اسید پاشی روی دو مغازه‌دار در کرمان (عکس ۱۸+)

مجله مراحم: ارزان فروشی دو مغازه دار در جنوب استان کرمان موجب بروز اختلاف و در نهایت بروز حادثه اسید پاشی شد که در نهایت دو مرد در این حادثه دچار سوختگی شدند.

داستان اسیدپاشی گویی پایانی ندارد همین چند ماه قبل بود که یکی از قربانیان اسید پاشی در یکی از روستاهای شهرستان بم در شرق استان کرمان بعد از چند ماه تحمل درد و صدمات ناشی از اسید پاشی درگذشت و دو دخترش که آنها نیز قربانی اسید پاشی هستند یتیم شدند اما در آخرین حادثه از این دست، شب گذشته در شهرستان کهنوج در جنوب کرمان دو مرد قربانی اسید پاشی دو موتور سوار نقاب پوش شدند.

حادثه ای که منجر به سوختگی شدید این دو مرد و اعزامشان به بیمارستان شفای کرمان شد و نتیجه اش سوختگی از ناحیه صورت و کور شدن یک نفر از مصدومان حادثه است.

داستان این دو مرد از آنجا شروع شد که در صنف لوازم یدکی در این شهر جنوبی کرمان شروع به کار کردند و برای جذب مشتری بیشتر اقدام به شکستن قیمتها و دادن جنس ارزان به خریداران کردند همین اقدام نخستین شعله های انتقام را در دل عاملان این حادثه روشن کرد و در روزگاری که گرانی به مشکل اصلی مردم تبدیل شده است ارزان فروشی و افزایش مشتری ها موجب بروز این جنایت شد.

ساعت ۲۱ شب گذشته در حالیکه تنها یک نفر شاهد این حادثه بود اسید پاشان با یک موتور سیکلت به صاحب مغازه و شاگردش نزدیک شدند و قصد شوم خود را انجام دادند که نتیجه اش سوختنی ۴۰ و ۴۵ درصدی این دو مرد مغازه دار بود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در گفتگو با مهر اظهارداشت: با هر گونه حوادث از این دست با جدیدت و قاطعایت برخورد می شود و در همین راستا پیگیریهای قضایی از زمان بروز این حادثه انجام شده است و ادامه دارد.

یدالله موحد با اشاره به اینکه خصومت شخصی موجب بروز این حادثه بوده است، افزود: در این ارتباط پس از تحقیقات صورت گرفته تعدادی از مظنونان حادثه دستگیر شده اند و تحقیق در خصوص حادثه ادامه دارد.

اقدامات اولیه برای درمان حادثه دیدگان انجام شده است

رئیس بیمارستان شفای استان کرمان نیز در این خصوص در گفتگو با مهر اظهارداشت: این دو مرد پس از اسید پاشی و مراکز درمانی منتقل شدند و پس از انجام اقدامات اولیه بلافاصله برای تکمیل درمان به کرمان منتقل شدند و هم اکنون در بیمارستان شفا بستری هستند.

محمد حسین مصدق زمان تحویل این دو مصدوم به بیمارستان شفا را حوالی ساعت چهار صبح امروز اعلام کرد و افزود: بیمارستان شفا مجهز به مرکز تخصصی بیماریهای سوختگی است مصدومان بلافاصله مورد درمان قرار گرفتند و هم اکنون حال عمومی دو فرد مطلوب است اما به دلیل اسید پاشی دچار سوختگی شده اند.

وی تصریح کرد: شاگرد مغازه ۴۰ درصد و صاحب مغازه نیز ۴۵ درصد دچار سوختگی شده اند.

چشم یکی از حادثه دیدگان کور شده است

وی ادامه داد: چشم چپ فرد جوان تر نیز مورد اسید پاشی قرار گرفته و احتمال کور شدن وی وجود دارد.

وی افزود: این دو مرد از ناحیه شکم، دشت، پا و صورت آسیب دیده اند و در حال طی کردن مراحل درمان هستند.

با وجود اینکه به گفته تنها شاهد بروز این حادثه عاملان اسید پاشی نقاب داشتند اما پس از پیگیری قضایی در منطقه مشخص شده است این حادثه با تحریک افراد دستگیر شده صورت گرفته است و عاملان اصلی اسید پاشی هنوز دستگیر نشده اند.

 

 

اسید پاشی روی دو مغازه‌دار در کرمان (عکس ۱۸+)

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: