ ساله در کنار خیابان اتفاق جالبی بود که در آمریکای جنوبی رخ داده است این جسد مومیایی متعلق به ۹۰۰ سال پیش بوده در کنار خیابانی در فرانسیسکو رها شده بود که توسط رهگذران کشف شده است.

این جسد توسط یک دزد از موزه به سرقت رفته است و بعد از اینکه به مکان های مختلف برای فروش برده کسی این جسد را به دلیل قدمت و تاریخی بودن آن نخریده است!

جسد مومیایی 900 ساله در کنار خیابان

سارق هم که دیده سودی در این جسد تاریخی وجود ندارد به ناچار آن را در کنار خیابان رها کرده است!

به گفته باستان شناسان این جسد ۹۰۰ سال قدمت دارد و احتمالا متعلق به یک شخصیت مهم در زمان روم باستان بوده است چرا که در آن زمان فقط افراد پولدار اجسادشان مومیایی میشده است.

جسد مومیایی 900 ساله در کنار خیابان

به گزارش شبکه خبر، در منطقه ای در شمال غربی پرو جسد مومیایی مردی متعلق به ۹۰۰ سال پیش در جعبه ای پیدا شد.

این جعبه توسط کارگر شهرداری که اتیلو پادیلانام داشت و ۵۴ ساله بود پیدا شد او می گوید:مشغول تمیز کردن خیابان بودم که ناگهان چشمم به این جعبه خورد ،پس از باز کردن در آن متوجه وجود این جسد شدم در ابتدا فکر کردم که این یک جسد عادی است و به همین خاطر به پلیس زنگ زدم اما بعد متوجه شدم این یک جسد مومیایی است که متعلق به ۹۰۰ سال پیش است.

جسد مومیایی 900 ساله در کنار خیابان

نکته جالب اینکه فرد رباینده، این جسد مومیایی شده رااز کندن حفره های باستان شناسی واقع درچان چان پرو پیدا کرده است.

گفتنی است چان چان یک سایت باستان شناسی در منطقه لالیرتاد پرو می باشد و بزرگترین شهر دوران پیشاکلمبی در آمریکای جنوبی است که پنج کیلومتری غرب تروخیوواقع شده است.

مساحت این سایت باستان‌شناسی ۲۰ کیلومتر مربع می‌باشد چان چان در ۲۸ نوامبر ۱۹۸۶ درمیراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. این سایت توسط کنکستادورو فرانسسکو پیزارو کشف شد.

پلیس می گوید حدس ما این است که شخصی این مومیایی را دزدیده و در جعبه ای کنار خیابان گذاشته تا سر فرصت مناسب آنرابردارد .

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: