گریه های یک معدنچی گریه روحانی را درآورد +فیلم

گریه های یک معدنچی گریه همه را دراورد

در جریان سفر امروز حسن روحانی به استان گلستان یک کارگر معدن با بیان “آقای رئیس‌جمهور، تا الآن کجا بودید؟”  آیا با ماهی ۱میلیون تومان خودتان می‌توانید زندگی کنید؟ آقای رییس جمهور من ۲۰ میلیون تومن از شرکت طلب دارم اما ۱۰ هزارتومان ندارم بچه ام را ببرم دکتر

آقای رئیس جمهور اون دفه امدیم اعتراض کردیم با باتوم کتک مان زدند این دلمان درد داره آقای رئیس جمهور …

چند سال پیش آمدیم دادگاه آزاد شهر شکایت کردیم ما را با باتوم همین همکارهای شما زدند فرار کردیم.

پارسال آمدیم فرمانداری ۱۴ ماه حقوق نگرفته بودیم، آمدیم فرمانداری اعتراض کنیم، من ۲۰ میلیون تومان از این شرکت طلب دارم، ده هزار تومان پول در خانه ام نیست بچه ا م را ببرم دکتر.

چرا برای مردگان ما، تشییع جنازه‌شان این جوری شد، ساختمان پلاسکو ۱۴ نفر مردند چه کار کردید توی ایران شما، این جا ۴۰ نفر مردند، این تشییع جنازه‌شان چی شد، این مادرها را نگاه کن، این خانمش است ۷ تا بچه دارد، چه کار کنیم ما.

آقا نان نداریم بخوریم به قرآن مجید، من دلم داغ داره بگذارید حرفم را بزنم همه شان مردن.

۴۰ نفر این جا مرده، یک ماه دیگر هم نمی توانیم این ها را بیاوریم بیرون، ۴۰ روز دیگر هم نمی توانیم.

آقای روحانی تا حالا کجا بودی؟ اصلا شما نمی دانی معدن کار یعنی چی؟ بیمه های ما را نمی ریزند، یکسال کار می کنیم شش ماه بیمه می ریزند.

سخت و زیان آور به ما نمی دهند. آقای رئیس جمهوری چه کار کنیم ما؟

بگذارید من حرفم را بزنم، دیگه رئیس جمهور این جا نمیاد، تا ۵۰ نفر نمیرن رئیس جمهور دیگه اینجا نمیاد، به قرآن نمیاد. هیچ کس نمیاد درد دل ما را ببینه.

حتما حتما تا آخر ببینید

 

 دانلود این ویدئو

 

گریه های یک معدنچی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسن روحانی رئیس جمهور امروز به معدن زغال‌سنگ یورت آزادشهر رفته تا از نزدیک در جریان این حادثه قرار گیرد.

یک کارگر معدنکار در اعتراض به روحانی می‌گوید: ۲۲سال در معدن کار کردیم، آقای روحانی، شما می‌دانید معدنچی یعنی چی؟

وی با بیان اینکه در راستای این اتفاق ۴۰ معدنچی مردند، افزود: ۱۷۰ بچه بی‌پدر شدند. ۴۰ زن بیوه شدند. چند سال پیش آمدیم فرمانداری و اعتراض کردیم که ۱۴ سال حقوق نگرفته‌ایم با زن و بچه آمدیم اما مسئولان رسیدگی نکردند.

این کارگر افزود: ۲۰ میلیون از این شرکت طلب دارم اما ۱۰ هزار تومان ندارم که فرزندم را دکتر ببرم. شما با ماهی یک‌میلیون تومان می‌توانید زندگی کنید؟ ۲۵ سال در معدن کار می‌کنند و بعد از ۲۵ سال که بازنشست شده‌اند تنها ۱میلیون و ۴۰۰هزار تومان حقوق بازنشستگی می‌گیرند. ۱۷۰۰ متر در کوه بدون تهویه کار کردیم. معاون فرماندار شب گذشته اعلام کرده که این معدن گاز ندارد. همه دروغ می‌گویند، دلم درد دارد. بیمه کارگران معدن آرایشگری و کتابداری است. سخت و زیان‌آور نمی‌گیریم. زن و بچه مردم یک هفته است که اینجا هستند. معدنکارانی که داخل معدن مانده‌اند تا یک ماه دیگر هم نمی‌توان نجاتشان داد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: