یک حادثه تلخ در نیشابور همه را شگفت زده و ناراحت کرد +عکس

رخ دادن یک حادثه تلخ در نیشابور، جامعه آتش‌نشان‌های ایران را در بهت و حیرت فرو برده است.

 

به گزارش رادیو بین‌المللی چین (CRI) از تهران، هنگامی که ظهر ۱۷ خردادماه کارگران یک دامداری در روستای حصارگل در تماس با آتش‌نشانی سقوط یک چاه‌کن به داخل چاه را گزارش کردند، امدادگران خود را به محل حادثه رساندند.

 

وقتی آتش‌نشان‌های ایستگاه یک و چهار نیشابور بعد از ساعت‌ها تلاش جسد چاه‌کن را از چاه ۲۵ متری بیرون کشیدند، ناباورانه با جنازه همکار آتش‌نشان خود روبه‌رو شدند و پی بردند که او حفر چاه را به عنوان شغل دوم خود برگزیده بود.

 

 

 

آتش‌نشان حسن مهدیانی که ۴۷ سال سن داشت و از سال ۸۷ نجاتگر سازمان آتش‌نشانی نیشابور بود، به دلیل مهارت داشتن در فن مقنی‌‌گری، پیشتر در چندین عملیات شرکت کرده و جان افرادی که داخل چاه سقوط کرده بودند نیز نجات داده بود.

 

این آتش‌نشان روز حادثه در خارج از شیفت کاری خود داخل محوطه یک دامداری مشغول حفر چاه بود اما به دلیل استفاده از طناب پوسیده به داخل چاه سقوط کرد و جان سپرد. همکاران مهدیانی گفته‌اند که نمی‌دانستند او شغل دوم دارد و اکنون از بابت رخ دادن این حادثه اندوهگین هستند.

 

آتش‌نشان حسن مهدیانی دو پسر ۱۰ و ۱۴ ساله و یک دختر هفت ساله داشت و همچنین سرپرستی مادر خود را هم بر‌عهده گرفته بود. با توجه به این که او و خانواده‌اش در خانه استیجاری زندگی می‌کردند، ناچار بود تا در خارج از شیفت کاری آتش‌نشانی، چاه‌کنی کند.

 

آتش‌نشان‌ها در زمان‌های ۲۴ ساعته کار می‌کنند و ۴۸ ساعت وقت آزاد دارند، اما گفته می‌شود بیشتر آنها به ناچار در زمان آزادی که دارند به شغل دوم می‌پردازند تا مخارج زندگی خود را تامین کنند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: