مرد معلولی با یک دست که از شما قویتر است! +تصاویر

 
این مرد هنگام تولد دست چپ و بخش عمده‌ای از شش چپ خود را نداشت. در دوران کودکی، او اصرار داشت که تمام کارها را خودش انجام دهد و کمتر از دیگران کمک می‌گرفت. 
 
مجله مراحم: لوک اریکسون ماموریت مهمی دارد. او وظیفه خود می‌داند که به افراد معلول و ناتوان نشان دهد که باید در مسیر دشوار پیش رو باید همواره پشتکار داشته باشند و هرگز تسلیم نشوند. لوک از آن‌ها می‌خواهند که در بهترین وضعیت ممکن خود قرار گیرند. 
 
این ورزشکار در باشگاه‌های ورزشی با برنامه‌های کراس فیت (برنامه‌های تمرینی پلیس و نیروهای نظامی) به تمرین می‌پردازد و در مسابقات جهانی نیز شرکت کرده است. تواناییِ او در انجام حرکات تمرینی بسیاری از افراد سالم را به شرمساری وا‌می‌دارد!
 
او برای اینکه تجربیات و توانایی‌های خود را در اختیار دیگران قرار دهد، تصاویری از تمریناتش را منتشر کرده است. 
 
 

 

مجله مراحم
لوک اریکسون اهل هاوایی است. هنگام تولد، او دست چپ و بخش عظیمی از شش چپ خود را نداشت
 
 

 

این مرد با یک دست، احتمالا از شما قوی‌تر است! 
 او به انحراف ستون فقرات دچار شد و هشت سال پیش، پزشکان دیابت نوع یک را در آزمایش‌های او تشخیص دادند. 
 
 

 

این مرد با یک دست، احتمالا از شما قوی‌تر است!
پیاده‌روی، صخره‌نوردی، شنا، موج‌سواری نیز در برنامه‌های او جای دارند
 
 

 

او در ماه نوامبر تصمیم گرفت که با کمک دوست فیلم‌بردار خود، اندرو رایزر، پروژه جدیدش رو راه‌اندازی کند. تصمیم جدیدشان این بود که فیلمی ۱۰ دقیقه‌ای از تمریناتش را برای مسابقات تناسب‌اندام «وُدا پالوزا» در میامی ارسال کند. 

مجله مراحم: این ورزشکار معلول که در هاوایی زندگی می‌کند در صفحه اجتماعی خود نوشت: «من تاثیر داستان خودم و داستان ورزشکاران معلول دیگر بر زندگی و نگرش مردم را دیده‌ام. در ابتدا، من یک یا دو طرفدار داشتم، اما پس از اولین مسابقه صدها طرفدار جمع کردم و حالا تعداد طرفدارانم به هزاران نفر رسیده است. روزانه پیام‌ها و نامه‌هایی را از طرفدارانم دریافت می‌کنم. آن‌ها از تأثیرات داستان من بر زندگی‌شان و اینکه چگونه توانسته‌اند موانع را پشت سر بگذارند می‌گویند.» 

لوک این چنین ادامه می‌دهد: «در باشگاه، ورزشکاران به من می‌گویند که چون تلاش من را هنگام تمرین دیده‌اند نخواسته‌اند که تمرین خود را ناتمام بگذارند و زودتر به خانه روند. زمانی که به پیاده‌روی می‌روم، مردم از من می‌خواهند که با هم عکس بگیریم. آن‌ها می‌گویند که قصد دارند دیگر تمام بهانه‌ها را کنار بگذارند و تلاش خود را بیشتر کنند، چون من همین کار را کردم. افراد معلول دیگر نیز مرتب با من تماس می‌گیرند.» 

لوک می‌گوید همین دلایل باعث شد تا من مستندی از تجربیات خود بسازم: «به همین دلیل، تلاش خودم را بیشتر کردم. برای تمام افرادی که شاید من تلنگری هرچند کوچک در زندگی‌شان باشم. برای آن‌ها این تصمیم را گرفتم. انتشار این مستند من را مجاب می‌کند که بیشتر تلاش کنم. این تصاویر به دست هزاران نفر دیگر، از جمله ورزشکاران معلول، می‌رسد و یقین دارم که دستان زندگی من برای آن‌ها تاتیرگذار خواهد بود. 

 

مجله مراحم: لوک هنگام تولد، دست چپ و بخش عمده‌ای از شش چپ خود را نداشت. مدتی بعد، به انحراف ستون فقرات دچار شد و هشت سال پیش، پزشکان دیابت نوع یک را در آزمایش‌های او تشخیص دادند. 

لوک می‌گوید: «در دوران کودکی، اصرار داشتم تا تمام کارهایم را خودم انجام دهم و کمتر از دیگران کمک بگیرم. من هیچ‌وقت قانع نشدم که وقتی کاری را خودم می‌توانم انجام دهم، چرا دیگران باید به من کمک کنند. شنا، موج‌سواری، صخره‌نوردی و برنامه‌های تمرینی کراس فیت را خودم دنبال می‌کردم. اگر به شدت به چیزی علاقه داشته باشم، حتما راهی برای انجام آن پیدا می‌کنم.» 

سال‌هاست که لوک در باشگاه تمرین می‌کند، اما دو سال است که برنامه‌ی کراس فیت را دنبال می‌کند. او می‌گوید که این تمرین‌ها باعث شده تا بدنش آماده شود. 

 

 

این مرد با یک دست، احتمالا از شما قوی‌تر است!

این مرد با یک دست، احتمالا از شما قوی‌تر است!

 
 

 

لوک می‌گوید: «من مجبور بورم اکثر کارها را به شکلی متفاوت انجام دهم. باید وزنه‌ها را کمتر می‌کردم و در نحوه انجام حرکات ورزشی نیز کمی تغییر وارد می‌کردم. اما سال گذشته تصمیم گرفتم که محدودیت‌ها را کنار بگذارم و مانند افراد معمولی تمرین کنم. زمانی که میله وزنه را پایین می‌گذارم و سراغ هالتر می‌روم تا تمرین‌های سنگین را انجام دهم با نگاه‌های غیرعادی برخی از ورزشکاران دیگر روبه‌رو می‌شوم. اما هرگز اجازه نمی‌دهم که آن نگاه‌ها من را سرد کند.» 

لوک در ماه نوامبر در مسابقات تناسب‌ اندام «ورکینگ ووندد» شرکت کرد. بعد از آن مسابقه با خیل عظیم تشویق و حمایت دیگران روبه‌رو شد. عکس‌ها و ویدئوهای او بیش از ۳۰۰ هزار بار دیده شد. 

از او دعوت شد تا در مسابقات تناسب‌ اندام وُدا پالوزا شرکت کند. این مسابقات سه‌روزه در میامی برگزار می‌شود که ۱۱۰۰ ورزشکار از هشت کشور در آن به رقابت می‌پردازند. 

در چهارم ژانویه، اندرو به هاوایی سفر کرد تا از تمرینات ۹ روزه او فیلم‌برداری کند. آن‌ها فیلمی را تهیه کردند که در آن لوک تمرینات بدن‌سازی، صخره‌نوردی، شنا‌ و دو را انجام می‌دهد. 

 

 

این مرد با یک دست، احتمالا از شما قوی‌تر است!
 
 

 

او سپس همراه لوک به میامی سفر کرد تا در مسابقات ۱۶ تا ۱۸ ژانویه از لوک فیلم تهیه کند. اندرو که یک سال از آشنایی‌اش با لوک می‌گذرد، می‌گوید: « از همان اول متوجه علاقه و اشتیاق او به زندگی شدم.» 
 
 
در یک ویدئوی دیگر، لوک می‌گوید: «این بدن شماست، پس زندگی شماست. شما از هر کدام فقط یکی دارید، یک بدن و یک زندگی؛ پس از زندگی خود در این دنیا نهایت استفاده را ببرید. چیزی بهتر از سالم بودن و خوشحال بودن در این دنیا وجود ندارد. افراد گوناگون با سلایق متفاوت وجود دارد. برخی از معلولیت جسمانی رنج برده و برخی با مشکلات روانی دیگر دست‌وپنجه نرم می‌کنند. آن‌ها همین مشکلات را بهانه‌ای قرار داده تا از تلاش کشیدن دست بکشند. ممکن است علاقه آن‌ها یک شغل باشد، سرگرمی و تفریحشان باشد، یا حتی رابطه عاطفی‌شان با شخصی دیگر. هر چه که باشد، آن‌ها نباید اجازه دهند که این مشکلات سد راهشان شوند. شما نباید اجازه دهید. هرگز نگذارید که کسی یا چیزی شادی را از شما بگیرد.»

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: