یک دختر رقیب جدید اینشتین + تصاویر

یک دختر رقیب جدید اینشتین

البرت اینشتین نابغه قرن با ضریب بالای هوشی یکی از دانشمندانی بود که رقیبی نداشت ، اما به تازگی دختری پا به عرصه علمی گذاشته که وی را به عنوان رقیب این دانشمند می دانند.

سابرینا گونزالس پاسترسکی دختر ۲۳ ساله ای است که از او به عنوان آلبرت اینشتین بعدی دنیا نام می برند

همچنین ببینید: محل کار و خانه آلبرت اینشتین در روز مرگش +تصاویر

یک دختر رقیب جدید اینشتین

یک دختر رقیب جدید اینشتین

یک خانم جوان رقیب جدیدی برای آلبرت اینشتین، فیزیکدان نابغه جهان شد. سابرینا گونزالس پاسترسکی یکی معروف‌ترین فیزیکدانان حال حاضر در امریکا است.

نشریه فوربس اعلام کرد که دانشگاه هاروارد آمریکا، از خانم سابرینا گونزالس پاسترسکی به عنوان اینشتین بعدی نام می‌برد. سابرینا زمانی که فقط ۱۴ ساله بود، در گاراژ خانه‌ی پدرش توانست یک هواپیمای تک موتوره‌ی کامل را بسازد.

سابرینای ۲۳ ساله، نخستین خانمی است که در طی ۲۰ سال گذشته رتبه‌ی اول دوره لیسانس دانشگاه MIT را کسب کرده است و در حال حاضر دوره دکترای فیزیک دانشگاه هاروارد را شروع می‌کند.
سابرینا جزو نسل اول مهاجران کوبایی-آمریکایی است، وی تلفن همراه هوشمند نداشته، به علاوه از شبکه‌های اجتماعی نظیر تویتر، فیسبوک و اینستاگرام نیز استفاده نمی‌کند. او یک وب‌سایت شخصی به نام PhysicsGirl دارد که بطور مداوم تجربیات و دستاوردهایش را در آنجا به اشتراک می‌گذارد.

سابرینا گونزالس پاسترسکی رقیب آلبرت اینشتین

یک دختر رقیب جدید اینشتین

عکس سابرینا گونزالس پاسترسکی

 عکس سابرینا گونزالس پاسترسکی

پاسترسکی متخصص ثقل کوانتمی است و هدفش توضیح نیروی جاذبه در قالب مکانیک کوانتمی می‌باشد. تحقیقات و دستاوردهای وی در رشته فیزیک از سوی بسیاری از دانشمندان از جمله استفان هاوکینز مورد ستایش قرار گرفته و شرکت‌هایی از جمله ناسا، بلو اوریجین و جف بزوس (موسس آمازون) به این دانشمند جوان پیشنهاد کار داده‌اند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: